Intencje mszalne 21.08. – 28.08.2022r. Ogłoszenia parafialne 21.08. 2022r.

 

Niedziela 21 sierpień  21. Niedziela Zwykła  

8.00 + Ewę, Stefana, Eugeniusza Majchrzak; Stefana i Henryka Machała

10.00 + Mariannę, Antoniego, Krystynę Garstka; Irenę i Henryka Pawłowskich;

12.00  ZA PARAFIAN

 

Poniedziałek 22 sierpień Wspomnienie NMP Królowej

17.00 + Helenę Wojciechowską int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Mariannę Ciechomską int. KGW w Łuszczanowie

 

Wtorek 23 sierpień Wspomnienie św. Rózy z Limy

17.00 + Danutę Komar  int. od ucz. pogrzebu

 

 Środa  24 sierpień Święto św. Bartłomieja Apostoła

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.  

+ Jadwigę Tomaszewską (1)

 

Czwartek 25 sierpień

17.00 + Zofię Tomczak int. Katarzyny i Daniela

18.00 + Mariannę Tarka  int. od ucz. pogrzebu

 

Piątek 26 sierpień  Uroczystość NMP Częstochowskiej

10.00 + Mariannę Ciechomską int. od ucz. pogrzebu

12.00 Msza św. z Chrztem Matyldy

17.00 Msza św. ślubna Macieja i Natalii

 

 Sobota 27  sierpień   Wspomnienie św. Moniki  

15.30 Msza św. z Chrztem Kingi

17.00 O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Elżbiety i Artura w 30 r. ślubu

18.00  + Dariusza Walczaka w 6 miesiąc po śmierci

 

Niedziela 28 sierpień  22. Niedziela Zwykła  

8.00 + Jana Szewczyka; Franciszkę i Stanisława Szewczyk

10.00 Msza św. zbiorowa: O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Adama i Elżbiety Nodzak z okazji 37 r. ślubu;  Dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże błog. opiekę Matki Bożej dla Artura, Adasia i Justyny;

+ Jerzego Tarkę w 5 r. śm.

12.00  ZA PARAFIAN

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

  1.  Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie  uroczystości odpustowej , zaangażowanych w  liturgię i  procesję eucharystyczną: druhom strażakom, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, paniom i panom niosącym feretrony i chorągwie, paniom z Koła Żywego Różańca . Dziękuję panu Szymonowi za grę na organach.  Dziękuje panu Kościelnemu za przygotowanie kościoła i otoczenia na uroczystość. Dziękuje panu Adamowi za przygotowanie i czuwanie nad liturgią. Jeszcze raz chciałbym podziękować osobom które sprzątały kościół i salkę w Domu Katolickim ( uczyniłem to imiennie tydzień temu).  Dziękuje Paniom i Panom którzy dostarczyli ciasto i inne produkty żywnościowe na plebanie dla księży. Brytfanny i inne pojemniki na ciasto   są do odebrania w drugiej zakrystii.  Ale najbardziej chciałbym podziękować za przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów . Panu Pawłowi za przygotowanie poczęstunku ( chleba, smalcu, ogórków, kawy zbożowej … ) i za dekorację odpustową:  świąteczny odpustowy wóz i dekoracje kwiatowe. To co zrobił pan Paweł przeszło moje najśmielsze oczekiwania.  Siostrze pana Pawła i pani Wioletcie za pomoc podczas podejmowania w salce pielgrzymów. Parafianom za ofiarowane ciasto i inne produkty żywnościowe. Pielgrzymi z Żychlina dziękowali mi za to jeszcze nie byli tak podjęci jak w tym roku. Ofiara 600 zł którą pozostawili pielgrzymi w salce z racji poczęstunku będzie cegiełką na zakup nowej chorągwi do kościoła. Dziękuję pani Zofii za posprzątanie salki po uroczystościach. Pani Ewie za dokumentację fotograficzną. Panu Jarosławowi za odwiezienie Cudownego Obrazu do Warszawy na dalszą konserwację.    Jeśli kogoś pominąłem bardzo przepraszam. Wszystkim zaangażowanym w uroczystość odpustową dziękuje.
  2.  Dziękuję  drogim pielgrzymom którzy przyszli pieszo z Żychlina, Gostynina, Pacyny i Trębek i tym przybyłym indywidualnie. Dziękuję za ich trud i modlitwę. Dziękuję za składane ofiary na rzecz naszego kościoła. Dziękuje kapłanom z dekanatu za obecność i za sprawowanie sakramentu pokuty.
  3. Dziękuję tym wszystkim którzy adorowali Najświętszy Sakrament we wtorek.

 4.   Bardzo serdecznie dziękuję   mieszkańcom Stanisławowa za ubranie kościoła w kwiaty. Na niedziele 28 sierpnia kościół ubiorą nowożeńcy.  Mieszkańców Budek Suserskich  poproszę o ubranie kościoła na niedzielę 11 września ( za zmianę terminu przepraszam). 

 

5. Dziękuje za złożone ofiary  5 razy po 100 zł., 200 zł, 400zł na rzecz parafii i renowacji Cudownego Obrazu Matki Bożej.    

6. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii. 

7. Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

8. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.

9. Parafia nadal poszukuje nowego i dobrego organisty.

10. Parafia organizuje pielgrzymkę do Kalisza i Świnic Warckich dn. 29 sierpnia  (poniedziałek). Koszt 80 zł(obiad w Kaliszu) . Dzieci 60 zł. Zapisy do środy włącznie. Wyjazd godz. 7.15 sprzed kościoła.