Intencje mszalne – 08. – 15.05.2022r. Ogłoszenia parafialne 8.05. 2022r.

Niedziela 8 maj IV Niedziela Wielkanocna (Dobrego Pasterza)

8.00  + Stanisławę ( dar imieninowy), Stefana, Gabrielę, Bolesława , Jadwigę, Leszka Jaśkiewicz; Andrzeja Golisa int. rodziny ze Słupa

10.00+ Władysławę Kurkowską w 4 r. śm. int. Męża i Dzieci ; Tadeusza i Stanisławę Kurkowskich

Poniedziałek 9 maj Uroczystość św. Stanisława bp i m.

17.00 + Kazimierza Sochackiego

18.00 + Zofię Tomczak int. Anety i Roberta Jankowskich

Wtorek 10 maj

17.00 + Jerzego Józwiaka int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Stanisławę i Stanisława Staniaszek – dar imieninowy

Środa 11 maj

- Powierzenie w ręce  Matki  Suserskiej całej rodziny, dzieci, wnuków i prawnuków

+ Mariannę Ciechomską (1)

+ Kazimierza Tarkę (1)

+ Katarzynę Wojciechowską (1)

+ Piotra Wesołowskiego, Tadeusza Wesołowskiego, Stanisława i Stanisławę Staniaszków; Mariana i Mariannę Wesołowskich; Dziadków Koryckich i Dziadków Staniaszków

Czwartek 12 maj

17.00 + Władysława Niewiadomskiego int. sąsiadów Moniki i Grzegorza

18.00 + Zofię i Stanisława Grzybowskich

Piątek 13 maj Wspomnienie NMP z Fatimy

17.00 + Helenę i Józefa Tomczyk

18.00 + Stanisława Wilskiego w 19 r. śm. zm. z Rodziny Wilskich i Brzozowskich;

Sobota 14 maj   Świeto św. Macieja Apostoła

15.30 Msza św. z Chrztem Ryszarda

17.00 + Helenę Kowalską w 16 r. śm i Jerzego Kowalskiego

18.00 + Zofię Tomczak – dar imieninowy

Niedziela 15 maj V Niedziela Wielkanocna

8.00  + Zofię, Józefa i Tadeusza Jarosińskich, Mariannę i Jana Paliwoda

10.00 O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Klaudii i Bartłomieja Lewandowskich w 1 r. ślubu

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  2. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W środy przed Nowenną o 16.45. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00
  3.  Zachęcam do śpiewania litanii loretańskiej  przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach przez cały miesiąc maj .
  4. Bardzo serdecznie dziękuje Panom: Markowi, Dariuszowi i Dominikowi za pomoc w otarciu i zamknięciu krypty pod kościołem z okazji ponownego pochówku ks. Zygmunta Skarżyńskiego (1865-1915). Dziękuje Strażakom za udział i pomoc w uroczystościach,  paniom z Koła Żywego Różańca,  parafianom i zaproszonym gościom za udział i modlitwę.
  5. Dziękuje za złożone ofiary  na rzecz kościoła parafialnego 2 razy po 1000 zł. i 100 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego i ogrzewanie.
  6. Dziękuję Panu Jarosławowi za prace wykonane w ogrodzie za plebanią.
  7. Nasza Parafia z pomocą Biura Podróży Arka Travel z Łowicza  organizuje wyjazd do Krakowa, Oświęcimia, Wieliczki i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach od 17 do 19 czerwca . Koszt 650 zł. Program wyjazdu dostępny w zakrystii, na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i faceboocu . Można się zapisywać.  Dzisiaj podpisanie umowy z biurem podróży  o godz. 13.00 w kancelarii parafialnej  .
  9.  Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.
  10. Warszawska Opera Kameralna zaprasza na koncert Dzień Matki na Mazowszu do kościoła parafialnego w Szczawinie Kościelnym dzisiaj na godz. 17.00. Wystąpią : Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Robert Grudzień i Bogdan Kierejsza.
  11. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Pola Lednickie 4 czerwca. Blizsze informacje i zapisy u ks. Proboszcza.