Intencje mszalne 4 – 11.12.2022r. Ogłoszenia parafialne 4.12. 2022r.

Niedziela 4 grudzień II NIEDZIELA ADWENTU

8.00 + Tadeusza Wierzbickiego w 10 r. śm. Rodziców Kowalskich i Wierzbickich int. z Dobrowa

10.00 + Tadeusza, Mariannę i Jana Majczak int. Wandy i Asi z Włocławka

Poniedziałek 5 grudzień

7.00 Roraty O łaskę nawrócenia dla Dominika i Wiesława

18.00 Za DUSZE CZYŚCOWE

Wtorek 6 grudzień Wspomnienie św. Mikołaja

17.00 + Jadwigę Tomaszewską int. mieszkańców Kamieńca

Środa 7 grudzień św. Ambrożego bp. i D. K.

+ Mariannę Komar (1)

Czwartek 8 grudzień Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

12.00 – 13.00 – GODZINA ŁASKI

17.00 + Wiesława Tomczaka – dar imieninowy

Piątek 9 grudzień Rekolekcje adwentowe

17.00 + Rafała Lewandowskiego  int. od ucz. pogrzebu

Sobota 10 grudzień Rekolekcje adwentowe – dzień spowiedzi

10.00 + Mariannę Ciechomską int. od ucz. pogrzebu

12.00 + Leona Jędrzejczyka i Marię w 4 r. śm.; Ich Rodziców; Marylę Sikorską i zm. z Rodziny Jędrzejczyków, Ostrowskich, Jabłońskich ; za Dusze Czyścowe

17.00 O łaskę nawrócenia dla Dominika i Wiesława

Niedziela 11 grudzień III NIEDZIELA ADWENTU   Rekolekcje adwentowe

8.00 + Kazimierę i Krzysztofa Żakietów; Dziadków Żakietów i Tarków

10.00 + Kazimierza Skoniecznego  w 6 r. śm. i Irenę Skonieczną

1.  Dzisiaj  II Niedziela Adwentu.  Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
  2.  Rekolekcje adwentowe będą miały miejsce w dniach 9,10,11 grudnia. W sobotę dzień spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi o. Jan Kazimierz Król – paulin z Oporowa.
  3.  Bardzo serdecznie dziękuję tym parafianom którzy uczestniczyli tydzień temu w pielgrzymce do Skrzeszew  z racji 200 r. urodzin założyciela zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi -  św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
  4.  W poniedziałek  Roraty o godz. 7.00. Zapraszam
  5. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. Matka Boża obawiała się we Włoszech pielęgniarce Pierinie Gilli. Oto słowa Matki Bożej: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. O godz. 17.00 Msza św. Zapraszam.
  6.  Dzisiaj zbiórka do puszki na Kościół na Wschodzie.
  7. Przypominam, że spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii św. są zawsze w 2 niedziele miesiąca na Mszy św. o godz. 10.00. Kandydaci do sakramentu bierzmowania w  ostatnią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 10.00. Na ostatnim spotkaniu nie było 13 osób z 32 . Nie zapisali się na termin katechezy grudniowej i nie odebrali kartek do spowiedzi adwentowej. Jest mi bardzo przykro.
  8.  Próba scholii w sobotę 10 grudnia  o godz. 11.00 ( po Mszy św. o 10.00)
  9. Dziękuję za ofiarę  100 zł. 200 zł i 400 zł. na rzecz parafii. Dziękuje mieszkańcom Gołasu za ofiarę 1800 zł.; mieszkańcom Szczawina Borowego Kolonia – 2000zł; mieszkańcom Łuszczanowa II 1000 zł. mieszkańcom Rakowa 480zł.  na rzecz inwestycji parafialnych w ramach zbiórki jesiennej.
  10. Parafia z Biurem Podróży Arka Travel z Łowicza organizuje w dniach od 11 – 17 lipca 2023r. pielgrzymkę do Medjugorie. Osoby zainteresowane mogą zgłosić się po program pielgrzymki do zakrystii. Program opublikowany na stronie facebooka parafialnego.
  11.  Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  12.  Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  13. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.

Pan organista rozniesie opłatek w tym tygodniu:
9 grudnia (piątek):
od 9.00 – Szczawin Borowy Wieś, Szczawin Borowy Kolonia, Waliszew;  Waliszewek;