Ogłoszenia parafialne 15.10.2023r. Intencje mszalne 15 – 22.10.2023r.

Niedziela 15 październik  XXVIII Zwykła

8.00  + Teresę Komar int. od ucz. pogrzebu

10.00 + Mieczysława Podrażkę; Stefana i Tomasza Osmolak; Babcie :Mariannę i Irenę; O Boże błog. i op. Matki Bożej Suserskiej dla całej Rodziny

12.00 ZA PARAFIAN

Poniedziałek 16 październik  Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

14.00 Msza św. pogrzebowa śp. Eugeniusza Komara

17.00  + Janinę Paliwoda int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Stanisławę i Jana Gronowskich int. od ucz. pogrzebów

Wtorek 17 październik Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

17.00 + Janinę Paliwoda int. Haliny i Lesława Szewczyków

18.00 + Macieja Sidwę   int. od ucz. pogrzebu

Środa 18 październik Święto św. Łukasza Ewangelisty

11.00  O łaskę zdrowia i dobre wyniki badań dla Marty Tomczyk

- O Boże bł. opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Sebastiana i Mileny Zarębskich oraz ich nowo ochrzczonej córki Alicji oraz dla całej Rodziny    (1)

- O Boże bł. opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Mateusza i Anastasii Bogulskich (1)

- O Boże bł. opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonej Hanny Kuśmierz jej Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny (1)

- O Boże bł. opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonej Ewy Klatka jej Rodziców, Chrzestnych   i całej Rodziny (1)

Czwartek 19 październik Wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

17.00 + Kazimierza Pawlaka int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Piotra  Kowalskiego int. od ucz. pogrzebu

Piątek 20 październik Wspomnienie św. Jana Kantego

17.00  + Juliannę Kowalczyk int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Janinę Paliwoda int. KGW z Łuszczanowa

Sobota 21 październik Uroczystość 213 Rocznicy Poświęcenia Kościoła Parafialnego w Suserzu

8.00  O Boże bł. opiekę Matki Bożej dla Mirosławy i Tadeusza

17.00  + Mieczysława Ciechomskiego int. od ucz. pogrzebu

18.00  O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Arkadiusza z okazji 30 r. Urodzin int. Rodziców, brata Bartłomieja i Babci

Niedziela 22 październik  XXIX Zwykła

8.00  + Tadeusza, Mariannę i Jana Majczaków int. Wandy i Joanny z Włocławka

10.00 + Teodora i Walerię Kaniewskich

12.00 ZA PARAFIAN

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom uczestniczącym  wczoraj w Pielgrzymce Służby Zdrowia pod hasłem MARYJA NAUCZYCIELKĄ MIŁOSIERDZIA.  Dziękuję  Ks. dr. Radosławowi Czarniakowi proboszczowi w Strzelcach i kapelanowi Szpitala w Kutnie za   przewodniczenie Mszy św. i okolicznościowe kazanie. Siostrze zmartwychwstance z Mocarzewa za wygłoszoną konferencję. Dziękuję Pani Zofii za przygotowanie salki w Domu Katolickim na przyjecie pielgrzymów. Wszystkim Paniom za przyniesione ciasto i Paniom które pomagały w obsłudze pielgrzymów. Dziękuje Panu Kościelnemu  i Panu Organiście  za oprawę muzyczną. Pani Ewie za koordynacje i fotorelację.
  2.  Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „ Jan Paweł II cywilizacja życia”. Tradycyjnie ofiary zbierane do puszki przeznaczone są na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzięki któremu ponad 2500 studentów z ubogich rodzin kontynuuje swoje kształcenie.
  3. Październik miesiącem modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec codziennie o godz. 16.20 a w niedziele po Mszy o godz. 12.00.
  4. W sobotę 21 października Uroczystość Rocznicy (213) Poświęcenia naszego Kościoła.  Zapraszam  tego dnia na Msze św.
  5.  Bardzo serdecznie dziękuję nowożeńcom za ubranie kościoła w kwiaty.    Na niedziele 22 października poproszę  mieszkańców Adamowa.   Na niedziele 29 października do kościoła będą zakupione chryzantemy.
  6. Od przyszłej niedzieli będę przyjmował na Wypominki za zmarłych.
  7. Dziękuje za złożone ofiary 100 zł  i 200 zł. na rzecz kościoła.
  8. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  10. Pod chórem można nabyć kalendarz parafialny na rok 2024 (20 zł.)     Cegiełka na inwestycje parafialne.

Do prowadzenia  nabożeństwa różańcowego zapraszam w tym tygodniu:

- poniedziałek (16.10.) – Chorążek

- wtorek (17.10.)  – Góry Dobrowskie i Teodorów

- środa (18.10.)  -  Dobrów

- czwartek (19.10.) – Stefanów i Józefków

- piątek (20.10.) -  Budki Suserskie

- sobota (21.10.) – Helenów i Modła

- poniedziałek (23 .10.) – Łuszczanów

- wtorek (24.10.)  – Suserz po Szosie

- środa (25.10.)  -  Adamów

- czwartek (26.10.) – Suserz Wieś

- piątek (27.10.) -  Suserz Działkowicze