Intencje mszalne 19 – 26.02.2023r. Ogłoszenia parafialne 19.02. 2023r.

Niedziela 19 luty  – VII Niedziela zwykła

8.00 + Zm. z Rodziny Kożuchowskich, Mrowickich i Krysztofiaków

10.00 + Jana, Mariannę i Stanisława Dołowców; Mirosława Brzozowskiego int. z Dobrowa

12.00 ZA PARAFIAN

Poniedziałek 20 luty

17.00 + Jadwigę Tomaszewską int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Zofie Wyrwa w 2 r. śm.

Wtorek 21 luty

17.00 + Stanisława Nycha int. od ucz. pogrzebu

Środa 22 luty ŚRODA POPIELCOWA

12.00 + Tadeusza Wojciechowskiego int. od ucz. pogrzebu

14.00 Msza sw. pogrzebowa śp. Janusza Opasiaka

Czwartek 23 luty   Wspomnienie św. Polikarpa bp. i m.

17.00 + Irenę  Skonieczną w 2 r. śm. i Kazimierza Skoniecznego

18.00 + Stanisławę Szymczak int. od ucz pogrzebu

Piątek 24 luty

16.30 DROGA KRZYŻOWA

17.00 + Jana Gronowskiego int. od ucz. pogrzebu

Sobota 25 luty

17.00  + Franciszka – Stanisława Kowalczyka  int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Helenę Tarka int. od ucz. pogrzebu

Niedziela 26 luty  – I Niedziela Wielkiego Postu

8.00 + Jerzego Borkowskiego w 5 r. śm.; Józefa Porosę w 28 r. śm.; Henrykę Porosa;

10.00 Msza św. zbiorowa :  + Eugeniusza Orzechowskiego w 13 r. śm. int. Rodziny; + Danute Orzechowską – dar urodzinowy int. Męża i Dzieci z Rodzinami; + Damiana Kurkowskiego z racji urodzin i imienin; Janinę i Józefa Kurkowskich; Dziadków Kurkowskich i Markiewiczów; + Stanisława Nodzaka w 6 r. śm.; zm. z Rodziny Nodzaków, Wojciechowskich; Dziadków Osmolaków; ks. Franciszka Żeromskiego; + Janinę Mańkowską; + Grzegorza Janickiego int. K.G.W. z Helenowa Słupskiego; + Mariannę Kolasińska – dar imieninowy i Tadeusza Kolasińskiego; + Marcela Szwarca

12.00 ZA PARAFIAN

1.  Dzisiaj ostatnia niedziela karnawału.   W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post.  Czas  łaski i nawrócenia. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 12.00 i 17.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
  2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 .
  3. Rekolekcje wielkopostne będą miały miejsce w dniach 17,18,19 marca. Spowiedź 18 marca w sobotę.
  4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna  się kurs przedmałżeński o godz. 14.30 na plebanii.
  5. Po Mszy św.  zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w Turcji i Syrii podczas trzęsienia ziemi.
  6.   Za tydzień w niedziele 26 lutego przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz chorej dziewczynki Leny Salamondrej.
  7.   Ks. proboszcz podczas wyjazdu do Rzymu spotkał się podczas Audiencji Generalnej w Auli Pawła VI  (15 lutego) z papieżem Franciszkiem przekazując Ojcu św.  obraz Matki Bożej Suserskiej.
  8. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  9.   Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

Parafia z Biurem Podróży Arka Travel z Łowicza organizuje w dniach od 11 – 17 lipca 2023r. pielgrzymkę do Medjugorie. Spotkanie organizacyjne z podpisaniem umowy w niedziele 12 marca o godz. 13.00 na plebanii.