Intencje mszalne 30.01. – 6.02.2022r. Ogłoszenia parafialne 30.01. 2022r.

Niedziela 30 stycznia   IV Zwykła

8.00  + Elżbietę Szymańską w 1 r. śm.

10.00 Msza św. zbiorowa:  O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Ireneusza; + Henrykę Kożuchowską oraz o Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Rodziny Gryś pogrążonej w żałobie; + Jan i Janusza Domżał; Dziadków Kurkowskich i Domżał;

+ Mariannę i Tadeusza Kolasińskich; Danutę i Kazimierza Szymańskich;

Poniedziałek 31 stycznia Wspomnienie św. Jana Bosko

17.00 + Jana Mroczkowskiego; zm. z Rodziny Mroczkowskich i Dzięgielewskich

Wtorek 1 lutego

17.00 + Władysława Sikorskiego – int. od ucz. pogrzebu

Środa 2 lutego Swieto Ofiarowania Pańskiego (M.B. Gromnicznej)

10.00 + Janinę i Janusza Wypych 19r. śm.; Grzegorza Wypych; Zofię, Władysława i Sławomira Markiewicz, Krzysztofa Zawadzkiego;

- O Boże błog. opiekę Matki Bożej  Suserskiej i łaskę zdrowia dla Anny oraz dla Dziecka które nosi pod swoim sercem  i o szczęśliwe rozwiązanie (1)

- O Boże błog. opiekę Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i  łaskę zdrowia dla Alana (1)

+ Elżbietę Szymańską w 1 r. śm.

Czwartek 3 lutego Wspomnienie św. Błażeja i św. Oskara

17.00 O Boże błog. i opiekę Matki Boże dla Marianny Stefańskiej z okazji 90 r. urodzin int. Dzieci, Wnuków i Prawnuków

Piątek 4 lutego

17.00  + Sławomira Janiszewskiego int. od ucz. pogrzebu

Sobota 5 lutego Wspomnienie św. Agaty

17.00  + Irenę Jońską int. od ucz. pogrzebu

18.00 Msza św. w intencji rodzin, które z różnych względów nie przyjęły księdza po kolędzie w sposób tradycyjny

Niedziela 6 lutego   V Zwykła

8.00  + Władysławę Maj w 6 r. śm.  oraz o Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Adama w 9 r. urodzin

10.00 + Janinę i Jana Kowalczyk i zm. z Rodziny Kowalczyków i Paliwodów

1.  W środę Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. o godz. 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia świec. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego modlimy się za siostry zakonne i zakonników oraz osoby świeckie konsekrowane. Puszka na zakony klauzurowe.
  2. W piątek I miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu . Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy przed Mszą św. o godz. 17.00.
  3. W sobotę I miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 Litania do Matki Bożej.
  4.  Ofiary na remont ołtarza złożyły Siostry z Pileckiej Dąbrowy 300 zł. Osoba  anonimowa 100zł. i  8 rodzin po kolędzie 1000 zł.    Dziękuje.
  5.  Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  7.  Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.
  8.  Wizyta kolędowa w tym tygodniu:

31  stycznia(poniedziałek) – Suserz po Szosie

1 lutego (wtorek) – Suserz Działkowicze

2 lutego (środa) – Suserz Pałac i Moczydła ( od 12.00)

Proszę kierowcę o przyjazd na godz. 9.00. Przyjecie kapłana po kolędzie jest dobrowolne.

Msza św. w intencji rodzin które z różnych względów nie przyjęły księdza po kolędzie w sposób tradycyjny będzie sprawowana 5 lutego w sobotę o godz. 18.00.

APEL

W przyszłą niedzielę 6 lutego, po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek przeprowadzona przez druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Adamowie, na rzecz chorej Kalinki Bartczak. Dziewczynka walczy z wieloma chorobami, m.in. leukomalacją okołokomorową, zaburzeniami metabolicznymi nieokreślonymi, padaczką oraz refluksem żołądkowo-przełykowym. Stan jej zdrowia wymaga stałej pomocy lekarzy i specjalistów, drogiego sprzętu ortopedycznego oraz bardzo kosztownej rehabilitacji. Tata małej Kalinki to nasz ministrant oraz druh OSP w Adamowie. Na co dzień niósł pomoc nie tylko podczas zdarzeń ratowniczych ale również włączając się w akcje charytatywne dla innych potrzebujących tj. obstawa pikniku dla chorej Luizy oraz poszkodowanej w wypadku pani Kasi. Przyczyniał się również do pomocy chorej na SMA Zosi poprzez segregację korków przeprowadzaną w OSP oraz akcję zbierania kasztanów wokół kościoła na rzecz chorej dziewczynki. Pomagał innym, teraz My- Parafianie, pomóżmy jego małej córeczce.

Druhowie OSP Adamów