Intencje mszalne 1.01. – 8.01.2023r. Ogłoszenia parafialne 01.01. 2023r.

Niedziela 1 styczeń Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Nowy Rok  – Odpust Parafialny

10.00 + Tadeusza Komorowskiego int. koleżanki Bożeny

12.00 + ks. Wawrzyńca Ulanowskiego

Poniedziałek 2 styczeń Wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza

17.00 + Zofię Maślankowską int. od ucz. pogrzebu

18.00 ZA DUSZE CZYŚCOWE

Wtorek 3 styczeń Najświętszego Imienia Jezus

17.00 + Jadwigę Tomaszewską  int. od ucz. pogrzebu

Środa 4 styczeń

Czwartek 5 styczeń

16.00 + BENEDYKTA XVI papieża

17.00 + Helenę Tarka  int. od ucz. pogrzebu

Piątek 6 styczeń Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)

8.00 + Franciszka – Stanisława Kowalczyka

10.00 + Tadeusza Wojciechowskiego  int. od ucz. pogrzebu

12.00 ZA PARAFIAN

Sobota 7 styczeń

17.00 + Genowefę i Andrzeja Wróblewskich z prośba o opiekę Matki Bożej dla Rodziny

Niedziela 8 styczeń Niedziela Chrztu Pańskiego

8.00  O Boże błog. dla papieża Franciszka i bp. Andrzeja

10.00 + Kazimierza Maj w r. śm. i zm. z Rodziny

12.00 ZA PARAFIAN

1.  Dzisiaj   Nowy Rok -  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. o godz.  0.00 ; 10.00; 12.00 .
  2. W czwartek uroczystości pogrzebowe papieża Seniora Benedykta XVI. Rozpoczną się na Placu św. Piotra o godz. 9.30. Zachęcam do śledzenia uroczystości za pomocą mediów. Tego dnia o godz. 16.00 Msza św. za zmarłego papieża w naszym kościele. Zapraszam.
  3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego  – Trzech Króli. Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 12.00.  Na mszach sw. poświęcenie kadzidła i kredy.
  4. W Święto Trzech Króli przed Mszą Świętą o 10:00 zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny oraz Chóru Melodia Szczawińskiego Klubu Seniora, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym.
  5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy na godz. 15.00 na opłatek wszystkie wspólnoty parafialne ( ministrantów , scholanki, Koła i Róże Różańcowe, asystę procesyjna,  Radnych Kwestarzy i innych) do Domu Katolickiego. Proszę o pomoc w zorganizowaniu spotkania Panie Różańcowe.
  6.   Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  7. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.

Wizyta kolędowa od godz. 9.00.

2 stycznia (poniedziałek) – Chorążek

3 stycznia (wtorek) – Szczawin Borowy Kolonia