Intencje mszalne 29.08. – 5.09.2021r. Ogłoszenia parafialne 29.08. 2021r.

Niedziela  29 sierpnia XXII Niedziela Zwykła

8.00  + Tomasza Śnieć int. Rodziny

10.00  Msza św. zbiorowa : + Jerzego Tarkę w 4 r. śm. int. Żony

+ Marcina, Andrzeja i Zygmunta  Graczyków ; zm. z rodz. Graczyków

Poniedziałek 30 sierpnia

Pielgrzymka Parafian na Jasną Górę (Msza św. na Jasnej Górze o godz. 19.30. Apel Jasnogórski o godz. 21.00)

Wtorek 31 sierpnia

17.00 + Czesławę Strzelecką  int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Jana Rzepeckiego int. od ucz. pogrzebu

Środa 1 września Wspomnienie bł. Bronisławy

- W int. naszej umiłowanej Ojczyzny w 82 r. wybuchu II Wojny światowej i za poległych w obronie Ojczyzny i w latach wojny

O Boże błog. opiekę Matki Bożej i światło Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny

- O Boże błog. opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Syna i Córki prosi Mama  (1)

19.00 Msza św. Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa

Czwartek 2 września

17.00 + Kazimierę i Henryka Szymańskich

18.00 + Stefana Jaśkiewicza – dar imieninowy; Stanisławę, Bolesława i Gabrielę Jaśkiewicz, Jadwigę i Leszka Jaśkiewicz; Andrzeja Golisa int. Syna ze Słupa

Piątek 3 września Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża

17.00 + Jerzego Michalaka int. od ucz. pogrzebu

Sobota  4 września

17. 00 + Barbarę Wróblewską int. od ucz. pogrzebu

18.00  + Za zm. z Rodzin: Włodarczyk, Kaczmarek, Grzybek i Sikora

Niedziela  5 września XXIII Niedziela Zwykła

8.00  O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Agnieszki i Pawła Wróblewskich z  okazji 9 r. ślubu i 1 r. urodzin Stanisława

10.00 + Jana, Janinę, Władysławę i Józefa Szadkowskich; zm. z Rodziny Korputów (chrzest Miłosza)

14.00  ZA PARAFIAN –  DOŻYNKI PARAFIALNE

1.  Dziękuje mieszkańcom Holender za ubranie kościoła w kwiaty na dzisiejszą niedzielę . Na niedziele 5 września kościół ubiorą mieszkańcy Suserza  – gospodarze dożynek. Na niedzielę 12 września poproszę mieszkańców Janek. Na niedziele 19 września poproszę rodziców Dzieci Rocznicowych.
  2. Jutro udajemy się na  pielgrzymką na Jasną Górę Wyjazd godz. 8.00 rano sprzed kościoła . Autokar będzie jechał z Trębek do Suserza i z Suserza  przez Helenów, Dobrów do Kamieńca i przez Kaźmierków do Trębek i  na  autostradę. Można wsiadać na trasie przejazdu. Tylko żeby nikt się nie spóźnił. Dzieci komunijne i rocznicowe zabierają ze sobą stroje komunijne. Obiad o godz. 15.00 u sióstr zakonnych mw Olsztynie k. Częstochowy.
  3. W środę rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za poległych i w intencji naszej Ojczyzny. To również dzień  rozpoczynający nowy rok szkolny i katechetyczny. 0 19.00 Msza z udziałem mężczyzn.
  4.  W piątek I miesiąca spowiedź od godz. 16.00. zapraszam dzieci i młodzież aby w stanie łaski z Bogiem w sercu rozpocząć nowy rok nauki.  Adoracja Najświętszego sakramentu. Litanie do Sera Pana Jezusa odmówimy przed Mszą św. o godz. 17.00.
  5. W sobotę I miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy litanie do Matki Bożej. W I Sobotę wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6.   Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  7. W przyszłą niedzielę I miesiąca procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Msza św. dożynkowa  o godz. 14.00.
  9.  Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.