Intencje mszalne 14.08. – 21.08.2022r. Ogłoszenia parafialne 14.08. 2022r.

Niedziela 14 sierpień  20 Niedziela Zwykła

8.00 + Marię Frątczak int. Męża; Helenę i Stanisława, Tadeusza Kondraszewskich

10.00 + Zofię i Czesława Bedyk; Józefę i Józefa Żabka; Genowefę i Edmunda Dąbrowskich

17.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych na cmentarzu

Poniedziałek 15 sierpień Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Odpust)

8.00  + Zofię, Wacława i Czesława Wypych w 22 r. śm.

10.15 Msza św. pielgrzymów z Żychlina

12.00 ZA PARAFIAN I PIELGRZYMÓW

Wtorek 16 sierpień Wspomnienie św. Rocha

10.00 + Bożenę Baranowską, Stefana Ledziona, Marię i Jana Majczak; Stanisława i Mariannę , Mariana Pawlak, Danutę Majewską

17.00 + Władysława Niewiadomskiego  int. od ucz. pogrzebu

Środa  17 sierpień  Wspomnienie św. Jacka

- O Boże błog. opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Bartłomieja i Natalii Marciniaków  (1)

- O Boże błog. opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Marka i Marty Wasińskich (1)

+ Mateusza Sitkiewicza w 12 r. śm.   (1)

Czwartek 18 sierpień

17.00 + Czesława Chojnackiego

18.00 + Jana Durkę  int. od ucz. pogrzebu

Piątek 19 sierpień

17.00 + Rafała Lewandowskiego int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Kazimierza Tarkę int. od ucz. pogrzebu

Sobota 20  sierpień   Wspomnienie św. Bernarda, opata

17.00 + Zofię i Wacława w 21 r. śm. Bembenistów

18.00  + Andrzeja Królikowskiego; za zm. z Rodziny Królikowskich i o Boże błog. dla Rodziny

Niedziela 21 sierpień  21. Niedziela Zwykła

8.00 + Ewę, Stefana, Eugeniusza Majchrzak; Stefana i Henryka Machała

10.00 + Mariannę, Antoniego, Krystynę Garstka; Irenę i Henryka Pawłowskich;

1.     Dzisiaj  o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych Parafian na cmentarzu.

2.     Jutro  15 sierpnia Uroczystości Odpustowe. Msze św. o godz. 8.00; 10.15; 12.00 – Suma Odpustowa.  Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna . Zapraszam do jej udziału całą asystę procesyjna , strażaków,  dziewczynki do sypania kwiatków i ministrantów. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Czuwanie od 20.00 zakończone Apelem Jasnogórskim o 21.00.

3.      Przypominam i proszę aby podczas procesji obrazy(feretrony ) nosili : z Matką Bożą  Skępską i z Matka Bożą Nieustającej Pomocy  – mieszkańcy Łuszczanowa; z Przemienieniem Pańskim – mieszkańcy Chorążka; z Opatrznością Bożą – mieszkańcy Kamieńca i Kaźmierkowa; z Matka Bożą Częstochowska – mężczyźni z Adamowa tego roku a w następnym mężczyźni z Suserza. Chorągwie z Matka Bożą Suserską  mieszkańcy Helenowa Słupskiego a z Matką Bożą z Jej Niepokalanym Sercem  mieszkańcy Słupa, Stanisławowa i Janek.

4.     Osoby które chciałyby ofiarować ciasto (pokrojone) , kanapki lub inne produkty żywnościowe dla pielgrzymów proszę dostarczyć je jutro rano 7.00 – 8.00   do salki w Domu Katolickim.  Dziękuję.

5.     We wtorek 16 sierpnia Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu

Zapraszam do adoracji:

Od 11.00 – 12.00 Adamów,  Andrzejów, Budki Suserskie,

12.00 – 13.00   Chorążek, Dobrów, Gołas, Góry Dobrowskie

13.00 – 14.00  Helenów Słupski, Holendry, Janki, Józefków

14.00 – 15.00 Kamieniec, Kaźmierków, Łuszczanów,  Raków

15.00 – 16.00 Słup, Stefanów , Suserz, Stanisławów

16.00 – 17.00  Szczawin Borowy Wieś i Kolonia, Waliszew, Teodorów

6. Bardzo serdecznie dziękuje nowożeńcom za ubranie kościoła w kwiaty  i anonimowemu sponsorowi .  Na niedzielę 21  sierpnia poproszę mieszkańców Stanisławowa. Na niedziele 28 sierpnia mieszkańców Budek Suserskich .

7. Dziękuje za złożone ofiary  2 razy po 100 zł., 200 zł, 500zł i od mieszkańców Waliszewa i Waliszewka 200 zł.

8. Dziękuję za prace wykonane przed Odpustem Panu Grzegorzowi i  Paniom: Zofii, Annie, Mariannie, Teresie , Stanisławie i Miłoszowi za posprzątanie kościoła i salki w Domu Katolickim; Panu Sylwestrowi za koszenie trawy, panu Krzysztofowi za prace na parkingu i za wodę dla pielgrzymów; Panu Januszowi za pomoc w oszkleniu okna które zostało uszkodzone podczas nawałnicy;  Panu Prof. Sylwestrowi za przywiezienie Cudownego Obrazu z Warszawy; Panom Grzegorzowi, Adamowi i Andrzejowi za umieszczeni Cudownego Obrazu w ołtarzu ;  Panu Pawłowi i jego synowi Bartoszowi za zrobienie i za montaż połączeń w ławkach. Pani Ewie za koordynacje prac i pomoc w załatwianiu różnych spraw; Druhom Strażakom z Adamowa za pomoc przy złamanym świerku podczas nawałnicy;  Pani Małgorzacie i Pani Mariannie za uprane komże i obrus na ołtarz.

9. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.

11. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.

12. Parafia organizuje pielgrzymkę do Kalisza i Świnic Warckich dn. 29 sierpnia  (poniedziałek) Koszt 80 zł(obiad w Kaliszu) . Dzieci 60 zł.

13. Dzisiaj druhowie strażacy OSP Suserz przeprowadzą zbiórkę fantów na loterię odpustową. Środki zebrane podczas sprzedaży fantów zostaną jak co roku przeznaczone na doposażenie jednostki OSP w Suserzu. Dziękują również za zeszłoroczne wsparcie.  Fanty tego dnia można przynieść bezpośrednio do strażnicy. Proszą , aby nie przekazywać na loterię gołębi. Jutro zapraszają na loterię i zabawę taneczną.

14. Podczas wichury  z agroturystyki w Holendrach  wiatr porwał trampolinę . Prośba, aby rolnicy przy żniwach mieli na uwadze , ze może być gdzieś w polu. Oby nie wyrządziła krzywdy podczas koszenia.