Intencje mszalne 26.12. 2021r. – 2.01.2022r. Ogłoszenia parafialne 26.12. 2021r.

 

 

Niedziela 26 grudnia Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 

8.00  + Stefanię, Szczepana i Marka Brzozowskich, Stanisława Pietruszewskiego

10.00 Msza św. zbiorowa: Dziękczynna za dobre wyniki badań z prośbą o łaskę zdrowia  dla Marty; + Tomasza Śnieć int. Rodziny; + Wandę i Bolesława Szubka;  + Mariannę Ledzion w 21 r. śm. int. Rodziny; + Krzysztofa Szałamachę w 7 r. sm.; Józefa Szałamachę i za zm. Rodziców i O Boże błog. dla całej Rodziny

12.00  ZA PARAFIAN

 

Poniedziałek 27 grudnia  Święto św. Jana Apostoła i  Ewangelisty 

17.00  + Janinę Wypych int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Piotra i Tadeusza Wesołowskich; Rodziców Staniaszków i Rodziców Wesołowskich; Dziadków Koryckich , Dziadków Staniaszków, , Stanisława Zielińskiego;

 

 Wtorek 28 grudnia Święto św. Młodzianków Męczenników

17.00 + Halinę Wyrwa – dar urodzinowy

 

Środa 29 grudnia Wspomnienie św. Tomasza Becketa

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.  

+ Jerzego Józwiaka (1)

 

Czwartek 30 grudnia

17.00 + bp. Józefa Zawitkowskiego

 

Piątek 31 grudnia

17.00 Dziękczynna za A.D. 2021

 

Sobota 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi -Odpust parafialny 

0.00  ZA PARAFIAN  

10.00  Dziękczynna za otrzymane łaski z prośba o zdrowie i Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla całej Rodziny

12.00 O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców Szczawina Borowego Kolonia

 

Niedziela 2 stycznia  II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

8.00  + Jana Rzepeckiego int. od ucz. pogrzebu

10.00 + Bernarda Domżał   int. od ucz. pogrzebu

12.00  ZA PARAFIAN

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

  1.  Bardzo serdecznie dziękuje panu kościelnemu Grzegorzowi za dekorację kościoła  na święta; panu organiście Stanisławowi ;  scholii za oprawę muzyczną na Pasterce; paniom  Mariannie i Małgorzacie  za przygotowanie obrusów na ołtarze; pani Teresie za świąteczne stroiki do kościoła; Leśnictwu w Szczawinie Kościelnym – Nadleśniczemu Norbertowi Finke  za ofiarowanie choinek do kościoła.  
  2. W piątek zakończenie 2021r. Msza św. dziękczynna o godz.17.00. Biskup Łowicki udzielił dyspensy od obowiązków zachowania pokutnego charakteru oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wiernym przebywającym w piątek 31 grudnia 2021r. na terenie diecezji łowickiej. 
  3. W sobotę  Nowy Rok -  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. o godz.  0.00 ; 10.00; 12.00 .  
  4. Dziękuje za przesłane na parafię życzenia świąteczne: Starostwu Powiatowemu w Gostyninie; Urzędowi Gminy w Szczawinie Kościelnym; Szkole Podstawowej w Szczawinie Kościelnym;  OSP Adamów;  oraz osobom indywidualnym .  
  5.  Ofiary na remont ołtarza złożyli  OSP Suserz – 250 zł. osoby indywidualne z parafii  – 100, 200, 300 zł i  na rzecz parafii 1000 zł.  Dziękuje.
  6. Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  7. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.
  8. Wizyta kolędowa w tym tygodniu. We wtorek – Łuszczanów I; w środę Łuszczanów na Dołku i w czwartek – Łuszczanów II. Proszę kierowcę o przyjazd na godz. 9.00. Przyjecie kapłana po kolędzie jest dobrowolne.