Ogłoszenia parafialne 6.08. 2023r. Intencje mszalne 6 – 13.08.2023r.

Niedziela 6 sierpień Święto Przemienienia Pańskiego

8.00  + Rodziców Pietrzaków, brata Mieczysława Pietrzaka, Barbarę i Tadeusza Tarczyńskich; Józefa i Stefana Jaskółów; Dziadków Jaskółów; Andrzeja Golisa, ks. Wincentego Pyszyńskiego int. ze Słupa

10.00 O Boże bł. opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Urszuli i Huberta  oraz córki Alicji

12.00 ZA PARAFIAN

Poniedziałek 7 sierpień Wspomnienie św. Edmunda Bojanowskiego

17.00  + Zbigniewa Michalskiego int. od. ucz. pogrzebu

18.00 + Za Dusze Czyśćcowe

Wtorek 8 sierpień Wspomnienie św. Dominika

17.00  + Grażynę i Władysława Łąpieś int. od ucz. pogrzebów

18.00  + Alinę Bulską int. od ucz. pogrzebu

Środa 9 sierpień Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża

- Boże błog. opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonej Łucji Kosińskiej , Jej Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny (1)

+ Mariana Szymczaka (1)

+ Czesława Brzozowskiego (1)

Czwartek 10 sierpień Święto św. Wawrzyńca, diakona

18.00 + Ks. proboszcza Józefa Chyczewskiego w 81 r. męczeńskiej śmierci w Dachau oraz za zm. Ks. proboszczów i wikariuszy posługujących w naszej parafii na przestrzeni wieków

Piątek 11 sierpień Wspomnienie św. Klary

17.00  + Grzegorza Janickiego  int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Kazimierza Pawlaka int. od ucz. pogrzebu

Sobota 12 sierpień

17.00 Msza św. ślubna Olgi i Marcina

18.30 +  Zofię, Wacława i Czesława Wypychów

Niedziela 13 sierpień IX Zwykła

8.00  O Boże bł. opiekę Matki Bożej Suserskiej dla Małżonków Obszyńskich, Żmudzińskich, Kurkowskich i Wesołowskich w kolejne rocznice ślubu

10.00 + Elżbietę, Bogdana, Jana Pszczółkowskich; Rodziców Pszczółkowskich i Gajewskich;

12.00 ZA PARAFIAN

1. W  Lizbonie w Portugali trwają Światowe Dni Młodzieży. Zachęcam do śledzenia wydarzeń za pomocą mediów.
  2.   Dzisiaj w  niedzielę  Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 z racji I niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna.
  3. Zbliża się Uroczystość Odpustowa. Tradycyjnie przybędą do nas pielgrzymi których chcielibyśmy godnie przyjąć. Konieczna jest pomoc w obsłudze pielgrzymów. Kto chciałby poświęcić 1 godzinę  czasu miedzy 8.00 a 15.00 dnia  15 sierpnia proszę o zgłoszenie się do mnie. Proszę również o podzielenie się ciastem z pielgrzymami. Ciasto pokrojone proszę przywieź w dzień odpustu miedzy godz. 7.00 a 8.00 do Domu Katolickiego. Dziękuję członkom Rady Parafialnej za zaangażowanie w przyjęciu pielgrzymów.
  4.  Po rozmowie z Radą Parafialną chciałbym zatrudnić osobę do sprzątania kościoła. Kościół nasz jako Sanktuarium Diecezjalne z Cudownym Obrazem Matki Bożej Uzdrowienie Chorych musi być wizytówka dla całej Diecezji. Osobę chętną do pracy w naszym kościele zapraszam do kontaktu ze mną.
  5.  W piątek 11 sierpnia sprzątanie kościoła przed uroczystością Odpustową. Pan kościelny zaprasza chętne osoby na godz. 9.00.
  6. W niedzielę 13 sierpnia będzie możliwość spowiedzi przed Odpustem Parafialnym od godz. 17.00 do 19.00. W tym czasie będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. Dziękuję za ubranie w kwiaty kościoła mieszkańcom Suserza po szosie.  Na pozostałe niedziele sierpnia  kościół w kwiaty ubiorą nowożeńcy.  Na niedzielę 3 września proszę o ubranie kościoła w kwiaty mieszkańców Suserza – Działkowicze, Moczydeł i Pałacu.
  8.  Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła 200 zł. (organy)
  9.   Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  10.  Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  11.  Od 21 sierpnia (poniedziałek) będę przyjmował intencje mszalne na 2024r.

Ogłoszenie społeczne: Dnia 9 sierpnia w środę  w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym ul. Spółdzielcza 4 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku w godz. od 10.00 do 11.00 . Zapisy pod numerem telefonu 699 988 266