Ogłoszenia parafialne 30.07. 2023r. Intencje mszalne 30.07. – 6.08.2023r.

 

Niedziela 30 lipiec XVII Zwykła     

8.00  + Józefa i Jacka Szymańskich; Rodziców Szymańskich i Jędrzejczyków

10.00 Msza św. zbiorowa: O Boże bł. opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Marty z okazji 30 r. urodzin oraz o potrzebne łaski dla Marty i Jarosława w 9 rocznice ślubu;   + Zofię i Czesława Bedyk; Józefa i Józefę Żabka; Edmunda i Genowefę Dąbrowskich; + Janinę Wypych w r. śm.; Mariannę i Bolesława Józwik; + Aleksandra i Krystynę Ostrowskich, Zofię i Jerzego Ulicznych; + Zofię i Czesława Gutkowskich w kolejne rocznice śm.; + Stanisławę i Antoniego Wojciechowskich; Apolonię i Jana Nodzaków; + Bernarda Domżała w 2 r. śm., Stanisława i Katarzynę Lewandowskich, Helenę i Zygmunta Domżałów; + Dariusza Walczaka; + Marcelego Szawrca ;  + ks. Jana Bukowskiego + Krzysztofa Szałamachę – dar imieninowy, Józefa Szałamachę, Rodziców i rodzeństwo z obydwu stron, za dusze w czyśćcu  i o opiekę Matki Bożej nad rodziną oraz w pozostałych intencjach;

12.00 ZA PARAFIAN

 

Poniedziałek 31 lipiec Wspomnienie św. Ignacego Loyoli 

17.00  + Zygmunta Śnieć w 14 r. śm, rodziców Wojciechowskich i siostrę Stanisławę

18.00 + Janusza Opasiaka int. od ucz. pogrzebu

 

Wtorek 1 sierpień Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego

17.00  + Andrzeja Derola w 50 r. śm. int. Dzieci z Rodzinami

18.00  Msza św. Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa

 

 Środa 2 sierpień Wspomnienie Matki Bożej Anielskiej

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.

- O Boże bł. opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Aleksandry i Marcina  (1)

 

 Czwartek 3 sierpień   

17.00  + Genowefę Wróblewską w 8 r. śm.; Andrzeja Wróblewskiego

18.00 + Stanisława Wachowicza int. od ucz. pogrzebu

 

 Piątek 4 sierpień Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya

17.00  + Stanisława Kowalczyka int. od ucz. pogrzebu

 

Sobota 5 sierpień Wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej

12.00 Msza św. z Chrztem Łucji

17.00 + Zofię Maślankowską w 1 r. śm.; Wiesława i Teodora Maślankowskich; Dziadków Wróblewskich i Maślanków

 

Niedziela 6 sierpień Święto Przemienienia Pańskiego       

8.00  + Rodziców Pietrzaków, brata Mieczysława Pietrzaka, Barbarę i Tadeusza Tarczyńskich; Józefa i Stefana Jaskółów; Dziadków Jaskółów; Andrzeja Golisa, ks. Wincentego Pyszyńskiego int. ze Słupa

10.00 O Boże bł. opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Urszuli i Huberta  i córki Alicji

12.00 ZA PARAFIAN

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

  

 1. W tym tygodniu w Lizbonie w Portugali będą miały miejsce Światowe Dni Młodzieży. Zachęcam do śledzenia wydarzeń za pomocą mediów. 
 2. We wtorek 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zabiją kościelne dzwony. Pamiętajmy w modlitwie o poległych podczas Powstania i o naszej umiłowanej Ojczyźnie.
 3. W środę odpust „ Porcjunkuli” . Odpust związany był z maleńką kapliczką pod Asyżem poświęconą Matce Bożej, w której często modlił się św. Franciszek i tutaj zakończył życie w 1226r. Dzisiaj odpust „ Porcjunkuli”  można zyskać we wszystkich kościołach parafialnych.
 4.  W piątek I miesiąca. Od godz. 16.00 spowiedź z Komunia św. i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa. O godz. 17.00 Msza św.
 5. W sobotę I miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy litanię do Matki Bożej.
 6. W niedzielę 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 z racji I niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna.
 7.  Zbliża się Uroczystość Odpustowa. Tradycyjnie przybędą do nas pielgrzymi których chcielibyśmy godnie przyjąć. Konieczna jest pomoc w obsłudze pielgrzymów. Kto chciałby poświęcić 1 godzinę  czasu miedzy 8.00 a 15.00 dnia  15 sierpnia proszę o zgłoszenie się do mnie. Proszę również o podzielenie się ciastem z pielgrzymami. Ciasto pokrojone proszę przywieź w dzień odpustu miedzy godz. 7.00 a 8.00 do Domu Katolickiego. Dziękuję członkom Rady Parafialnej za zaangażowanie w przyjęciu pielgrzymów.
 8.  Po rozmowie z Radą Parafialną chciałbym zatrudnić osobę do sprzątania kościoła. Kościół nasz jako Sanktuarium Diecezjalne z Cudownym Obrazem Matki Bożej Uzdrowienie Chorych musi być wizytówka dla całej Diecezji. Osobę chętną do pracy w naszym kościele zapraszam do kontaktu ze mną.
 9. W piątek 11 sierpnia planujemy sprzątanie kościoła przed uroczystością Odpustową. Bliższe informacje podam za tydzień.
 10.   Dziękuję nowożeńcom za ubranie  kościoła w kwiaty. Na  niedzielę  6 sierpnia poproszę mieszkańców Suserza po szosie a na niedzielę 13 sierpnia kościół w kwiaty ubiorą nowożeńcy. 
 11.  Ofiary zbierane podczas poświęcenia  pojazdów zostały  przekazane jako  darowizna na pojazdy na misje do MIVA Polska. Zebraliśmy 867 zł. Dziękuję.
 12.   Dziękuję za ofiary na rzecz naszego kościoła 100 zł. i 150 zł. (organy)
 13.   Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii. 
 14. Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

Ogłoszenie społeczne: Dnia 9 sierpnia w środę  w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym ul. Spółdzielcza 4 odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku w godz. od 10.00 do 11.00 . Zapisy pod numerem telefonu 699 988 266