Intencje mszalne 17 – 24.04.2022r. Ogłoszenia parafialne 17.04. 2022r.

 

  

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17 kwiecień   

6.00 Rezurekcja ZA PARAFIAN

10.00 + Danutę Orzechowską w 1 r. śm.

12.00  O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Ewy z okazji 40 r. urodzin int. Męża i Dzieci (chrzest Leny)

 

 Poniedziałek Wielkanocny  18 kwiecień 

8.00  + Gabrielę, Bolesława Jaśkiewicz; Józefa i Jacka Szymańskich; Mariana Trusińskiego;

10.00 + Mateusza Sitkiewicza; Sylwestra Seweryna; Halinę i Stanisława Sitkiewiczów; Wandę i Michała Sitkiewicz

12.00 O łaskę zdrowia dla Natalii

 

 Wtorek 19 kwiecień

17.00 + Walentynę Strzelecką int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Zygmunta Jabłońskiego w 32 r. śm.

 

 Środa 20 kwiecień     

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.  

-  O Boże bł. opiekę Matki Bożej Suserskiej dla nowo ochrzczonego Leny Michalak  Jej Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny  (1)

+ Krystynę i Stefana Moraczewskich; Dziadków Moraczewskich i Dziadków Noga

 

 Czwartek 21 kwiecień

17.00 + Ryszarda Jońskiego int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Irenę Cichosz w 5 r. śm.

 

Piątek 22 kwiecień 

17.00 + Andrzeja Golisa w 5 r. śm. int. Żony i Syna

18.00 + Wacława i Genowefę Zielińskich

 

 Sobota 23 kwiecień  

15.30 Msza św. ślubna Damiana i Joanny

17.00 + Wojciecha Brzozowskiego; Rodziców Boguszów, Rodziców Brzozowskich

18.00 + Jerzego Michalaka – dar imieninowy ; Marie i Stanisława Michalak ; Dziadków Michalaków i Osmolaków int. Rodziny

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwiecień   

8.00  + Wiesława Ranachowskiego w 1. r. śm.

10.00 Msza św. zbiorowa: Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Dzieci do Miłosiernego Chrystusa za przyczyna św. s. Faustyny; O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Jadwigi Balcerowskiej z okazji 85 r. urodzin; + Wandę Zakrzewską w 17 r. śm.; + Jerzego Jóźwiaka – dar imieninowy; + Zofię Władysława i Dziadków Lisieckich; +  Tadeusza Sujeckiego, Dziadków Stanisławskich i Sujeckich; + Józefa i Krzysztofa Szałamacha Rodziców i Rodzeństwoi dalszych z Rodziny; + Stanisława Balcerowskiego; Stanisławę i Stefana Malinowskich; Rodzeństwo Teresę, Eugeniusza i Henryka; + Janusza Domżał i Mariusza Siedleckiego;

12.00  ZA PARAFIAN  (chrzest Kornelii)

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

  

  1. Dziękuje za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ogrzewanie kościoła:  Szczawin Borowy Kolonia – 590 zł; Suserz Działkowicze, Suserz Pałac i Suserz Moczydła – 930 zł.; Stanisławów – 650zł. ; indywidualne 2 razy po 50 zł; Ofiary indywidualne na rzecz kościoła parafialnego 3 razy po 100 zł i 1000 zł.  Ofiara od pielgrzymów z Żychlina – 275 zł. Dziękuje pani z Żychlina za ofiarowany dla naszego kościoła dywan.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim  za godne przeżycie Triduum Paschalnego.
  3.  Panu prof. Sylwestrowi Piędziejewskiemu i panu Grzegorzowi naszemu kościelnemu za przygotowanie Grobu Pańskiego. Dziękuje Państwu Sylwii i Łukaszowi za przywiezienie z Łodzi kwiatów do Grobu Pańskiego.  Dziękuje Pani Małgorzacie i Jej Mamie za przygotowanie ołtarzy na Święta Wielkanocne. Dziękuje panu Organiście i naszej scholii za śpiewy podczas liturgii. Ministrantom za służbę przy ołtarzu. Druhom strażakom za wartę przy Grobie Pańskim. Asyście za udział w procesji rezurekcyjnej.
  4. Dziękuję druhom strażakom z OSP Suserz  i OSP Adamów oraz panu Markowi Ostrowskiemu za użyczenie podnośnika przy wycince drzew.
  5. Dziękuję panu Marcinowi i panu Grzegorzowi za montaż bramy w parkanie .
  6. Od Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy Nowennę przez Świętem Bożego Miłosierdzia.  Codziennie od 15 do 24 kwietnia o godz. 15.00 w naszym kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam.
  7. Nasza Parafia z pomocą Biura Podróży Arka Travel z Łowicza  organizuje wyjazd do Krakowa, Oświęcimia, Wieliczki i Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach od 17 do 19 czerwca . Koszt 650 zł. Program wyjazdu dostępny w zakrystii i na tablicy ogłoszeń.
  8. Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  9. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.

