Intencje mszalne 28.05. – 4.06.2023r. Ogłoszenia parafialne 28.05. 2023r.

Niedziela 28 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

8.00 + Zofię i Józefa Jarosińskich; Mariannę i Jana Paliwoda i brata Tadeusza

10.00 Msza sw. zbiorowa : + Bogdana Kowalskiego w 10 r. śm.; + Barbarę Wróblewską, Ryszarda Wróblewskiego, Dziadków Wróblewskich i Chmieleckich; + Ryszarda Jońskiego – dar urodzinowy; + Zygmunta i Irenę Ranachowskich; + Danutę Orzechowską int. Dzieci z okazji Dnia Matki; + Kazimierza Pawlaka int. kuzyna Edmunda z Rodziną z Wrocławia; + Marcina Graczyka w 6 r. śm., Andrzeja w 18 r. śm., Zygmunta Graczyka; Dziadków Graczyków; Tadeusza Bogulskiego, Tomasza Śnieć;  + Marcelego Szwarca; + Dariusza Walczaka; + Helenę Tarka int. koleżanek od wspólnych majówek przy krzyżu

12.00 ZA PARAFIAN ( Za  Młodzież która przystąpiła 29.04. do Sakramentu Bierzmowania)

Poniedziałek 29 maja Święto Matki Kościoła

10.00 O Boże błog, opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla ks. proboszcza Dariusza – dar anonimowy

17.00  O Boże bł. opiekę Matki Bożej dla Renaty i Tomasza z okazji 50 r. urodzin i 30 r. ślubu oraz o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Michała z okazji 10 r. urodzin

Wtorek 30 maja

17.00 + Marię i Leona Jędrzejczyk w 43 r.śm. ich Rodziców; Marylę Sikorską; zm. z Rodziny Jędrzejczyków, Ostrowskich; Dusze Czyścowe

18.00 + Grzegorza Janickiego int. od ucz. pogrzebu

Środa 31 maja Święto Nawiedzenia NMP

Czwartek 1 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

17.00  + Juliannę Kowalczyk int. od ucz. pogrzebu

18.00  Msza św. Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa

Piątek  2 czerwca

17.00 + Marie Niewiadomską w 2 r. śm. int. Dzieci i Wnuków

Sobota 3 czerwca Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy

Proboszcz z Młodzieżą na spotkaniu na Polach Lednickich

Niedziela 4 czerwca Uroczystość Najświętszej Trójcy

8.00 + Mariannę Dudkiewicz, Władysława Dudkiewicza, Dziadków Dąbrowskich

10.00 + Franciszkę w 17 r. śm., Stanisława i Jana Szewczyków

12.00 ZA PARAFIAN

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro Drugi Dzień Zielonych Świątek  – Święto Matki Kościoła Msze św. o godz. 10.00 i 17.00.
  2.  Nabożeństwa majowe a od czwartku czerwcowe  w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.  W niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  3.  Zachęcam do śpiewania litanii loretańskiej  przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach przez cały miesiąc maj .
  4.  W piątek I miesiąca spowiedź od godz. 16.00 do 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji kończącego się okresu wielkanocnego spowiedź dodatkowa od 19.00 do 20.00.
  5.  Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.  Po mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna. Jest to również Święto Dziękczynienia. Do puszek będzie można złożyć ofiarę na budowę Centrum Opaczności Bożej w Warszawie.
  6. W Uroczystość Bożego Ciała 8 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywali Rocznice I Komunii św. Próba dla dzieci we wtorek  6 czerwca o godz. 19.00. w kościele. Spowiedź w środę 7 czerwca od 19.00 do 20.00.
  7. W tym roku cztery ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała przygotowują mieszkańcy Łuszczanowa.
  8. Na rzecz KUL w ubiegłą niedzielę  złożono do puszek  540 zł.  Dziękuję.
  9. Na rzecz parafii zostały złożone ofiary 50 zł., 100zł. i 200 zł. Dziękuję.
  10. Bardzo serdecznie dziękuje za przyznanie naszej parafii dotacji w ramach programu „ Mazowsze dla zabytków” od Sejmiku Województwa Mazowieckiego w wysokości 60  tys. zł. na renowacje stolarki drzwiowej (zewnętrzne drzwi) i okiennej ( w zakrystiach i krypcie) w naszym kościele. Dziękuje Pani  Konserwator Kierownik Delegatury w Płocku i Starostwu w Gostyninie za pomoc w uzyskaniu  dokumentacji i pozwoleń.
  11.  W środę zostały przeprowadzone badania mykologiczne dotyczące wilgotności masowej cegieł i zasolenia murów naszego kościoła. Czekamy na wyniki badań.
  12.  W sobotę wraz z młodzieżą jedziemy na spotkanie Młodych  na Pola Lednickie. Tego dnia nie będzie sprawowana w kościele Msza św. Jest to również dzień modlitw naszej Parafii o nowe powołania kapłańskie. W tej intencji będę sprawował Msze św. na Polach Lednickich. Parafian proszę o rodzinna modlitwę w tej intencji.
  13.   Wczoraj nasz pan organista Szymon Brylski zdał egzamin licencjacki z dyrygentury podczas Koncertu Dyplomantów który poprowadził w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Gratulujemy.
  14.   Dzisiaj chciałbym sprawować nabożeństwo majowe przy kapliczce w Waliszewie o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam.
  15.   Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  16.   Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.