Ogłoszenia parafialne 10.03.2024r. Intencje mszalne 10 – 17.03.2024r.

Niedziela 10 marzec  IV Niedziela Wielkiego Postu REKOLEKCJE

8.00  + Tomasza Śnieć – dar urodzinowy int. Rodziny

10.00 + Wiesława Maślankowskiego, Stanisławę i Stanisława Strzeleckich; Dziadków Strzeleckich; Walentynę i Janinę Strzeleckie;

Poniedziałek 11 marzec

13.00 Msza św. pogrzebowa śp. Marii Krysiak

18.00 + Władysława Niewiadomskiego w 2 r. śm. int. Rodziny

Wtorek 12 marzec

16.30 + Grzegorza Janickiego – dar imieninowy

Środa 13 marzec

Czwartek 14 marzec

17.00  + Kazimierza Pawlaka w 1 r. śm.

18.00  + Janinę Karmelita w 1 r. śm.

Piątek 15 marzec

17.00  + Piotra Kowalskiego int. od ucz. pogrzebu

Sobota 16 marzec

17.00 + Zbigniewa Michalskiego, Stanisławę i Kazimierza Podleśnych

18.00 + Teresę w 4 r. śm. i Jana w 34 r. śm. Piędziejewskich

Niedziela 17 marzec  V Niedziela Wielkiego Postu

8.00  + Czesławę i Wacława Rutkowskich; Jana Rutkowskiego

10.00 + Józefa Kowalskiego; Krystynę i Mieczysława Wypych; Józefę i Bronisława Kowalskich; za Dusze Czyśćcowe

1. Kurs przedmałżeński dzisiaj o godz. 16.00 na plebanii. (4 spotkanie).
  2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30  a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 .
  3. Dzisiaj ostatni dzień rekolekcji wielkopostnych. Prowadzi je ks. Karol Chrapulski  z Sochaczewa , któremu bardzo dziękuję za przyjecie zaproszenia i  za głoszone do nas Słowo Boże. Życzymy ks. Karolowi otwartości na działanie Ducha Świętego i  opieki naszej Pani Suserskiej – Uzdrowienie Chorych.
  4. Dziękuje Parafianom za liczny udział w rekolekcjach.
  5. Dziękuje Paniom za przyniesione na plebanie ciasto dla księży.
  6. W środę 13 marca w naszym kościele uczniowie, wychowawcy i nauczyciele z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie będą przeżywali dzień skupienia. Podejmiemy pielgrzymów poczęstunkiem na Sali Weselnej w Stefanowie. Dziękuje osobom które wyraziły chęć pomocy w zorganizowaniu poczęstunku.
  7. Za tydzień w niedzielę  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Helenowianki” z Helenowa Słupskiego będą rozprowadzać przed kościołem  własnoręcznie wykonane palmy. Zachęcam do nabycia.
  8. W Niedzielę Palmową po Mszach św. będzie można nabyć mazurki wielkanocne wykonane przez przedszkolaków i ich rodziców ze Szkoły Podstawowej w Trębkach. Zebrane środki będą przekazane na rehabilitację i dalsze leczenie chorej Luizy Rutkowskiej.
  9. Od przyszłej niedzieli  Radni Kwestarze będą mogli  odebrać listy na zbiórkę  ofiar na kwiaty do Grobu Bożego i na ogrzewanie kościoła. Zbiórkę można przeprowadzić  do końca kwietnia.
  10. Planowana jest Droga Krzyżowa w Niedzielę Palmową „w plenerze” w Łuszczanowie. Początek i zakończenie nabożeństwa przy budynku  OSP Łuszczanów. Zapraszamy do udziału  całą wspólnotę parafialną.  Rozpoczęcie nabożeństwa godz. 15.00.
  11. Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO
  12.  Papież Franciszek przyjął rezygnacje bp. Andrzeja Dziuby z posługi biskupa łowickiego i mianował administratorem apostolskim sede vacante bp. Wojciecha Osiala dotychczasowego biskupa pomocniczego naszej diecezji.