Intencje mszalne – 01. – 8.05.2022r. Ogłoszenia parafialne 1.05. 2022r.

Niedziela 1 maj III Niedziela Wielkanocna (Biblijna)

8.00  + Mieczysława Podrażkę w 4 r. śm. Jego Rodziców Podrażków; Zofię i Jana Dolniak; Mariannę Sikora i Reginę Oleczek;

10.00+ Zygmunta, Marcina, Andrzeja; Jana i Mariannę Graczyk int. Rodziny;

12.00  ZA PARAFIAN  (chrzest Nikoli  i Tymona )

18.00 Msza św. Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa

Poniedziałek 2 maj Wspomnienie św. Zygmunta króla

11.00 Msza św. z ponownym pochówkiem  śp. ks. Zygmunta Skarżyńskiego (1865-1915)

17.00 + Jadwigę i Zygmunta Stolarczyk

18.00 Msza św. za Dusze Czyścowe

Wtorek 3 maj Uroczystość NMP Królowej Polski

8.00  O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Rodziny Borkowskich i Porosów

10.00 + Mariannę i Antoniego Ciechomskich; Stanisławę i Michała Niewiadomskich

12.00 Dziękczynno -  błagalna w 40 r. ślubu Bożeny i Witolda

Środa 4 maj Wspomnienie św. Floriana – Patrona Strażaków

12.00 Msza św. pogrzebowa śp. Marianny Ciechomskiej

- w intencji  Druhów Strażaków z naszej Parafii

- w intencji tegorocznych maturzystów prosząc o światło Ducha Świętego  na czas zdawania egzaminów i na czas wyborów drogi życiowej

-  O Boże bł. opiekę Matki Bożej Suserskiej dla nowo ochrzczonej Nikoli Borkowskiej  Jej Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny  (1)

O Boże bł. opiekę Matki Bożej Suserskiej dla nowo ochrzczonego Tymona Gęsiarza, Jego Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny  (1)

+ Danutę Komar (1)

Czwartek 5 maj

17.00 + Zygmunta Jabłońskiego

18.00 + Rafała Lewandowskiego int. od ucz. pogrzebu

Piątek 6 maj Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba

17.00 + Jana i Halinę Ciechanowiczów int. mieszkańców Kamieńca

Sobota 7 maj

17.00 + Stanisława Budzyńskiego – dar imieninowy

18.00 + Tadeusza Szałamachę int. od ucz. pogrzebu

Niedziela 8 maj IV Niedziela Wielkanocna (Dobrego Pasterza)

8.00  + Stanisławę ( dar imieninowy), Stefana, Gabrielę, Bolesława , Jadwigę, Leszka Jaśkiewicz; Andrzeja Golisa int. rodziny ze Słupa

10.00+ Władysławę Kurkowską w 4 r. śm. int. Męża i Dzieci ; Tadeusza i Stanisławę Kurkowskich

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 modlitwy w intencji powołań i  procesja eucharystyczna.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. W środy przed Nowenną o 16.45. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00
  3.  Zachęcam do śpiewania litanii loretańskiej  przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach przez cały miesiąc maj . Dziękuję za ich odnowienie i przystrojenie.
  4.  Jutro o godz. 11.00 Msza św. z ponownym pochówkiem ks. Zygmunta Skarżyńskiego. Zapraszam. Dzisiaj można się pomodlić przy jego trumnie wystawionej w pomieszczeniu pod wieżą.
  5. We wtorek Uroczystość Królowej Polski. Msze św. godz. 8.00; 10.00 12.00
  6. W środę na Nowennie i Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się za Strażaków.
  7. W piątek I miesiąca spowiedź od godz. 16.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Litania do Serca Pan Jezusa przed Mszą św. o godz. 17.00.
  8. Dziękuje za złożone ofiary  na rzecz kościoła parafialnego 50 zł i 200 zł.
  9.  Do puszki na rzecz Caritas  złożono 836,80 zł. Dziękuję.
  10.   Dziękuję  Pani za dar 5 kompletów bielizny kielichowej.
  11. Nasza Parafia z pomocą Biura Podróży Arka Travel z Łowicza  organizuje wyjazd do Krakowa, Oświęcimia, Wieliczki i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach od 17 do 19 czerwca . Koszt 650 zł. Program wyjazdu dostępny w zakrystii, na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i faceboocu . Można się zapisywać.  Termin podpisania umowy z biurem podróży w niedziele 8 maja o godz. 13.00 w kancelarii parafialnej  .
  13. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.
  14. Warszawska Opera Kameralna zaprasza na koncert Dzień Matki na Mazowszu do kościoła parafialnego w Szczawinie Kościelnym w niedziele 8 maja na godz. 17.00. Wystąpią : Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Robert Grudzień i Bogdan Kierejsza.