Intencje mszalne – 24.04. – 1.05.2022r. Ogłoszenia parafialne 24.04. 2022r.

 

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwiecień   

8.00  + Wiesława Ranachowskiego w 1. r. śm.

10.00 Msza św. zbiorowa: Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Dzieci do Miłosiernego Chrystusa za przyczyna św. s. Faustyny; O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Jadwigi Balcerowskiej z okazji 85 r. urodzin; O Boże błog. opiekę Matki Bożej dla Amelki z okazji 11 r. urodzin oraz jej Rodziny; Przez wstawiennictwo Matki Bożej Uzdrowienie Chorych o uzdrowienie Lidii z choroby nowotworowej ;  + Wandę Zakrzewską w 17 r. śm.; + Jerzego Józwiaka – dar imieninowy; + Zofię Władysława i Dziadków Lisieckich; +  Tadeusza Sujeckiego, Dziadków Stanisławskich i Sujeckich; + Józefa i Krzysztofa Szałamacha Rodziców i Rodzeństwo i dalszych z Rodziny; + Stanisława Balcerowskiego; Stanisławę i Stefana Malinowskich; Rodzeństwo Teresę, Eugeniusza i Henryka; + Janusza Domżał i Mariusza Siedleckiego;

12.00  ZA PARAFIAN  (chrzest Kornelii)

 

 Poniedziałek 25 kwiecień  Święto św. Marka Ewangelisty

17.00 + Zofie Tomczak int. Rodziny Ledzionów i Klimczaków

18.00 + Władysława Niewiadomskiego int. wnuczki Pauliny

 

 Wtorek 26 kwiecień Uroczystość św. Wojciecha bp. i m.

17.00 + Rafała Lewandowskiego int. od ucz. pogrzebu

 

 Środa 27 kwiecień     

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.  

-  O Boże bł. opiekę Matki Bożej Suserskiej dla nowo ochrzczonego Macieja Suchomskiego  Jego Rodziców Damiana i Joanny którzy zawarli sakrament małżeństwa, Chrzestnych i całej Rodziny  (1)

O Boże bł. opiekę Matki Bożej Suserskiej dla nowo ochrzczonej Kornelii Felczak, Jej Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny  (1)

-  O Boże bł. opiekę Matki Bożej Suserskiej , łaskę zdrowia dla Teresy i Czesława Jaśkiewiczów  w 58 r. ślubu   (1)

-  O Boże bł. opiekę Matki Bożej Suserskiej i łaskę zdrowia dla Natalii z okazji Urodzin  (1)

+ Dariusza Walczaka w 2 miesiąc po śmierci

+ Helenę Wojciechowską (1)

 

 Czwartek 28 kwiecień

17.00 + Jerzego Józwiaka int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Zofie Tomczak int. Chrześniaka z Rodziną

 

Piątek 29 kwiecień  Święto św. Katarzyny Sieneńskiej dz. i D.K.

17.00 + Mariannę Kolasińską w 15 r. śm. int. Dzieci

18.00 O Boże błog. i opiekę Matki Bożej Suserskiej dla Dawida z okazji 20 r. urodzin

 

 Sobota 30 kwiecień    

17.00 O Boże błog. , opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Wincencji Łąpieś z okazji 99r. urodzin

18.00 + Leokadię, Franciszka, Genowefę Stolarczyk

 

Niedziela 1 maj III Niedziela Wielkanocna (Biblijna)    

8.00  + Mieczysława Podrażkę w 4 r. śm. Jego Rodziców Podrażków; Zofię i Jana Dolniak; Mariannę Sikora i Reginę Oleczek;

10.00+ Zygmunta, Marcina, Andrzeja; Jana i Mariannę Graczyk int. Rodziny;

12.00  ZA PARAFIAN  (chrzest Nikoli  i Tymona )

18.00 Msza św. Wspólnoty św. Józefa

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

  

