Intencje mszalne 10. – 17.07.2022r. Ogłoszenia parafialne 10.07. 2022r.

 

 

Niedziela 10 lipiec  15 Niedziela Zwykła  

8.00+ Marie Michalak w 20 r. śm., Stanisława Michalaka, Jerzego Michalaka, Dziadków Michalaków i Osmolaków int. Rodziny

10.00 + Władysława Tarkę w 16 r. śm. Mariannę i Józefa Tarka; Zofie Dudkiewicz; Dziadków Wróblewskich i Tarków, Teściów Kaszubskich

12.00  ZA PARAFIAN  ( Chrzest Ignacego)

 

Poniedziałek 11 lipiec Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy  

17.00 + Józefa Jasińskiego w 12 r. śm.; Annę Wypych i Bogusławę Machała

18.00 + Kazimierę i Mieczysława Krysteckich; Zdzisława Wypycha; Tadeusza Kostrzewskiego; Rodziców Helenę i Franciszka Wypychów; Zm. z Rodziny Kostrzewskich i Wypychów

 

Wtorek 12 lipiec Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

17.00 + Antoniego Młodziejewskiego w 1 r. śm.

18.00 + Stanisława Adamczyka int. Żony

 

 Środa 13 lipiec  Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.  

- O Boże błog, opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Adriana i Anety Tarka (1)

- O Boże błog, opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Piotra i Olgi Gunerka  (1)

- O Boże błog, opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonego Ignacego Obszyńskiego Jego Rodziców , Chrzestnych i całej Rodziny (1)

 

Czwartek  14 lipiec Wspomnienie św. Kamila de Lellis i św. Henryka

17.00 +  Katarzynę Wojciechowską int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Jerzego Kowalczyka, zm. Dziadków Kowalczyków i Lisów

 

Piątek 15 lipiec Wspomnienie św. Bonawentury

17.00 + Konrada Wypych w 2 r. sm. ; Helenę i Władysława Peda

18.00 W intencji Bogu wiadomej

 

 Sobota 16 lipiec Wspomnienie NMP z Góry Karmel

11.00 Msza św. z chrztem Lidii

 

Niedziela 17 lipiec  16 Niedziela Zwykła  

8.00 + Stanisława Pietruszewskiego w r. śm; Rodziców Pietruszewskich; Rodziców Brzozowskich; Marka Brzozowskiego

10.00 + Kazimierę i Andrzeja Wasińskich

12.00  ZA PARAFIAN  ( Chrzest Piotra)

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1.  Trwają zapisy na Młodzieżową Łowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę przez stronę internetową. Tydzień temu gościliśmy na Mszach św. o godz. 8.00 i 10.00 uczestników pielgrzymki z Żychlina zachęcających nas do wspólnego pielgrzymowania.

2. Tydzień temu odbyły się spotkania  Rady Duszpasterskiej i  Rady Ekonomicznej . Ustalono na Radzie Duszpasterskiej m.in.:

 -  I Komunia św.  od 2024 r. w 3 niedzielę maja.  W 2024 r.  I Komunia św.     w niedzielę 19 maja.   W 2023  w niedzielę  14 maja według wcześniejszych ustaleń. Przypomnę Rocznica I Komunii św.  każdego roku w Boże Ciało na Mszy św. o godz. 12.00. 

- Poczęstunek dla pielgrzymów w Uroczystość Odpustową 15 sierpnia będzie miał miejsce w Domu Katolickim. Tam można przymieść ciasto , kanapki ,  owoce  i pozostawić na przygotowanych stołach. Pielgrzymi będą mieli do dyspozycji warniki z wodą w celu zrobienia sobie herbaty czy kawy oraz wodę i napoje w butelkach.

- Dożynki parafialne w niedziele 4 września o godz. 12.00 ( Kamieniec i Kaźmierków)

- od września planowane raz w miesiącu spotkania z grupami parafialnymi

-  od niedzieli 11 września rozpocznie się przygotowanie dzieci do I Komunii św. a od niedzieli 25 września  młodzieży do sakramentu bierzmowania.

- na temat procesji  eucharystycznej szczegółowe informacje przekaże za tydzień

 - Podczas spotkania z Radą Ekonomiczną Radni zapoznali się z przychodami i wydatkami Parafii z roku 2021. W tym roku dokonaliśmy : renowacji krzyża na tabernakulum, naczyń do chrztu  6 lichtarzy i krzyża procesyjnego w sumie zapłaciliśmy 11860 zł; dokonano remontu dachu na toaletach przy dzwonnicy i dachu na kapliczce w parkanie, zakupiono blachę profilowana i zrobiono bramę w parkanie. Wymieniliśmy na nowe całe nagłośnienie w kościele i na zewnątrz kościoła oraz nagłośnienie bezprzewodowe to kwota 35 tysięcy złotych. Zakupiono nową kosę spalinową do cięcia trawy  – 4.000 zł. Trwa renowacja Obrazu i w najbliższym czasie  drewnianych aniołów z ołtarza. Dostaliśmy dofinansowanie od Mazowieckiego Konserwatora Zabytków 40 tysiące złotych. Są robione kosztorysy na konserwacje więźby dachowej i elementów drewnianych w dzwonnicy oraz  zabytkowej bramy główna w parkanie. Poruszono sprawę sypiącej się elewacji dolnej kościoła, parkanu wokół kościoła, parkanu cmentarza , drzwi w kościele,  wymiany okien  w zakrystiach i krypcie i innych drobnych spraw.  Parafia nie ma żadnych długów. Wszystkie należne opłaty i należności regulowane są na bieżąco.

3. Dziękuje za złożoną ofiarę 400 zł. na rzecz parafii.

4. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.  

5. Dziękuję  nowożeńcom za ubranie  kościoła w kwiaty . Na niedzielę  24 lipca poproszę mieszkańców Słupa a na niedzielę 31 lipca mieszkańców Stefanowa i Józefkowa.

6. Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

7. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.