Intencje mszalne 30.04. – 7.05.2023r. Ogłoszenia parafialne 30.04. 2023r.

Niedziela Dobrego Pasterza  30 kwietnia

8.00 + Mieczysława Podrażkę w 5 r. śm. i Jego Rodziców Podrażków; Zofię i Jana Dolniak; Mariannę Sikora; Reginę Oleczek

10.00 Msza św. zbiorowa: O łaskę zdrowia dla Jadwigi Stępień i jej syna Kazimierza; + Kazimierza Tarkę w 1 r. śm.; Rodziców Jarosów; + Zofię, Władysława i Dziadków Lisieckich;+ Danutę Komar w 1 r. śm. i Jana Komar;   + Stanisława Balcerowskiego; + Kazimierza Pawlaka int. kuzyna Edmunda           z Rodziną z Wrocławia; +Mariannę Stańczyk, Stanisława Stępnia i Grażynę – Marię Stępień; + Jerzego Józwiaka – dar imieninowy; + Józefa Szałamachę w 5 r. śm.; Krzysztofa Szałamachę; Rodziców i Rodzeństwo z Mężami i ich Dzieci; dusze czyścowe oraz we własnych intencjach;  +Wandę Zakrzewską w 18 r. śm. ; Zdzisława Zakrzewskiego i zm. z Rodziny; + Tadeusza Sujeckiego w 4 r. śm.; Dziadków Stanisławskich i Sujeckich; + Marcelego Szwarca; + Dariusza Walczaka; + ks. Józefa Chyczewskiego

12.00 ZA PARAFIAN O Boże błog. opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Wincencji Łąpieś z okazji 100 r. urodzin i za + Zygmunta Łąpieś – dar imieninowy ( Chrzest Heleny)

Poniedziałek 1 maja Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika

12.00 Msza św. Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa

17.00 ZA DUSZE CZYŚCOWE

Wtorek  2 maja Wspomnienie św. Zygmunta

11.00  + Ks. Zygmunta Skarżyńskiego i Dariusza Walczaka

17.00 + Kazimierza Pawlaka int. od ucz. pogrzebu

Środa 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski

10.00 +Mariannę Ciechomską 1 r. śm.; Kazimierę Markiewicza w 5 r. ś

12.00 O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Stanisława i Zofii

-O Boże błog. opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonej Heleny Wypych , Jej Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny   - w intencji tegorocznych maturzystów prosząc o światło Ducha Świętego  na czas zdawania egzaminów i na czas wyborów drogi życiowej  ; + Janinę Paliwoda (1)

Czwartek 4 maja Wspomnienie św. Floriana

17.00  W intencji  Druhów Strażaków z naszej Parafii  i zmarłych  Strażaków

Piątek  5 maja

17.00 + Leokadie, Franciszka, Genowefę Stolarczyków; Stanisławę i Władysława Łuczaków; Irenę i Juliana Kowalczyków; Jadwigę i Janusza Bancerowskich;

Sobota 6 maja Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

10.30 Msza św. z Chrztem Oskara

17.00 + Mariannę i Franciszka Majchrzaków

18.00 + Marię i Tadeusza Kolasińskich int. Bogusi i Mateusza

Niedziela 7 maja V wielkanocna

8.00 + Zygmunta, Andrzeja, Marcina, Jana i Mariannę Graczyków

10.00 + Stanisława Markiewicza i Pawła Stangreciaka

12.00 ZA PARAFIAN

1. W sobotę 29 kwietnia 32 osobowa grupa młodzieży przyjęła z rak ks. bp. Wojciecha Osiala sakrament bierzmowania. Dziękuję rodzicom za złożoną ofiarę na rzecz parafii 2200zł.
  2. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Gościmy Siostry Służebniczki z Warszawy.
  3. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00
  4. Zachęcam do śpiewania litanii loretańskiej  przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach przez cały miesiąc maj .
  5. W środę w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski  na Mszach św. o godz. 10.00, 12.00 i 17.00 gościć będziemy w naszej parafii Ihumena Jeremiasza Oleś duchownego z Prawosławnej Cerkwi Ukrainy – przeora misji kapłańskiej w Polsce. Na każdej Mszy św. wygłosi do nas Słowo Boże. Będziemy mogli wesprzeć misję finansowo.
  6. W piątek I miesiąca . Adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź od godz. 16.00 . Przed Mszą św. odmówimy litanie do Serca Pana Jezusa.
  7.  W sobotę I miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Marii po Mszy św. o godz. 17.00.
  8. W niedziele I miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna.