Ogłoszenia parafialne 17.03.2024r. Intencje mszalne 17 – 24.03.2024r.

Niedziela 17 marzec  V Niedziela Wielkiego Postu

8.00  + Czesławę i Wacława Rutkowskich; Jana Rutkowskiego

10.00 + Józefa Kowalskiego; Krystynę i Mieczysława Wypych; Józefę i Bronisława Kowalskich; za Dusze Czyśćcowe

Poniedziałek 18 marzec

17.00 + Stefana Stasiaka int. od ucz. pogrzebu

Wtorek 19 marzec  Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

19.00 Msza św. Wspólnoty św. Józefa

Środa 20 marzec

Czwartek 21 marzec

17.00  + Macieja Sidwę int. od ucz. pogrzebu

18.00  + Rodziców Józefa i Krystynę Świeckich, Dziadków Sochackich i Świeckich; Wiesławę Śliwińską

Piątek 22 marzec

17.00  + Eugeniusza Komara  int. od ucz. pogrzebu

Sobota 23 marzec

16.00 + Janinę Pszczółkowską int. od ucz. pogrzebu

Niedziela 24 marzec   Niedziela Palmowa

8.00  O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Rodziny Obszyńskich

10.00 + Bogdana Kowalskiego ; Bogdana Wojdeckiego

1. Dzisiaj V niedziela   Wielkiego Postu. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszam dzieci z palmami na Mszę św. na godz. 10.00.
  2. Dzisiaj  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Helenowianki” z Helenowa Słupskiego rozprowadzają przed kościołem  własnoręcznie wykonane palmy. Zachęcam do nabycia.
  3. Kurs przedmałżeński dzisiaj o godz. 16.00 na plebanii. (5 spotkanie).
  4. W Niedzielę Palmową po Mszach św. będzie można nabyć mazurki wielkanocne wykonane przez przedszkolaków i ich rodziców ze Szkoły Podstawowej w Trębkach. Zebrane środki będą przekazane na rehabilitację i dalsze leczenie chorej Luizy Rutkowskiej.
  5. W  Niedzielę Palmową Droga Krzyżowa  „w plenerze” w Łuszczanowie. Początek i zakończenie nabożeństwa przy budynku  OSP Łuszczanów. Zapraszamy do udziału  całą wspólnotę parafialną.  Rozpoczęcie nabożeństwa  o godz. 15.00.
  6. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje  za liczny udział w rekolekcjach.
  7. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 .
  8. W Wielki Wtorek  26 marca chciałbym udać się z posługą sakramentalna do chorych . Zapisy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Wizyta rozpocznie się o godz. 9.00.
  9. W środę 13 marca w naszym kościele uczniowie, wychowawcy i nauczyciele z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie  przeżywali dzień skupienia.  Dziękuje p. Joannie właścicielce Domu Weselnego w Stefanowie za przyjecie pielgrzymów i  wszystkim osobom które okazały pomocy w zorganizowaniu poczęstunku.
  10. Od dzisiejszej niedzieli  Radni Kwestarze będą mogli  odebrać listy na zbiórkę  ofiar na kwiaty do Grobu Bożego i na ogrzewanie kościoła. Zbiórkę można przeprowadzić  do końca kwietnia.
  11. Trwa remont salki w Domu Katolickim . Dziękuję p. Pawłowi i pracownikom za podjęcie się tego zadania.
  12. Ekstremalna Droga Krzyżowa  22 marca . Początek kościół parafialny w Żychlinie o godz. 18.00. Rejestracja na stronie www.edk.org.pl.

PODZIĘKOWANIE

Czas Wielkiego Postu jest, a przynajmniej powinien być, czasem kiedy zatrzymujemy  się w pędzie życia i dokonujemy autorefleksji dotyczącej naszych wartości i tego co jest dla nas najważniejsze. Mocarze czynią to poprzez przygotowania, w tym czasie, inscenizacji Misterium Męki Pańskiej, które w tym roku nosi tytuł „Nie trać zasięgu z Bogiem” i na które już teraz serdecznie zapraszamy (w środę 20.03. o godz. 17 i w czwartek 21.03. o godz. 10). Ale to jedna strona przygotowań. W tym wszystkim dobrze jest móc odejść na dzień, na pół dnia, na godzinę i skupić się wyłącznie na spotkaniu z Jezusem i podążać razem z nim Drogą Krzyżową. Po co? Po to, aby móc wkrótce odkryć na nowo radość ze Zmartwychwstania, które jest dla nas symbolem i szansą na nowe odrodzenie, na powstanie z naszych upadków  i niedoskonałości. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy taki dzień spędzić u stóp Matki Bożej Suserskiej, pod jej czułą opieką. Dziękujemy wyjątkowemu księdzu proboszczowi za wspólną Mszę Świętą   i Drogę Krzyżową. Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość dla naszych możliwości i wobec naszych słabości oraz za wyjątkowe słowa. Szczególnie zapamiętamy to jak ksiądz proboszcz pięknie mówił o tym, że należy otworzyć serce Jezusowi a wtedy doświadczymy Jego prawdziwej Miłości. Dziękujemy z całego serca i zawierzamy w modlitwie kapłańską posługę księdza proboszcza. Równie mocno i z ogromną wdzięcznością  pochylamy się nad tymi wszystkimi którzy przygotowali dla nas posiłek w Sali Weselnej w Stefanowie. Po ciepłych słowach w Kościele to była prawdziwa uczta dla ciała. Bóg zapłać za Waszą hojność i otwarte serca. Niech Matka Boża- Wasza Patronka- Pani Suserska będzie dla Was zawsze łaskawa i wynagrodzi Waszą ofiarność. Jeszcze raz gorąco wszystkim dziękujemy i zapraszamy do Mocarzewa na nasze Misterium Męki Pańskiej.

Siostry Zmartwychwstanki, nauczyciele, wychowawcy i wszyscy MOCARZE