Intencje mszalne 22.01. – 29.01.2023r. Ogłoszenia parafialne 22.01. 2023r.

Niedziela 22 styczeń  – III Niedziela zwykła

8.00  O Boże błog. opiekę Matki Boże i łaskę zdrowia dla Krystyny Białek

10.00 + Zofię Tomczak w 1 r. śm. i Wiesława Tomczaka w 5 r. śm.

12.00 ZA PARAFIAN  ( W int. Ojczyzny w 160 r. wybuchu Powstania Styczniowego – za tych którzy polegli pod Słupem i Suserzem)

Poniedziałek 23 styczeń

17.00 + Helenę Tarka int. od ucz. pogrzebu

Wtorek 24 styczeń Wspomnienie św. Franciszka Salezego

13.00 pogrzeb śp. Julianny Kowalczyk

17.00 + Mariannę Komar int. od ucz. pogrzebu

Środa 25 styczeń Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

+ Teresę Komar (1)

+ Juliannę Kowalczyk (1)

Czwartek 26 styczeń  Wspomnienie św. bp. Tymoteusza i Tytusa

17.00 + Zofie Maślankowską  int. od ucz. pogrzebu

Piątek 27 styczeń

17.00 + Franciszka – Stanisława Kowalczyka int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Dariusza Walczaka w 11 miesiąc po śmierci

Sobota 28 styczeń Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

17.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. opiekę Matki Bożej Suserskiej i łaskę zdrowia dla Rodziny

Niedziela 29 styczeń  – IV Niedziela zwykła

8.00 + Elżbietę Szymańską w 2 r. śm.

10.00 Msza sw. zbiorowa:  O Boże błog. opiekę Matki Bożej Suserskiej i łaskę zdrowia dla Marianny Kaszubskiej z okazji 90. R. urodzin;  + Dariusza Cieslaka – dar urodzinowy; + Henrykę Marciniak w 15 r. śm. ; Kazimierza Kwiatkowskiego; + Krzysztofa Szałamachę w 8 r. śm., Józefa Szałamachę; Rodziców; Rodzeństwo; Dusze Czyścowe; o opiekę Matki Bożej nad Rodziną ;

12.00 ZA PARAFIAN

1. W dniach od  18  do 25 stycznia trwa w Kościele  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. Wójt Gminy Szczawin Kościelny  i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Szczawinie Kościelnym zapraszają na koncert Kolędowanie na Mazowszu 22 stycznia w niedziele o godz. 17.30 do Gminnego Ośrodka Kultury w Szczawinie Kościelnym. Wystąpią artyści: Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski; Bogdan Kierejsza i Robert Grudzień.
  3. W przyszła niedzielę zapraszamy do naszego kościoła  na Kolędowanie z Kulturą na Mszę św. o godz. 10.00.  i po niej. Wystąpią artyści Michał Domagała i Maciej Dzięgielewski; Zespół Wokalno – Instrumentalny ŚLESZYNIANKI i Zespół WESOŁE PLECKOWIANKI
  4. Dziękuje za ofiary 2 razy po 100 zł. na rzecz parafii.
  5. Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Koszt gazety od nowego roku 10 zł.

Wizyta kolędowa :

23 stycznia (poniedziałek) – Kaźmierków

24 stycznia (wtorek) – Teodorów i Góry Dobrowskie

25 stycznia (środa) – Dobrów

26 stycznia (czwartek) – Modła i Helenów Słupski

27 stycznia (piątek) – Budki Suserskie

28 stycznia (sobota) – Suserz po Szosie

30 stycznia (poniedziałek) –  Raków i Kamieniec

Proszę kierowcę o przyjazd na godz. 9.00.

Parafia z Biurem Podróży Arka Travel z Łowicza organizuje w dniach od 11 – 17 lipca 2023r. pielgrzymkę do Medjugorie. Od dzisiejszej niedzieli trwają zapisy na pielgrzymkę .  Przy zapisie należy podać datę urodzenia , adres zamieszkania i  nr telefonu do  kontaktu.