 

KRAKÓW – WIELICZKA – OŚWIĘCIM ( 3 DNI ) TERMIN: 17 – 19.06.2022
1 DZIEŃ: Wyjazd do Muzeum Martyrologii OŚWIĘCIM – BRZEZINKA. Zwiedzającym są udostępnione tereny i większość obiektów byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz-II Birkenau. Na terenie obozu Auschwitz I naziści utworzyli pierwszy obóz dla mężczyzn i kobiet, tu miały miejsce pierwsze eksperymenty uśmiercania przy użyciu Cyklonu B, tu prowadzili pierwsze zbrodnicze eksperymenty na więźniach. W obozie Birkenau naziści wybudowali większość urządzeń masowej zagłady, był największym obozem koncentracyjnym, w którym w 1944 r. przebywało ponad 100 tys. więźniów: Żydów, Polaków, Romów i innych. Przejazd do KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ – zwiedzanie zespołu klasztornego, spacer dróżkami kalwaryjskimi. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do KRAKOWA – jednego z najstarszych miast Polski, w którym przeszłość miesza się z teraźniejszością a historia z nowoczesnością. Wzgórze Wawelskie – zwiedzanie Katedry z Grobami Królewskimi, Kryptą Wieszczów Narodowych oraz ogromnym Dzwonem Zygmunta, który bije tylko przy okazji najdonioślejszych wydarzeń; dziedziniec Zamku Królewskiego. Spacer „Drogą Królewską” to właśnie tą trasą zmierzali na Wawel nasi królowie podczas uroczystości koronacyjnych lub po prostu oficjalnych wjazdów do Grodu Kraka. Dziś śladami królewskich orszaków stąpają turyści, podziwiając po drodze największe cuda Starego Miasta: budynek Kurii Biskupiej – słynne Papieskie Okno, Rynek Starego Miasta ze słynnymi Sukiennicami, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Powrót na obiadokolację i nocleg.
3 DZIEŃ: Śniadanie w formie suchego prowiantu, wyjazd do ŁAGIEWNIK – Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd do WIELICZKI – spacer podziemną trasą turystyczną, która prowadzi przez najcenniejsze rejony podziemi – chodniki i komory, kaplice i jeziorka solankowe. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie pielgrzymki.
CENA: 650 zł /os ( grupa min 42 osoby )
Cena obejmuje: transport autokarem, 2 noclegi w hotelu, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW ( do 10.000 PLN), opiekę pilota, przewodników miejscowych, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu, składkę na TFP i TFG, podatek vat.
Cena nie obejmuje: Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej z przyczyny nagłego zachorowania ubezpieczonego m. in. na COVID-19, obowiązkowej kwarantanny ubezpieczonego, izolacji ubezpieczonego, śmierci ubezpieczonego lub osób im bliskich – koszt 4% wartości wycieczki, dopłaty do pokoju 1 osobowego.
Możliwość zapłaty bonem turystycznym za udział dziecka w wyjeździe.