Ogłoszenia parafialne 10.12.2023r. Intencje mszalne 10 – 17.12.2023r.

Niedziela 10 grudzień II Adwentu

8.00  + Kazimierza Borkowskiego w 20 r. śm. Teresę Borkowską

10.00 +Tadeusza Wierzbickiego w 11 r. śm., Rodziców Wierzbickich i Kowalskich

Poniedziałek 11 grudzień

7.00   Roraty + Wiesława Ranachowskiego – dar imieninowy

Wtorek 12 grudzień Wspomnienie NMP z Guadalupe

16.00 + Zofię Sikorską int. od ucz. pogrzebu

Środa 13 grudzień Wspomnienie św. Łucji

- O Boże błog. opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Tomasza i Moniki oraz ich nowo ochrzczonego syna Mikołaja dla Rodziców Chrzestnych i całej Rodziny

Czwartek 14 grudzień  Wspomnienie św. Jana od Krzyża

17.00  +  Kazimierza Skoniecznego w 7 r. śm. i Irenę Skonieczną

18.00  + Mariusza Cieślaka int. od ucz. pogrzebu

Piątek 15 grudzień REKOLEKCJE ADWENTOWE

17.00  + Jana Ciechomskiego int. od ucz. pogrzebu

Sobota 16 grudzień REKOLEKCJE ADWENTOWE – SPOWIEDŹ

10.00   + Grażynę i Władysława Łąpieś int. od ucz. pogrzebów

12.00 + Leona i Marię Jędrzejczyk w 5 r. śm. oraz Ich Rodziców; Marylę Sikorską; Zmarłych z Rodziny Ostrowskich i Jędrzejczyków; Teściów Jabłońskich; za Dusze Czyśćcowe

17.00 + Jerzego Józwiaka int. syna Łukasza

Niedziela 17 grudzień III Adwentu  REKOLEKCJE ADWENTOWE

8.00  + Stanisława Michalaka w 35 r. śm.; Marie Michalak, Jerzego Michalaka; Dziadków Michalaków i Osmolaków int. Rodziny

10.00 +Janinę i Józefa Wypych; Jadwigę i Józefa Tomaszewskich;

1. Roraty w czasie adwentu w poniedziałki o godz. 7.00 rano.
  2. Dzisiaj pod chórem można złożyć  do puszki ofiarę na rzecz Kościoła na Wschodzie.
  3. Pod tablicą upamiętniającą koronacje Cudownego Obrazu na końcu kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas.
  4. Dzisiaj przed kościołem kiermasz stroików świątecznych. Inicjatorem jest Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Szczawinie Kościelnym. Harcerze zaś  będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
  5. Za tydzień przed kościołem kiermasz stroików świątecznych. Inicjatorem jest Samorządowe Przedszkole w Szczawinie Kościelnym.
  6. W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. W sobotę dzień spowiedzi.
  7. W środę 20 grudnia od godz. 9.00 chciałbym udać się z posługą sakramentalną do chorych, których można zgłosić w zakrystii.
  8. Na jesienną zbiórkę ofiary złożyli mieszkańcy Gołasu – 1410 zł.; Szczawina Borowego Wieś – 1420 zł.; Kaźmierkowa – 770 zł.; Suserza Wieś – 1040zł.; Helenowa Słupskiego, Modły – 2120 zł. i Słupa – 850 zł. i dwa razy po     100 zł od osób indywidualnych  Bardzo serdecznie dziękuję!
  10. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  11. Pod chórem można nabyć kalendarz parafialny na rok 2024 (20 zł.)        Jest to cegiełka na inwestycje parafialne.
  12.  Parafia organizuje  5 dniową Pielgrzymkę Jubileuszową w dniach od 8 do 12 lipca 2024r.  z okazji 10. rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Suserskiej do Kodnia, Grabarki, Sokółki, Wilna , Trok i Studzienicznej.  Program dostępny w gablocie przed kościołem na stronie internetowej  parafii i w zakrystii. Zapisy u ks. proboszcza.
  13.   W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na spotkanie na plebanie członków Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej.
  14.  W piątek 8 grudnia  na Zamku Królewskim w Warszawie pochodzący z naszej parafii Pan doktor Radosław Janicki  odebrał dyplom za zajecie III miejsca w kategorii Ginekolog Roku w finale ogólnopolskim Plebiscytu Hipokrates 2023r. Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów w pacy zawodowej!

OPŁATEK

Dzień i godzina: