Intencje mszalne 12 – 19.09.2021r. Ogłoszenia parafialne 12.09. 2021r.

 

Niedziela  12 września XXIV Niedziela Zwykła   

8.00  + Mariana Jaśkiewicza w19 r. Sm.; Adama Kuciapskiego i o łaskę zdrowia dla Szymona

10.00 + Tadeusza Ciechomskiego w 2 r. śm. i zm. z Rodziny Ciechomskich

12.00  ZA PARAFIAN

 

Poniedziałek 13 września   Wspomnienie św. Jana Chryzostoma

17.00 + Daniela Gacek w 1 r. śm.

18.00  + Antoniego Młodziejewskiego int. od ucz. pogrzebu

 

 Wtorek 14 września  Święto Podwyższenia Krzyża św.

17.00  + Irenę Skonieczną int. od ucz. pogrzebu

 

 Środa 15 września Wspomnienie NMP Bolesnej

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.  

- O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonego Aleksandra Dariusza Jaskóła  , Jego Rodziców, Chrzestnych  i  całej Rodziny (1)

-  O Boże błog., opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Katarzyny i Pawła Świeckich

+ Sławomira Janiszewskiego (1)

+ Jana Józefa Zakrzewskiego (1)

 

Czwartek 16 września Wspomnienie św. Korneliusza i św. Cypriana  

17.00 + Zdzisława Zakrzewskiego int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Irenę Jońską int. od ucz. pogrzebu

 

Piątek 17 września Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego

17.00 O Boże błog. ; opiekę Matki Bożej Suserskiej dla Małgorzaty i Jarosława w 5 r. ślubu

18.00 + Czesławę Strzelecką int. od ucz. pogrzebu

 

Sobota  18 września Święto św. Stanisława Kostki

17. 00 + Mateusza Dryńkowskiego; Tadeusza Kosmowskiego, Wiesławę i Henryka Dryńkowskich; Janinę i Telesfora Chodorowskich

18.00  + Marię Niewiadomską int. siostrzeńców Anny i Mirosława

 

Niedziela  19 września XXV Niedziela Zwykła   

8.00  + Tomasza Śnieć int. rodziny

10.00 + Feliksę, Józefa i Zygmunta Wypych

12.00  ZA PARAFIAN – ROCZNICA I KOMUNII ŚW.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 1.  Dzisiaj o godz. 12.00 w Świątyni Opaczności Bożej w Warszawie będzie miała miejsce beatyfikacja Sług Bożych Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zapraszam do oglądania transmisji w telewizji.
 2.  Jeszcze raz dziękuję mieszkańcom Suserza z Panią Wójt na czele,  za przygotowanie tegorocznych dożynek.  Starostom Dożynek Sylwii Tarka i Sylwestrowi Brzozowskiemu. Dziękuję artystom: Alicji Węgorzewskiej ; Bogdanowi Kierejsza ; Robertowi Grudzień  i zespołowi Tre Voci  za  koncert muzyczny  upamiętniający św. Jana Pawła II. Koncert  był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
 3.   Dziękuję nowożeńcom za dekoracje kościoła . Na niedziele 19 września poproszę rodziców Dzieci Rocznicowych. Na niedziele 26 września  poproszę mieszkańców Janek.  
 4.   Spotkanie rodziców i  dzieci które będą przeżywały rocznice I Komunii św. 19 września na Mszy o godz. 12.00 ,będzie miało miejsce w kościele 15 września w środę o godz. 16.00. Spowiedź dzieci w sobotę 18 września od 9.00 chłopcy od 10.00 dziewczęta.
 5.  Dziękuję tym osobom które za włączyły  się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz AGD.
 6.   Dziękuję Pielgrzymom z Żychlina za ofiarę 300 zł na rzecz naszego kościoła.
 7.  Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.  
 8. 8.     Rodzina Włodarczyków z Adamowa poszkodowana w skutek pożaru gospodarstwa bardzo serdecznie dziękuje za okazaną pomoc mieszkańcom Szczawinka Sewerynów; Kaźmierkowa Mellerów i Nauczycielom  ze Szkoły w Szczawinie Kościelnym. 
 9.  Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
 10.    Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.
 11.    Ogłoszenie społeczne: W niedziele 19.09.2021r. podczas dożynek parafialnych w Trębkach, na parkingu przy kościele będzie ustawiony Szczepionkobus. Szczepienie szczepionką Johnson&Johnson . Punkt szczepień czynny będzie w godz. 8.00 – 15.00.