Intencje mszalne 27.11. – 4.12.2022r. Ogłoszenia parafialne 27.11. 2022r.

Niedziela 27 listopad I NIEDZIELA ADWENTU

8.00 + Henrykę  w r. śm. i Józefa Porosa

10.00 Msza św. zbiorowa: O Boże błog. opiekę Matki Bożej łaskę zdrowia i szczęśliwą operację dla Ilony Wróblewskiej ; Przez wstawiennictwo Matki Bożej Uzdrowienie Chorych o łaskę zdrowia dla Celestyna; Przez wstawiennictwo Matki Bożej Uzdrowienie Chorych o łaskę zdrowia dla Zofii;   + Ryszarda Jońskiego w 1 r. śm.; + Dariusza Walczaka w 9 miesiąc po śmierci;  + Bogdana Grabarczyka w 6 r. śm.

Poniedziałek 28 listopad

7.00 Roraty  O powołania kapłańskie i zakonne z diecezji łowickiej

Wtorek 29 listopad

16.00 + Franciszka – Stanisława Kowalczyka  int. Stanisława Ciechomskiego

17.00 + Mariannę Tarka int. od ucz. pogrzebu

Środa  30 listopad Święto św. Andrzeja Apostoła

- O Boże błog. opiekę Matki Bożej łaskę zdrowia dla Agnieszki

+ Andrzeja Golisa – dar imieninowy od Zony i Syna

+ Andrzeja Jabłońskiego i zm. z Rodziny

+ Grażynę i Władysława Łąpieś

Czwartek 1 grudzień

16.00 + Genowefę i Andrzeja Wróblewskich z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Suserskiej dla całej Rodziny

17.00 + Tadeusza Komorowskiego int. od ucz. pogrzebu

Piątek 2 grudzień

17.00 + Kazimierza Tarkę  int. od ucz. pogrzebu

Sobota 3 grudzień Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

17.00 + Mariannę Tarka int. od ucz. pogrzebu

Niedziela 4 grudzień II NIEDZIELA ADWENTU

8.00 + Tadeusza Wierzbickiego w 10 r. śm. Rodziców Kowalskich i Wierzbickich int. z Dobrowa

10.00 + Tadeusza, Mariannę i Jana Majczak int. Wandy i Asi z Włocławka

1. Dzisiaj  I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy czas radosnego i pobożnego oczekiwanie na przyjście Pana. Rekolekcje adwentowe będą miały miejsce w dniach 9,10,11 grudnia.
  2. Dzisiaj zostały poświecone opłatki które Pan Organista rozniesie po parafii.
  3. Dzisiaj organizowana jest pielgrzymka do Skrzeszew z racji 200 r. urodzin założyciela zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi -  św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w kaplicy w Skrzeszewach. Do Skrzeszew przyjeżdżamy indywidualnie.
  4.  W poniedziałek pierwsze Roraty o godz. 7.00. Jest to również dzień modlitw naszej parafii w intencji powołań. Zapraszamy.
  5. W piątek I miesiąca od godz. 16.00 spowiedź, wystawienie Najświętszego Sakramentu . Przed Msza św. o godz. 17.00 odmówimy litanie do Najświętszego Serca Pan Jezusa.
  6. W sobotę I miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy litanie do Matki Bożej.
  7. W sobotę 3 grudnia próba scholii o godz. 14.00 w salce Domu Katolickiego. Zapraszamy dzieci i młodzież.
  8. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszki na Kościół na Wschodzie.
  9.  Dziękuję za ofiarę  100 zł. na rzecz parafii. Dziękuje mieszkańcom Szczawina Borowego Wieś za ofiarę 1760 zł. i Kaźmierkowa – 1050zł. na rzecz inwestycji parafialnych w ramach zbiórki jesiennej.
  10.  Bardzo serdecznie dziękuje panu Hieronimowi Ciechomskiemu i panu Grzegorzowi za uporządkowanie odpadów naturalnych na cmentarzu. Panom: Pawłowi Rutkowskiemu, Pawłowi Wypychowi , Jackowi Wypychowi , Jerzemu Bartczakowi i  panu Grzegorzowi za prace wykonane w wieżach naszego kościoła i przy drzwiach głównych w kościele. Paniom Małgorzacie i Mariannie za zmianę nakryć na ołtarzach. Pani Teresie za zrobienie wieńca adwentowego.
  11. Parafia z Biurem Podróży Arka Travel z Łowicza organizuje w dniach od 11 – 17 lipca 2023r. pielgrzymkę do Medjugorie. Osoby zainteresowane mogą zgłosić się po program pielgrzymki do zakrystii. Program opublikowany na stronie facebooka parafialnego.
  13. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  14. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.

Pan organista rozniesie opłatek w tym tygodniu:
3 grudnia (sobota):
od 9.00 – Raków, Kaźmierków i Kamieniec