Ogłoszenia parafialne 24.03.2024r. Intencje mszalne 24 – 31.03.2024r.

Niedziela 24 marzec   Niedziela Palmowa

8.00  O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Rodziny Obszyńskich

10.00 + Bogdana Kowalskiego ; Bogdana Wojdeckiego

Wielki Poniedziałek 25 marzec

17.00 + Krystynę i Stefana Moraczewskich; Dziadków Moraczewskich i Dziadków Noga

18.00 + Jadwigę Balcerowską int. mieszkańców Domu Nauczyciela ze Szczawina Kościelnego

Wielki Wtorek 26 marzec

17.00 + Mariannę Stańczyk; Stanisława Stępnia w 4 r. śm; Grażynę Stępień

18.00 + Jadwigę Balcerowską int. rodziny Pietruszewskich

Wielka Środa 27 marzec

+ Waldemara Pietruszewskiego (1)

Wielki Czwartek 28 marzec

17.00  Msza  Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek 29 marzec

17.00   Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota 30 marzec

19.00  Msza Wigilii Paschalnej

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31 marzec

6.00 Rezurekcja – ZA PARAFIAN

10.00 Msza św. zbiorowa: + Czesława i Zofię Bedyk, Józefa i Józefę Żabka, Genowefę i Edmunda Dąbrowskich; + Jerzego Kowalskiego     w  5 r. śm., Helenę Kowalską, Stefana Jaskułę w 14 r. śm., Zenona i Henrykę Jaskułów; + Ewę, Stefana i Eugeniusza Majchrzaków; + Teresę i Stanisława Szymańskich, Dziadków Jagiełło i Dziadków Szymańskich; + Stanisława Balcerowskiego w 19 r. śm. i Jadwigę Balcerowską; + Janusza w 4 r. śm. i Jana Domżał; zm. z Rodziny Kurkowskich i Domżałów, Mariusza Siedleckiego; + Józefa Szałamachę w 6 r. śm., Krzysztofa Szałamachę; Rodziców i Rodzeństwo z obu stron, za Dusze Czyśćcowe oraz w intencjach Bogu wiadomych; + Dariusza Walczaka; + Marcelego Szwarca;  + ks. Stanisława Puchaczewskiego;+ Dusze Czyśćcowe;

12.00 + ks. Stanisława Puchaczewskiego int. mieszkańców Kamieńca

Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień w Kościele.

1.  Dzisiaj  Droga Krzyżowa  „w plenerze” w Łuszczanowie. Początek i zakończenie nabożeństwa przy budynku  OSP Łuszczanów. Zapraszamy do udziału  całą wspólnotę parafialną.  Rozpoczęcie nabożeństwa  o godz. 15.00.
  2. Dzisiaj po Mszach św. będzie można nabyć mazurki wielkanocne wykonane przez przedszkolaków i ich rodziców ze Szkoły Podstawowej w Trębkach. Zebrane środki będą przekazane na rehabilitację i dalsze leczenie chorej Luizy Rutkowskiej.
  3. W Wielki Wtorek chciałbym udać się z posługą sakramentalna do chorych . Zapisy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Wizyta rozpocznie się o godz. 9.00.
  4. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22.00.
  5. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00. Ofiary składane z racji adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00.
  6. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 9.00, 10.00; 11.00; 12.00; 13.00. 14.00 i 15.15.

Wigilia Paschalna o godz. 19.00. Można przynieść ze sobą wodę do poświęcenia bądź  naczynie na wodę święconą  i świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 24.00.

Msza św. rezurekcyjna w Wielkanoc o godz. 6.00 rano. Zapraszam do udziału w procesji całą asystę procesyjną, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatkami  i strażaków.

1. Można skorzystać z sakramentu pokuty w Wielkim Tygodniu:

Wielka Środa – 19.00 -20.00

Wielki Czwartek – 20.00 – 21.00

Wielki Piątek – 20.00 – 21.00

1. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę przez Świętem Bożego Miłosierdzia.  Codziennie od 29 marca  do 7 kwietnia o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele. Zapraszam.
  2. Dziękuje za złożone ofiary  na potrzeby kościoła 100 zł i 300 zł od uczestników kursu przedmałżeńskiego.
  3. Radni Kwestarze  mogą  odebrać listy na zbiórkę  ofiar na kwiaty do Grobu Bożego i na ogrzewanie kościoła. Zbiórkę można przeprowadzić  do końca kwietnia.
  4. Zakończył się remont salki w Domu Katolickim . Dziękuję p. Pawłowi R.     i pracownikom za podjęcie się tego zadania.  Dziękuję p. Pawłowi W. za naprawę dachu w miejscach zacieków.
  5. Została usunięta sosna na cmentarzu parafialnym.
  6. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  7.  Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.