Ogłoszenia parafialne 13.08. 2023r. Intencje mszalne 13– 20.08.2023r.

 

 

Niedziela 13 sierpień XIX Zwykła      

8.00  O Boże bł. opiekę Matki Bożej Suserskiej dla Małżonków Obszyńskich, Żmudzińskich, Kurkowskich i Wesołowskich w kolejne rocznice ślubu

10.00 + Elżbietę, Bogdana, Jana Pszczółkowskich; Rodziców Pszczółkowskich i Gajewskich;

12.00 ZA PARAFIAN

 

Poniedziałek 14 sierpień Wspomnienie św. Maksymiliana M. Kolbe

9.00  O Boże bł. opiekę Matki Bożej i dar potomstwa dla Moniki i Łukasza w 2 r. ślubu

17.00  Msza św. za zmarłych na cmentarzu parafialnym

 

Wtorek 15 sierpień Uroczystość Wniebowzięcia NMP – ODPUST  

8.00 + Helenę Tarka w 1 r. śm. i Czesława Tarkę

10.15 Msza św. pielgrzymów z Żychlina

12.00  Suma Odpustowa za Parafian i Pielgrzymów

 

 Środa 16 sierpień Wspomnienie św. Rocha

10.00 + Mariannę, Stanisława i Mariana Pawlaków; Bożenę Baranowską; Danutę Majewską; Mariannę i Jana Majczak

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.

- Boże błog. opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Marcina i Olgi Matuszewskich (1)

 

Czwartek 17 sierpień Wspomnienie św. Jacka

17.00 + Mateusza Sitkiewicza w 13 r. śm.

18.00 O Boże bł. i opiekę Matki Bożej Suserskiej dla Pracowników Firmy Adamski WODART

 

 Piątek  18 sierpień

17.00  O Boże bł. opiekę Matki Bożej dla Grzegorza i Moniki z okazji 5 r. ślubu oraz córek Zuzanny i Matyldy

18.00 + Juliannę Kowalczyk  int. od ucz. pogrzebu

 

Sobota 19 sierpień

13.00 Msza św. z Chrztem Adriana i Oliwii

17.00 Msza św. ślubna Aleksandry i Przemysława

 

Niedziela 20 sierpień XX Zwykła      

8.00  + Ewę, Stefana i Eugeniusza Majchrzak

10.00 + Andrzeja Królikowskiego; o Boże błog. dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych z rodziny Królikowskich

12.00 ZA PARAFIAN

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

  

 

 1. Zbliża się Uroczystość Odpustowa. Tradycyjnie przybędą do nas pielgrzymi których chcielibyśmy godnie przyjąć. Konieczna jest pomoc w obsłudze pielgrzymów. Kto chciałby poświęcić 1 godzinę  czasu miedzy 8.00 a 15.00 dnia  15 sierpnia proszę o zgłoszenie się do mnie. Proszę również o podzielenie się ciastem z pielgrzymami. Ciasto pokrojone proszę przywieź w dzień odpustu miedzy godz. 7.00 a 8.00 do Domu Katolickiego. Dziękuję członkom Rady Parafialnej za zaangażowanie w przyjęciu pielgrzymów.
 2. W tym roku podczas Odpustu Komitet Społeczny „Pomagamy Marcie”  przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Marty naszej parafianki i członkini Parafialnej Rady Duszpasterskiej , która jest po operacji guza mózgu. Pieniądze będzie można złożyć do puszek w kościele i na salce Domu Katolickiego.  Zachęcam do włączenia się w akcje naszych parafian i pielgrzymów.
 3. Dzisiaj będzie możliwość spowiedzi przed Odpustem Parafialnym od godz. 17.00 do 19.00. W tym czasie będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4.  Jutro w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych Parafian na cmentarzu.
 5. We wtorek  15 sierpnia Uroczystości Odpustowe. Msze św. o godz. 8.00; 10.15; 12.00 – Suma Odpustowa.  Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna . Zapraszam do jej udziału całą asystę procesyjna , strażaków,  dziewczynki do sypania kwiatków i ministrantów. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Czuwanie od 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim o 21.00.
 6. W środę 16 sierpnia Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu

Zapraszam do adoracji:

Od 11.00 – 12.00 Adamów,  Andrzejów, Budki Suserskie,

12.00 – 13.00   Chorążek, Dobrów, Gołas, Góry Dobrowskie

13.00 – 14.00  Helenów Słupski, Holendry, Janki, Józefków 

14.00 – 15.00 Kamieniec, Kazimierków, Łuszczanów,  Raków

15.00 – 16.00 Słup, Stefanów , Suserz, Stanisławów

16.00 – 17.00  Szczawin Borowy Wieś i Kolonia, Waliszew, Teodorów

 

 1. 7.     Dziękuję nowożeńcom za ubranie kościół w kwiaty.  Na pozostałe niedziele sierpnia  kościół w kwiaty ubiorą nowożeńcy.  Na niedzielę 3 września proszę o ubranie kościoła w kwiaty mieszkańców Suserza – Działkowicze, Moczydeł i Pałacu.
 2. 8.     Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i salki w Domu Katolickim:  Paniom Zofii, Teresie, Elżbiecie, Teresie, Annie, Wioletcie z Córkami i Miłoszowi. Pani Małgorzacie za upranie obrusu.  Dziękuje panu kościelnemu za prace wykonane w koście i przy kościele i wokół plebanii. Panu organiście za posprzątanie chóru.
 3. 9.      Dziękuję za ofiarę na rzecz naszego kościoła 100 zł. (organy)
 4. 10.       Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii. 
 5. 11.          Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
 6. 12.        Od 21 sierpnia (poniedziałek) będę przyjmował intencje mszalne na 2024r.
 7. 13.        Ogłoszenie społeczne: Dnia 14.08.2021r. (poniedziałek) od godz. 8.00 druhowie strażacy OSP Suserz przeprowadzą zbiórkę fantów na loterię odpustową. Środki zebrane podczas sprzedaży fantów zostaną jak co roku przeznaczone na doposażenie jednostki OSP w Suserzu. Dziękują również za zeszłoroczne wsparcie.  Proszą , aby nie przekazywać na loterię gołębi.
 8. 14.        Ogłoszenie społeczne: Dnia 24 sierpnia w czwartek w  Przychodni Medyk w Szczawinie Kościelnym ul. Jana Pawła II 7 odbędą się badania USG. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.