  1.  Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy  Święto Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00.  Dziękuje tym osobom , które uczestniczyły przez 9 dni w Nowennie przed Świętem Miłosierdzia.
  2.  Dzisiaj można złożyć do puszki ofiarę na rzecz Caritas.
  3.   Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
  4.  Dziękuje za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ogrzewanie kościoła: osoby indywidualne 2 razy po 50 zł; Ofiara indywidualna na rzecz kościoła parafialnego 100 zł.
  5.   W Wielki Piątek na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie złożono 983,05 zł.
  6.  Nasza Parafia z pomocą Biura Podróży Arka Travel z Łowicza  organizuje wyjazd do Krakowa, Oświęcimia, Wieliczki i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach od 17 do 19 czerwca . Koszt 650 zł. Program wyjazdu dostępny w zakrystii i na tablicy ogłoszeń. Można się zapisywać.  Termin podpisania umowy z biurem podróży podam w przyszłą niedzielę.
  7.   Za tydzień w niedziele I miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 modlitwy w intencji powołań i  procesja eucharystyczna.
  8.   Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  9.  Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.

 KRAKÓW – WIELICZKA – OŚWIĘCIM ( 3 DNI ) TERMIN: 17 – 19.06.2022
1 DZIEŃ: Wyjazd do Muzeum Martyrologii OŚWIĘCIM – BRZEZINKA. Zwiedzającym są udostępnione tereny i większość obiektów byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz-II Birkenau. Na terenie obozu Auschwitz I naziści utworzyli pierwszy obóz dla mężczyzn i kobiet, tu miały miejsce pierwsze eksperymenty uśmiercania przy użyciu Cyklonu B, tu prowadzili pierwsze zbrodnicze eksperymenty na więźniach. W obozie Birkenau naziści wybudowali większość urządzeń masowej zagłady, był największym obozem koncentracyjnym, w którym w 1944 r. przebywało ponad 100 tys. więźniów: Żydów, Polaków, Romów i innych. Przejazd do KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ – zwiedzanie zespołu klasztornego, spacer dróżkami kalwaryjskimi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do KRAKOWA – jednego z najstarszych miast Polski, w którym przeszłość miesza się z teraźniejszością a historia z nowoczesnością. Wzgórze Wawelskie – zwiedzanie Katedry z Grobami Królewskimi, Kryptą Wieszczów Narodowych oraz ogromnym Dzwonem Zygmunta, który bije tylko przy okazji najdonioślejszych wydarzeń; dziedziniec Zamku Królewskiego. Spacer „Drogą Królewską” to właśnie tą trasą zmierzali na Wawel nasi królowie podczas uroczystości koronacyjnych lub po prostu oficjalnych wjazdów do Grodu Kraka. Dziś śladami królewskich orszaków stąpają turyści, podziwiając po drodze największe cuda Starego Miasta: budynek Kurii Biskupiej – słynne Papieskie Okno, Rynek Starego Miasta ze słynnymi Sukiennicami, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Powrót na obiadokolację i nocleg.
3 DZIEŃ: Śniadanie w formie suchego prowiantu, wyjazd do ŁAGIEWNIK – Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd do WIELICZKI – spacer podziemną trasą turystyczną, która prowadzi przez najcenniejsze rejony podziemi – chodniki i komory, kaplice i jeziorka solankowe. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie pielgrzymki.
CENA: 650 zł /os ( grupa min 42 osoby )
Cena obejmuje: transport autokarem, 2 noclegi w hotelu, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW ( do 10.000 PLN), opiekę pilota, przewodników miejscowych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu, składkę na TFP i TFG, podatek vat.
Cena nie obejmuje: Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej z przyczyny nagłego zachorowania ubezpieczonego m. in. na COVID-19, obowiązkowej kwarantanny ubezpieczonego, izolacji ubezpieczonego, śmierci ubezpieczonego lub osób im bliskich – koszt 4% wartości wycieczki, dopłaty do pokoju 1 osobowego.
Możliwość zapłaty bonem turystycznym za udział dziecka w wyjeździe.