Intencje mszalne 26.06. – 3.07.2022r. Ogłoszenia parafialne 26.06. 2022r.

Niedziela 26 czerwiec  13 Niedziela Zwykła

8.00  + Tomasza Śnieć w 2 r. śm.

10.00 Msza św. zbiorowa :   O łaskę zdrowia dla Kacpra; + Władysławę Kurkowską -dar imieninowy int. Męża i Dzieci; Janinę i Franciszka Trojanowskich, Feliksę i Władysława Michalskich; + Franciszka Szymańskiego, Genowefę i Stanisława Komorowskich; + Marcina Graczyka w 5 r. śm. ,Andrzeja Graczyka w 17 r. śm. , Zygmunta Graczyka, Dziadków Graczyków, Tadeusza Bogulskiego, Tomasza Śnieć w 2 r. śm.; + Agnieszkę i Bronisława Laseckich, Stanisława i Mariannę Łąpieś; + Janinę Kurkowską – dar imieninowy, Józefa i Damiana Kurkowskich; Dziadków Kurkowskich i Markiewiczów; + Władysławę i  Piotra Mycek  -  dar imieninowy, Wiesława Ranachowskiego; + Zygmunta Ranachowskiego w 25 r. śm. i Irenę Ranachowską w 14 r. śm.

12.00  ZA PARAFIAN  ( Chrzest Gabriela )

Poniedziałek 27 czerwiec Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy

11.00 Msza św. pogrzebowa śp. Marianny Tarka

17.00 + Jana Żurowskiego – dar imieninowy, Czesławę Żurowską         z prośbą o Boże  bł. i opiekę Matki Bożej Suserskiej dla Rodziny

18.00 + Dariusza Walczaka w 4 miesiąc po śmierci

Wtorek 28 czerwiec Wspomnienie św. Ireneusza bp. i m.

17.00 + Zofie Tomczak  int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Mariannę Ciechomska int. od ucz. pogrzebu

Środa 29 czerwiec Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

- O Boże błog, opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonego Gabriela Bogulskiego  Jego Rodziców , Chrzestnych i całej Rodziny (1)

- O Boże błog. opiekę Matki Bożej dla Edwarda i Teresy  (1)

+ Jana Durkę (1)

+ Mariannę Tarka (1)

Czwartek 30 czerwiec

17.00 Dziewczyno – błagalna z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Anny z okazji 50 r. urodzin int. Męża, Dzieci i Babć: Janiny i Ali

18.00 + Halinę Wyrwa – dar imieninowy

Piątek 1 lipiec

17.00 + Lecha Wasielewskiego w 5 r. śm.

18.00 Msza św. Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa

Sobota 2 lipiec II DZIEŃ CHOREGO

8.00 Dziękczynno – błagalna do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych       o łaskę zdrowia dla Daniela

10.00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej Suserskiej o łaskę zdrowia dla Luizy

12.00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej Suserskiej o łaskę zdrowia dla wszystkich chorych parafian i pielgrzymów

18.00 Msza św. ślubna Marzeny i Krzysztofa

Niedziela 3 lipiec  14 Niedziela Zwykła

8.00+ Tadeusza Podrażkę, Rodziców Podrażków, Rodziców Doleszczaków, Józefa Doleszczaka

10.00 + Danielę i Henryka Kiełbasa; zm. z Rodziny Ambroziaków int. Uli

1. Nabożeństwa czerwcowe  w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W środy przed Nowenną o 16.45. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

2.  W środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 17.00.

3. W  piątek I miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu.  Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa.

4. W sobotę II Dzień Chorego. Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. i możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Uroczystości Dnia Chorego  poprowadzi kapelan szpitala w Kutnie. Serdecznie zapraszam.

5. Za tydzień w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.

6. Za tydzień w niedziele chciałbym spotykać się o 16.00 z Radą Ekonomiczną a o 18.00 z Radą Duszpasterską.

7. Dziękuje  mieszkańcom Helenowa Słupskiego i  Modły za przygotowanie Ołtarzy  na Boże  Ciało i złożoną ofiarę 800 zł na rzecz renowacji Cudownego Obrazu Mati Bożej.

8. Dziękuje druhom strażakom z OSP Helenów za przeprowadzenie tydzień temu zbiórki na rzecz dwóch rodzin poszkodowanych podczas wichury.

9. Dziękuje za złożone ofiary  30 zł, 100 zł i 200 zł  na rzecz parafii.  Od Rodziców Dzieci Rocznicowych 500 zł. Od uczestników pielgrzymki o Krakowa 395zł. Dziękuję.

10. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.

12. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.