Intencje mszalne 13 – 20.11.2022r. Ogłoszenia parafialne 13.11. 2022r.

Niedziela 13 listopad   33. Niedziela Zwykła

8.00 + Stanisława Markiewicza w 13 r. śm.

10.00 + Zdzisława, Danielę, Pawła, Grzegorza, Krzysztofa, Sabinę, Antoniego i Martę Mękarskich; Stanisława, Stefanię i Tadeusza Pawlaków;

12.00  ZA PARAFIAN ( Chrzest Szymona)

Poniedziałek 14 listopad

16.00 + Helenę Tarka  int. od ucz. pogrzebu

17.00  + Katarzynę Wojciechowską int. od ucz. pogrzebu

Wtorek 15 listopad

16.00 + Zofię Maślankowską int. od ucz. pogrzebu

17.00 + Franciszka – Stanisława Kowalczyka int. Karola Szulca

Środa  16 listopad Wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej

- O Boże błog. opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonego Szymona Kowalczyka, Jego Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny (1)

- Przez wstawiennictwo Matki Bożej Suserskiej  o łaskę zdrowia dla Celestyna (1)

-  Przez wstawiennictwo Matki Bożej Suserskiej  o łaskę zdrowia dla Zofii (1)

+ Stefanię, Józefa i Feliksa Chmieleckich; Stanisława Dudzińskiego, Janinę Jaśkiewicz (1)

+ Władysława Łąpieś (1)

Czwartek 17 listopad Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

16.00 + Teresę Zielińską int. od ucz. pogrzebu

17.00 + Franciszka – Stanisława Kowalczyka int. Znyków

Piątek 18 listopad Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dz. i m.

16.00 + Jadwigę Tomaszewską int. od ucz. pogrzebu

17.00 + Czesławę Żurowską int. od ucz. pogrzebu

Sobota 19 listopad

16.00 + Jadwigę Tomaszewską int. sąsiadów z ul. Jana Pawła II z Gostynina

17.00  Msza sw. Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa

Niedziela 20 listopad Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

8.00 + Karola i Kazimierę Kubiak; Dziadków Kubiaków i Rodziców Zielińskich

10.00 + Jana w 18 r. śm.  i Czesławę Żurowskich z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej Suserskiej dla Rodziny

1.  Na spotkaniu Rady Ekonomicznej ustalono zbiórkę na inwestycje parafialne – 100 zł od rodziny.  Radni Kwestarze mogą odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej  przygotowane listy.
  2.  Tydzień temu w niedziele nasz ministrant Miłosz wraz z 43 ministrantami z całej naszej diecezji został promowany przez bp. Wojciecha Osiala na Lektora. Uroczystość miała miejsce na Mszy św. o godz. 16.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.
  3.  Pan Organista zaprasza za tydzień  w niedziele 20 listopada po Mszy św. o godz. 10.00 na spotkanie w salce Domu Katolickiego chętnych do śpiewania w scholii (dzieci i młodzież).
  4.   Dziękuję za ofiary  100 zł,  2 razy 200zł   na inwestycje parafialne  .
  5. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
  6. Parafia z Biurem Podróży Arka Travel z Łowicza organizuje w dniach od 11 – 17 lipca 2023r. pielgrzymkę do Medjugorie. Osoby zainteresowane mogą zgłosić się po program pielgrzymki do zakrystii. Będzie również opublikowany na stronie facebooka parafialnego. Zapisy od przyszłej niedzieli.
  8. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  9. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.
  10. W niedziele 27 listopada planowana jest pielgrzymka do Skrzeszew z racji 200 r. urodzin założyciela zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi , św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Tego dnia o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w kaplicy w Skrzeszewach. Do Skrzeszew przyjeżdżamy indywidualnie.