Intencje mszalne 27.03. – 3.04.2022r. Ogłoszenia parafialne 27.03. 2022r.

Niedziela  27 marzec IV Niedziela Wielkiego Postu  REKOLEKCJE

8.00  + Jerzego Kowalskiego w 3 r. śm. i Helenę Kowalską

10.00  Msza św. zbiorowa: O łaskę zdrowia dla Marzeny int. koleżanki; O Boże błog., opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Karola z okazji 11 r. urodzin  + Ewę, Stefana, Eugeniusza Majchrzak, Stefana, Henryka Machała; + Janusza  Różyckiego int. Żony i Dzieci; + Irenę Rutkowską w 1 r. śm. int. wnucząt Mateusza i Bogusi ; + Dariusza Walczaka; + Joannę Wachowicz w 2 r. śm.;

Poniedziałek 28 marzec

17.00 + Ryszarda Jońskiego int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Rafała Lewandowskiego int. Druhów OSP Adamów

Wtorek 29 marzec

17.00 + Jerzego Józwiaka  int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Władysława Niewiadomskiego int. od ucz. pogrzebu

Środa 30 marzec

- Przez wstawiennictwo Pani Suserskiej o łaskę zdrowia dla Dzieci i Wnucząt oraz  łaskę nawrócenia dla Syna (1)

- O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Grażyny z okazji 50 r. urodzin (1)

Czwartek 31 marzec

17.00 + Józefa i Krystynę Świeckich ; dziadków Sochackich i Świeckich; Wiesławę Śliwińską

18.00 + Stanisława Stępnia w 10 r. śm. Mariannę Stańczyk w 39 r. śm.

Piątek 1 kwiecień

17.00  + Walentynę Strzelecką int. od ucz. pogrzebu

18.00 Msza św. za Mężczyzn z naszej Parafii i należących do Wspólnoty Mężczyzn  św. Józefa ( z udziałem tylko Panów)

Sobota 2 kwiecień

17.00 + Józefa Kowalskiego; Krystynę i Mieczysława Wypych; Józefę i Bronisława Kowalskich;

18.00 + Helenę i Jana Józwiak; Zofię i Jana Jędrzejewskich;

Niedziela  3 kwiecień V Niedziela Wielkiego Postu

8.00  + Ignacego Orzechowskiego w 19 r. śm.

10.00 + Teresę i Stanisława Szymańskich; Dziadków Szymańskich i Dziadków Jagiełło;

1. Dzisiaj IV niedziela   Wielkiego Postu.
  2. Dzisiaj ostatni dzień rekolekcji wielkopostnych. Prowadzi je ks. Jakub Kita ( nasz były organista), któremu bardzo dziękuję za przyjecie zaproszenia i  za głoszone do nas Słowo Boże. Życzymy ks. Jakubowi otwartości na działanie Ducha Świętego i  opieki naszej Pani Suserskiej – Uzdrowienie Chorych.
  3. Dziękuje Parafianom za liczny udział w rekolekcjach.
  4. Dziękuje Paniom za przyniesione na plebanie ciasto dla księży spowiedników. Pani Emilii za prace krawieckie.
  5. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30 a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 .
  6. Od Środy Popielcowej do Wielkiej Środy każdego dnia w naszym kościele  odmawiany jest różaniec w intencji pokoju na Ukrainie  o godz. 20.30 zakończony Apelem Jasnogórskim, a w  środy w wyznaczonych miejscach poza kościołem. W najbliższą środę (30.03.) modlitwa różańcowa   o godz. 20.30 w OSP Adamów . Zapraszam.
  7.  Bardzo chciałbym podziękować za modlitwę różańcowa w ostatnią środę w OSP Helenów Słupski  w intencji pokoju.
  8.  W piątek I miesiąca spowiedź od godz. 16.00.
  9.  W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy Litanie loretańską.
  10. W zakrystii bądź kancelarii parafialnej można  odebrać listy na zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego  i ogrzewanie kościoła. Ofiary złożyli mieszkańcy Chorążek  780 zł. – i Kaźmierkowa – 770 zł. . Dziękuję.
  11. Dziękuje za ofiary złożone na rzecz parafii- 100 zł, 200 zł.  i 500 zł. Na rzecz uchodźców z Ukrainy 500 zł. i na kwiaty do Grobu Pańskiego i ogrzewanie – 50 zł.
  12. W niedzielę 3 kwietnia Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Helenowa Słupskiego będą rozprowadzały przed kościołem palmy własnoręcznie robione.
  13. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  15. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.
  16.  Ekstremalna Droga Krzyżowa  1 kwietnia . Początek kościół parafialny w Żychlinie o godz. 18.00. Rejestracja na stronie www.edk.org.pl