Intencje mszalne 12.06. – 19.06.2022r. Ogłoszenia parafialne 12.06. 2022r.

Niedziela 12 czerwiec  Uroczystość Najświętszej Trójcy

8.00  O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Antoniego int. Mamy Chrzestnej oraz w intencji Bogu wiadomej

10.00 + Stanisława Markiewicza i Pawła Stangreciaka

Poniedziałek 13 czerwiec  Wspomnienie św. Antoniego z Padwy

17.00 + Zofie Tomczak int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Danutę Komar int. od ucz. pogrzebu

Wtorek 14 czerwiec Wspomnienie bł. Michała Kozala bp. i m.

16.00 Dziękczynno – błagalna do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych o łaskę zdrowia dla Daniela

17.00 + Rafała Lewandowskiego int. od ucz. pogrzebu

Środa 15 czerwiec

- O Boże błog, opiekę Matki Bożej dla Anny Szubert w 65 r. urodzin(1)

- O Boże błog. opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia fizycznego i duchowego dla Zbigniewa  (1)

- O Boże błog. opiekę Matki Bożej Suserskiej  i łaskę zdrowia dla Marii i Pauliny oraz o szczęśliwe rozwiązanie (1)

Czwartek 16 czerwiec Uroczystość Bożego Ciała

8.00 + Tadeusza Majczak w 6 r. śm. int. Wandy i Asi Majczak z Włocławka

10.00 + Piotra Kowalskiego, Jana i Władysława Kowalskich; zm. z Rodziny Kowalskich i Pietrusiaków ( Chrzest Mikołaja)

12.00 Za Parafian ( Rocznica I Komunii św.)

Piątek  17 czerwiec Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

Sobota 18 czerwiec

( W te dni nie będzie Mszy św. w kościele -  pielgrzymka do Krakowa)

Niedziela 19 czerwiec  12 Niedziela Zwykła

8.00  + Adama Kuciapskiego w 5 r. śm. i łaskę zdrowia dla Szymona

10.00 + Janinę i Władysława Felczak i Dziadków Felczaków

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2.Nabożeństwa czerwcowe  w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W środy przed Nowenną o 16.45. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

3.W czwartek Uroczystość Bożego Ciała . Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 ( po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy). Do udziału w  procesji zapraszam całą asystę procesyjną , dziewczynki do sypania kwiatków , ministrantów, strażaków . W oktawie  procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 17.00. a w niedziele po 12.00. Przypominam że w tym roku ołtarze na Boże Ciało ubierają mieszkańcy Helenowa Słupskiego.

4. W Uroczystość Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywali Rocznice I Komunii św. Próba dla dzieci we wtorek o godz. 18.00. w kościele. Spowiedź w środę od 19.00 do 20.00

5.Wyjazd na pielgrzymkę do Krakowa w piątek 17 czerwca  o godz. 5.45 sprzed kościoła. Z tej racji nie będzie w piątek i sobotę Mszy św. a w niedziele będzie ksiądz w zastępstwie.

6.Dziękuje za złożoną ofiarę  300 zł.  na rzecz kościoła parafialnego.

7.Dzieci I Komunijne na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci  złożyły 654 zł. Dziękuje.

8.Cudowny Obraz Matki Bożej został oddany do  prac badawczo -  konserwatorskich. W najbliższym czasie  zostaną poddane pracom konserwatorsko – restauratorskim rzeźby aniołów z ołtarza głównego. Parafia pozyskała dofinansowanie od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków . Obraz wraz z aniołami powrócą na uroczystości odpustowe 15 sierpnia. Dziękuje panu prof. Sylwestrowi Piędziejewskiemu za czuwanie nad wykonywanymi pracami  jako fachowcowi w tej dziedzinie  oraz za zrobienie kopi Obrazu Matki Bożej.

9.Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.

9.Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

10. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.