Ogłoszenia parafialne 20.08. 2023r. Intencje mszalne 20 – 27.08.2023r.

 

 

Niedziela 20 sierpień XX Zwykła      

8.00  + Ewę, Stefana i Eugeniusza Majchrzak

10.00 + Andrzeja Królikowskiego; o Boże błog. dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych z rodziny Królikowskich

12.00 ZA PARAFIAN

 

Poniedziałek 21 sierpień Wspomnienie św. Piusa X papieża

17.00  Dziękczynna za dobroczyńców Rodziny

18.00  O życie wieczne dla Renaty i o Boże błogosławieństwo dla Arkadiusza  w 30 r. ślubu

 

Wtorek 22 sierpień Wspomnienie NMP Królowej    

17.00 + Teresę Zielińską w 1 r. śm., Ryszarda Burzyńskiego

 

 Środa 23 sierpień Wspomnienie św. Róży z Limy  

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.

- o Boże błog. opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Przemysława i Aleksandry Mrowickich (1)

- O Boże bł. opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonego Adriana Majchrzaka , Jego Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny (1)

- O Boże bł. opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonej Oliwii Żakieta , Jej Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny (1)

+ Janinę Jaśkiewicz (1)

+ Stefana Stasiaka (1)

+ Danutę Wilińską (1)

 

Czwartek 24 sierpień Święto św. Bartłomieja Apostoła

17.00 + Stefana i Zuzannę Kopeć; Genowefę i Józefa, Mariana Kopeć; Bronisławę Wesołek;

18.00 + Janusza Opasiaka int. od ucz. pogrzebu

 

 Piątek  25 sierpień

17.00  Msza św. ślubna Macieja i Dominiki

 

Sobota 26 sierpień Uroczystość NMP Częstochowskiej

10.00 + Mieczysława Ciechomskiego int. od ucz. pogrzebu

16.00 Msza św. ślubna  Marcina i Izy

17.30 Msza św. ślubna Damiana i Weroniki

 

Niedziela 27 sierpień XXI Zwykła      

8.00  + Rodziców Kowalczyków, Rodziców Lisów; Józefa Lisa

10.00 Msza św. zbiorowa:   O Boże bł. opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Natalii i Macieja z okazji 1 r. ślubu i córki Barbary oraz o szczęśliwe rozwiązanie; O Boże bł. opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Karoliny i Damiana z okazji 7 r. ślubu oraz ich syna Antoniego; + Jerzego Tarkę, Czesława i Helenę Tarka; Mariannę i Tadeusza Kolasińskich; +Władysława Sarzałę; Helenę i Zygmunta Domżałów; +  Roberta Feliniaka w 1 r. śm.; + Jana, Janinę, Władysławę i Józefa Szadkowskich; + Mariana, Stefanię i Piotra Borkowskich w kolejna rocznice śm.; + Marcelego Szwarca; + Dariusza Walczaka;

12.00 ZA PARAFIAN

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

  

 

  1.  Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie  uroczystości odpustowej , zaangażowanych w  liturgię i  procesję eucharystyczną: druhom strażakom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, paniom i panom niosącym feretrony i chorągwie, paniom z Koła Żywego Różańca . Dziękuję panu Organiście za przygotowanie z grupą osób wieczornego czuwania.  Dziękuje panu Kościelnemu za przygotowanie kościoła i otoczenia na uroczystość. Dziękuje panu Adamowi za  czuwanie nad liturgią. Jeszcze raz chciałbym podziękować osobom które sprzątały kościół i salkę w Domu Katolickim przed Odpustem ( uczyniłem to imiennie tydzień temu).  Dziękuje Paniom i Panom którzy dostarczyli ciasto i inne produkty żywnościowe na plebanie dla księży.  Ale najbardziej chciałbym podziękować  tym Parafinom i  Osobom za przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów  ( chleba, smalcu, ogórków, kawy zbożowej, owoców… ) . Proszono mnie abym nie wymieniał tych Osób nawet z imienia. Parafianom za ofiarowane ciasto i inne produkty żywnościowe. Pielgrzymi z Żychlina i inni  dziękowali za bardzo miłe przyjęcie. Dziękuję pani Zofii i pani Urszuli za posprzątanie salki po uroczystościach. Pani Ewie za dokumentację fotograficzną. Policji za zadbanie o bezpieczeństwo pielgrzymów.  Jeśli kogoś pominąłem bardzo przepraszam. Wszystkim zaangażowanym w uroczystość odpustową dziękuje.
  2. W tym roku podczas Odpustu Komitet Społeczny „Pomagamy Marcie”  przeprowadził zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Marty naszej parafianki i członkini Parafialnej Rady Duszpasterskiej , która jest po operacji guza mózgu. Pieniądze  można  było złożyć do puszek w kościele i na salce Domu Katolickiego.  Dziękuję za włączenie się w akcje naszym parafianom i pielgrzymom. Zebrano 7507,38 zł. i 20 euro. Pani Marta bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie: „ Dziękuję i proszę o modlitwę. O wiele lżej jest przejść przez ciężką chorobę gdy ma się przy sobie taką Armię, która walczy razem ze mną”- powiedziała pani Marta.
  3.  Dziękuję  drogim pielgrzymom którzy przyszli pieszo z Żychlina, Gostynina, Pacyny i Trębek i tym przybyłym indywidualnie. Dziękuję za ich trud i modlitwę. Dziękuję za składane ofiary na rzecz naszego kościoła. Dziękuje kapłanom z dekanatu za obecność i za sprawowanie sakramentu pokuty. Ks. proboszczowi z Trębek za przewodniczenie Sumie Odpustowej
  4.  Dziękuję tym wszystkim którzy adorowali Najświętszy Sakrament w środę.
  5. Bardzo serdecznie dziękuję pewnej Pani za ufundowanie kwiatów dla naszego kościoła na Uroczystości Odpustowe. Na  niedziele 27 sierpnia  kościół w kwiaty ubiorą nowożeńcy.  Na niedzielę 3 września proszę o ubranie kościoła w kwiaty mieszkańców Suserza – Działkowicze, Moczydeł i Pałacu. Na niedzielę 10 września kościół w kwiaty ubiorą Gospodarze Dożynek.  
  6. Dziękuje za złożone ofiary: 150 zł na rzecz kościoła; 100 zł na kawę dla pielgrzymów i 100 zł. na kwiaty do kościoła.
  7. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii. 
  8.  Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  9. Pod chórem można nabyć kalendarz parafialny na rok 2024 (20 zł.) Jest to cegiełka na inwestycje parafialne.