Intencje mszalne 5 – 12.09.2021r. Ogłoszenia parafialne 5.09. 2021r.

 

Niedziela  5 września XXIII Niedziela Zwykła   

8.00  O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Agnieszki i Pawła Wróblewskich z  okazji 9 r. ślubu i 1 r. urodzin Stanisława

10.00 + Jana, Janinę, Władysławę i Józefa Szadkowskich; zm. z Rodziny Korputów (chrzest Miłosza)

14.00  ZA PARAFIAN -  DOŻYNKI PARAFIALNE

 

Poniedziałek 6 września  

17.00 + Janinę Wypych int. od ucz. pogrzebu

18.00  + Za Dusze czyścowe

 

 Wtorek 7 września  

17.00  Msza św. na chwałę i część i wieczne uwielbienie Boga Ojca jako Ojca Całej Ludzkości

18.00 + Bernarda Domżał int. od ucz. pogrzebu

 

 Środa 8 września Święto Narodzenia NMP  

12.00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej Uzdrowienie Chorych  o szczęśliwą operacje i powrót do zdrowia dla Juliusza Sochackiego

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.  

- O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonego Miłosza Simińskiego  , Jego Rodziców, Chrzestnych  i  całej Rodziny (1)

-  O Boże błog., opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Pauliny i Pawła oraz Ich Dziecka , które ma się wkrótce narodzić i o szczęśliwe rozwiązanie

 

Czwartek 9 września  

17.00 + Mariannę, Stanisława i Mariana Pawlak; Bożenę Baranowską i Danutę Majewską

18.00 + Dariusza Cieślak int. od ucz. pogrzebu

 

Piątek 10 września

17.00 + Janinę Wypych int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Krystynę Andrzejewską w 4 r. śm.

 

Sobota  11 września

12. 00 Msza św. z chrztem Aleksandra

16.00  Msza św. ślubna Pawła i Katarzyny

 

Niedziela  12 września XXIV Niedziela Zwykła   

8.00  + Mariana Jaśkiewicza w19 r. Sm.; Adama Kuciapskiego i o łaskę zdrowia dla Szymona

10.00 + Tadeusza Ciechomskiego w 2 r. śm. i zm. z Rodziny Ciechomskich

12.00  ZA PARAFIAN

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

  1. Dziękuję mieszkańcom Suserza z Panią Wójt na czele,  za przygotowanie tegorocznych dożynek. Dziękuje za dekorację kościoła i terenu przed kościołem. Starostom Dożynek Sylwii Tarka i Sylwestrowi Brzozowskiemu. Dziękuję artystom: Alicji Węgorzewskiej ( śpiewaczka operowa); Bogdanowi Kierejsza ( muzyk , skrzypek, kompozytor); Robertowi Grudzień (artysta muzyk – organy, fortepian, klawesyn) i zespołowi Tre Voci ( tenorzy Wojciech Sokolnicki; Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj za  koncert muzyczny  upamiętniający św. Jana Pawła II.
  2. Dzisiaj w Strażnicy OSP w Suserzu otwarty jest w godz. od 9.00 do 17.00: Punkt Szczepień przeciw COVID-19  ( jednorazowe szczepienie szczepionką Johnson & Johnson)  i  Mobilny Punkt Spisowy w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (obowiązek spisanie się do  30 września).
  3.   Na niedzielę 12 września udekorują kościół nowożeńcy . Na niedziele 19 września poproszę rodziców Dzieci Rocznicowych. Na niedziele 26 września  poproszę mieszkańców Janek.  
  4. W środę Święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 12.00 i 17.00. Poświecenie ziarna na zasiew na każdej Mszy św.
  5.  W przyszłą niedziele o godz. 12.00 w Świątyni Opaczności Bożej w Warszawie będzie miała miejsce beatyfikacja Sług Bożych Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zapraszam do oglądania transmisji w telewizji.
  6. Spotkanie rodziców i  dzieci które będą przeżywały rocznice I Komunii 19 września na Mszy o godz. 12.00 ,będzie miało miejsce w kościele 15 września w środę o godz. 16.00. Spowiedź dzieci w sobotę 18 września od 9.00 chłopcy od 10.00 dziewczęta.
  7.  Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje Akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci”. Zysk uzyskany ze złomu i rozbiórki urządzeń wesprze pomoc dla osób ubogich, żyjących na wschodzie Europy. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz AGD jutro i pojutrze (poniedziałek i wtorek) od 16.00 do 19.00 na podwórku parafialnym. Robiąc porządek u siebie możemy pomóc innym. Ulotki są dostępne na stoliczku pod chórem .
  8. Dziękuję parafianom uczestniczącym w dziękczynnej pielgrzymce na Jasna Górę. Dziękuję za przekazaną ofiarę na rzecz parafii w wysokości 500 zł. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adrerafii.
  9. Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  10. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.