Intencje mszalne 6 – 13.02.2022r. Ogłoszenia parafialne 6.02. 2022r.

Niedziela 6 lutego   V Zwykła

8.00  + Władysławę Maj w 6 r. śm.  oraz o Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Adama w 9 r. urodzin

10.00 + Janinę i Jana Kowalczyk i zm. z Rodziny Kowalczyków i Paliwodów

Poniedziałek 7 lutego

17.00 O łaskę zdrowia dla Piotra Pietrzaka

18.00 Msza św. za Dusze Czyścowe

Wtorek 8 lutego

17.00 + Władysławę Michalak – int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Stanisława Lewandowskiego int. od ucz. pogrzebu

Środa 9 lutego

- Do Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w intencji  Członków Kół Żywego Różańca z Parafii Trębki oraz ich Rodzin  (1)

+ Tadeusza Szałamachę (1)

Czwartek 10 lutego Wspomnienie św. Scholastyki

17.00 + Władysława Sikorskiego int. od ucz. pogrzebu

Piątek 11 lutego Światowy Dzień Chorego (NMP z Lourdes)

12.00  W int. Chorych Parafian i Diecezjan

Sobota 12 lutego

17.00  + Mariannę i Antoniego Ciechomskich i Zm. z Rodziny

18.00 + Zofię Tomczak int. od ucz. pogrzebu

Niedziela 13 lutego   VI Zwykła

8.00  + Bonifacego Wójcika w 12 r. śm.

10.00 + Halinę Wyrwa w 2 r. śm.

1.  Dzisiaj I niedziela miesiąca . Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
  2.  W piątek Światowy Dzień Chorego. Msza św. w int. Chorych o godz. 12.00 . Na Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Przed Msza św. od godz. 11. 30 spowiedź.
  3.  W środę do puszki na rzecz zakonów klauzurowych zebraliśmy 505 zł.
  4. W środę 2 lutego zakończyłem wizytę duszpasterską zwana kolędą.  Bardzo serdecznie dziękuje za życzliwe przyjecie w waszych domach i za wspólną modlitwę. Dziękuje za ofiary które otrzymałem . Do kasy parafialnej wpłynęło 18110 zł plus 4300 zł które będzie przekazane na rzecz WSD w Łowiczu. Dziękuje.
  5.  Ofiary na remont ołtarza złożyły osoby indywidualne 2x 100zł,  200 zł.  i  15  rodzin po kolędzie 1450 zł.    Dziękuje.
  6.  Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  7.  Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  8.    Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.

APEL

Dzisiaj  po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek przeprowadzona przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Adamowie, na rzecz chorej Kalinki Bartczak. Dziewczynka walczy z wieloma chorobami, m.in. leukomalacją okołokomorową, zaburzeniami metabolicznymi nieokreślonymi, padaczką oraz refluksem żołądkowo-przełykowym. Stan jej zdrowia wymaga stałej pomocy lekarzy i specjalistów, drogiego sprzętu ortopedycznego oraz bardzo kosztownej rehabilitacji. Tata małej Kalinki to nasz ministrant oraz druh OSP w Adamowie. Na co dzień niósł pomoc nie tylko podczas zdarzeń ratowniczych ale również włączając się w akcje charytatywne dla innych potrzebujących tj. obstawa pikniku dla chorej Luizy oraz poszkodowanej w wypadku pani Kasi. Przyczyniał się również do pomocy chorej na SMA Zosi poprzez segregację korków przeprowadzaną w OSP oraz akcję zbierania kasztanów wokół kościoła na rzecz chorej dziewczynki. Pomagał innym, teraz My- Parafianie, pomóżmy jego małej córeczce.

Druhowie OSP Adamów