Intencje mszalne 7.08. – 14.08.2022r. Ogłoszenia parafialne 7.08. 2022r.

Niedziela 7 sierpień  19 Niedziela Zwykła

8.00 + Włodzimierza, Władysława i Zofię Wypych

10.00 O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Małżonków Obszyńskich, Żmudzińskich, Kurkowskich, Banachów i Wesołowskich w kolejne rocznice ślubu

Poniedziałek 8 sierpień Wspomnienie św. Dominika

17.00  O łaskę zdrowia dla Gabrysi i całej Rodziny

18.00 Przez przyczynę Matki Bożej Suserskiej z prośbą o Boże błog., łaskę zdrowia i wszelkie potrzebne łaski dla wnucząt: Agaty, małego Leosia, Michała, Bartłomieja, Kacpra, Błażeja, Łukasza i Magdaleny  int. Babci Teresy Dura

Wtorek 9 sierpień Wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża

17.00 + Czesławę Żurowską int. od ucz. pogrzebu

Środa  10 sierpień  Święto św. Wawrzyńca, diakona

+ Zofie Maślankowską  (1)

+ ks. Proboszcza  Józefa Chyczewskiego w 80 r. śmierci w Dachau

Czwartek 11 sierpień Wspomnienie św. Klary

17.00 + Kazimierza Tarkę int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Katarzynę Wojciechowską int. od ucz. pogrzebu

Piątek 12 sierpień

17.00 + Irenę Jońską w 1 r. śm.,  Stanisława Jońskiego

Sobota 13  sierpień

16.00 Msza św. ślubna Bartłomieja i Natalii

18.00 Msza św. ślubna Marka i Marty

Niedziela 14 sierpień  20 Niedziela Zwykła

8.00 + Marię Fratczak int. Męża; Helenę i Stanisława, Tadeusza Kondraszewskich

10.00 + Zofię i Czesława Bedyk; Józefę i Józefa Żabka; Genowefę i Edmunda Dąbrowskich

17.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych na cmentarzu

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna.

2. Bardzo serdecznie dziękuje mieszkańcom Waliszewa i Waliszewka za ubranie kościoła w kwiaty. Na odpust parafialny kościół w kwiaty ubiorą nowożeńcy i anonimowy sponsor.  Na niedzielę 21  sierpnia poproszę mieszkańców Stanisławowa.

3.     We wtorek zapraszam na godz. 9.00 osoby chętne do sprzątania kościoła.

4.     W piątek od godz. 19.30 do 21.00 możliwość spowiedzi przed uroczystością odpustową. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.     W niedziele 14 sierpnia o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych Parafian na cmentarzu.

6.     W poniedziałek 15 sierpnia uroczystości odpustowe. Msze św. o godz. 8.00; 10.15; 12.00 – Suma Odpustowa.  Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna . Zapraszam do jej udziału całą asystę procesyjna , strażaków,  dziewczynki do sypania kwiatków i ministrantów. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Czuwanie od 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim o 21.00.

7.     Osoby które chciałyby ofiarować ciasto (pokrojone) , kanapki lub inne produkty żywnościowe dla pielgrzymów proszę dostarczyć je rano 7.00 – 8.00  w dzień odpustu do salki w Domu Katolickim.

8.     We wtorek 16 sierpnia Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu

Zapraszam do adoracji:

Od 11.00 – 12.00 Adamów,  Andrzejów, Budki Suserskie,

12.00 – 13.00   Chorążek, Dobrów, Gołas, Góry Dobrowskie

13.00 – 14.00  Helenów Słupski, Holendry, Janki, Józefków

14.00 – 15.00 Kamieniec, Kaźmierków, Łuszczanów,  Raków

15.00 – 16.00 Słup, Stefanów , Suserz, Stanisławów

16.00 – 17.00  Szczawin Borowy Wieś i Kolonia, Waliszew, Teodorów

9. Przypominam i proszę aby podczas procesji obrazy(feretrony ) nosili : z Matką Bożą  Skępską i z Matka Bożą Nieustającej Pomocy  – mieszkańcy Łuszczanowa; z Przemienieniem Pańskim – mieszkańcy Chorążka; z Opatrznością Bożą – mieszkańcy Kamieńca i Kazimierkowa; z Matka Bożą Częstochowska – mężczyźni z Adamowa tego roku a w następnym mężczyźni z Suserza. Chorągwie z Matka Bożą Suserską  mieszkańcy Helenowa Słupskiego a z Matką Bożą z Jej Niepokalanym Sercem  mieszkańcy Słupa, Stanisławowa i Janek.

10. Dziękuje za złożoną ofiarę  100 zł.  na rzecz renowacji  Cudownego Obrazu Matki Bożej.

11. Z racji błogosławieństwa kierowców i pojazdów zebraliśmy  862 zł. Będą przekazane jako  darowizna na pojazdy na misje do MIVA Polska. Dziękuję.

12. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.

14. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.

15. Parafia organizuje pielgrzymkę do Kalisza i Świnic Warckich dn. 29 sierpnia  (poniedziałek) Koszt 80 zł(obiad w Kaliszu) . Dzieci 60 zł.

15.Ogłoszenie społeczne: Dnia 14.08.2021r. (niedziela) druhowie strażacy OSP Suserz przeprowadzą zbiórkę fantów na loterię odpustową. Środki zebrane podczas sprzedaży fantów zostaną jak co roku przeznaczone na doposażenie jednostki OSP w Suserzu. Dziękują również za zeszłoroczne wsparcie.  Fanty tego dnia można przynieść bezpośrednio do strażnicy. Proszą , aby nie przekazywać na loterię gołębi.

16. Podczas wichury  z agroturystyki w Holendrach  wiatr porwał trampolinę . Prośba aby rolnicy przy żniwach mieli na uwadze , ze może być gdzieś w polu . Oby nie wyrządziła krzywdy podczas koszenia.

PARAFIA POSZUKUJE NOWEGO I DOBREGO ORGANISTY