Ogłoszenia parafialne 3.12.2023r. Intencje mszalne 3 – 10.12.2023r.

Niedziela 3 grudzień I Adwentu

Niedziela 10 grudzień II Adwentu

8.00  + Kazimierza Borkowskiego w 20 r. śm. Teresę Borkowską

10.00 +Tadeusza Wierzbickiego w 11 r. śm., Rodziców Wierzbickich i Kowalskich

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania do Służby Bożej.
  2.  Dzisiaj  I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy czas radosnego i pobożnego oczekiwanie na przyjście Pana. Rekolekcje adwentowe będą miały miejsce w dniach 15,16,17 grudnia.
  3.  Roraty w czasie adwentu w poniedziałki o godz. 7.00 rano.
  4. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. Zapraszam do kościoła na wspólną modlitwę.  Matka Boża obawiała się Włoszech pielęgniarce z miejscowego szpitala Pierinie Gilli. Oto słowa Matki Bożej: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. O godz. 17.00 Msza św. Zapraszam. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  5.  Za tydzień w niedziele zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
  6. Dziękuje p. Teresie za wykonanie wieńca adwentowego.
  7. Dziękuje p. Małgorzacie i p. Grzegorzowi za zmianę obrusów w kościele.
  8.  Radni Kwestarze  mogą odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej  przygotowane listy na jesienną zbiórkę inwestycyjną.
  9. Na jesienną zbiórkę ofiary złożyli mieszkańcy Łuszczanowa II – 1200zł, Rakowa – 350 zł., Adamowa – 3280 zł. Bardzo serdecznie dziękuję!
  10. Za tydzień w niedziele przed kościołem będzie miał miejsce kiermasz stroików świątecznych. Inicjatorem jest Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Szczawinie Kościelnym. Harcerze zaś  będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
  12. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  13.  Pod chórem można nabyć kalendarz parafialny na rok 2024 (20 zł.)        Jest to cegiełka na inwestycje parafialne.
  14. Parafia organizuje  5 dniową Pielgrzymkę Jubileuszową w dniach od 8 do 12 lipca 2024r.  z okazji 10. rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Suserskiej do Kodnia, Grabarki, Sokółki, Wilna , Trok i Studzienicznej.  Program dostępny w gablocie przed kościołem na stronie internetowej  parafii i w zakrystii. Zapisy u ks. proboszcza.
  15.  Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.

OPŁATEK

Dzień i godzina: