Intencje mszalne 10.10. – 17.10.2021r. Ogłoszenia parafialne 10.10. 2021r.

Niedziela 10 października  XXVIII Niedziela Zwykła

10.00 + Krystynę i Aleksandra Ostrowskich; Zofię i Jerzego Ulicznych

12.00  O Boże błog. opiekę Matki Bożej  dla Magdaleny i Dariusza z okazji 10 r. ślubu

Poniedziałek 11 października  Wspomnienie św. Jana XXIII

17.00 + Janinę Wypych int. od ucz. pogrzebu

Wtorek 12 października

17.00 + Teresę Radecką int. brata Ryszarda z Rodziną

Środa 13 października Uroczystość Bł. Honorata Koźmińskiego

- O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Karoliny i Krystiana Jaskóła (1)

-W intencji uzdrowienia Rodu Józefa i Eugenii

- O łaskę zdrowia dla Łukasza Osmolaka

+ Genowefę i Kazimierza Kaczmarków w r. śm. int. Córki

+ Franciszkę i Józefa Brzozowskich

Czwartek 14 października  Rocznica Poświęcenia  Katedry Łowickiej

17.00 + Antoniego Młodziejewskiego  int. od ucz. pogrzebu

Piątek 15 października Wspomnienie św. Teresy od  Jezusa

17.00 W int. Rodziców którzy utracili swoje Dzieci (Dzień Dziecka Utraconego)

Sobota 16 października Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

12. 00 Msza św.  - Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia

Niedziela 17 października  XXVIII Niedziela Zwykła

8.00  + Władysława i Mariannę Dutkiewicz; Dziadków Dąbrowskich

10.00 +  Rodziców Bronisławę i Jana Marciniak; Annę i Ludwika Przewłockich; Dziadków Mariannę i Józefa Garstka

1. Wczoraj 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie  nawiedziła nasze Sanktuarium.
  2. Dzisiaj  XXI Dzień Papieski pod hasłem NIE LĘKAJCIE SIĘ . Zbiórka pieniędzy do puszki  na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  3. Dziękuje za ubranie kościoła w kwiaty nowożeńcom. Na niedzielę 17 października poproszę mieszkańców Szczawina Borowego Wieś ( proszę o ubranie kościoła  już w piątek), a na 24 października  mieszkańców Szczawina Borowego Kolonia.
  4. W piątek 15 października Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 17.00 Msza św. w intencji Rodziców którzy utracili swoje Dzieci. Zapraszam.
  5.  W sobotę w naszym Sanktuarium będziemy gościli Pielgrzymkę Pracowników Służby Zdrowia. Prosiłbym 3 Panie , o pomoc w piątek w  przygotowaniu salki dla przyjęcia pielgrzymów i w sobotę o pomoc w obsłudze pielgrzymów. Będę wdzięczny paniom za kawałek ciasta dla pielgrzymów.
  6.  Nabożeństwo różańcowe  w tygodniu o godz. 16.30 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00. W najbliższą sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 14.30 z Pracownikami Służby Zdrowia .
  7. Dziękuję za ofiary indywidualne przekazane na rzecz parafii 300 zł i dwa razy po 200 zł. Dziękuje pielgrzymom z Żychlina za ofiarę 180 zł.
  8. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  10. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.
  11.  Do prowadzenia  nabożeństwa różańcowego zapraszam w tym tygodniu:

- poniedziałek (11.10.) – Stefanów i Józefków

- wtorek (12.10.)  – Janki

- środa (13.10.)  – Chorążek

- czwartek (14.10.)– Słup

- piątek (15.10.) -  Suserz po Szosie

- poniedziałek (11 .10.) – Kamieniec

11. Gminny Ośrodek Kultury w Szczawinie Kościelnym ogłasza nabór do Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca. Rytmika na ludową nutę dla dzieci w wieku przedszkolnym i z klas I. Nabór uzupełniający do istniejących grup dla dzieci w wieku 7-13 lat. Spotkanie organizacyjne połączone z lekcja pokazową 13 października o godz. 16.30.