Intencje mszalne 22.08. – 29.08.2021r. Ogłoszenia parafialne 22.08. 2021r.

 

 

Niedziela  22 sierpnia XXI Niedziela Zwykła   

8.00  + Marię Michalak w 19 r. śm. Stanisława Michalaka, Dziadków Michalaków i Osmolaków, Jerzego Michalaka

10.00  + Marka Kalinowskiego 2 r. śm. int. Żony i Dzieci

12.00  ZA PARAFIAN

 

Poniedziałek 23 sierpnia Wspomnienie św. Róży z Limy 

17.00 + Zofię i Wacława Bembenistów

18.00  + Teresę Radecką int. od ucz. pogrzebu

 

 Wtorek 24 sierpnia Święto św. Bartłomieja Ap.

17.00 + Jerzego Michalaka int. od ucz. pogrzebu

 

 Środa 25 sierpnia 

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.  

- O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonego Franciszka Orlikowskiego , Jego Rodziców, Chrzestnych  i  całej Rodziny (1)

- O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Anny i Pawła Szałamacha oraz Ich synka Piotrusia

 

Czwartek 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej  

17.00 + Elżbietę Szymańską int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Antoniego Młodziejewskiego  int. od ucz. pogrzebu  

 

Piątek 27 sierpnia Wspomnienie św. Moniki

17.00 + Danutę Orzechowską int. chrześniaka Romana

18.00 + Marię Niewiadomską int. od ucz. pogrzebu

 

Sobota 28 sierpnia Wspomnienie św. Augustyna

17. 00 + Ewę, Stefana i Eugeniusza Majchrzak

18.00 + Marię – Grażynę Stępień i Jej Rodziców Stanisława i Mariannę Ciechomskich; Stanisława Stępnia,  zm. z Rodziny Stępniów; Edwarda, Anielkę i Zosię; Mariannę i Stanisława Stańczyków; Dziadków Kunikowskich; zm. z Rodziny Kunikowskich

 

Niedziela  29 sierpnia XXII Niedziela Zwykła   

8.00  + Tomasza Śnieć int. Rodziny

10.00  Msza św. zbiorowa : + Jerzego Tarkę w 4 r. śm. int. Żony

+ Marcina, Andrzeja i Zygmunta  Graczyków ; zm. z rodz. Graczyków

12.00  ZA PARAFIAN

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

  1. Bardzo serdecznie dziękuję Biskupowi Łowickiemu za podniesienie naszego kościoła do rangi Sanktuarium Diecezjalnego Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Papież Franciszek i papież emeryt Benedykt XVI przesłali różańce dla naszego Sanktuarium. Dziękuje Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi za przesłany list gratulacyjny. Staroście Gostynińskiemu za obecność i list gratulacyjny. Władzom Urzędu Gminy Szczawin Kościelny za obecność. Pani Elżbiecie i pani Ewie za przygotowanie  darów ofiarnych do procesji. Dziękuję dzieciom w strojach ludowych , które niosły te dary.  Dziękuje dziewczynkom które sypały kwiatki. Dziękuje strażakom za udział w procesji i za posługę przy  ks. biskupie. Dziękuję całej asyście procesyjnej : niosącym różaniec , chorągiew i feretrony.   Dziękuję ministrantom za ich służbę przy ołtarzu.  Dziękuje pani Ewie i panu Pawłowi  za podziękowanie ks. biskupowi. Dziękuje Kołu Gospodyń Wiejskich z Łuszczanowa za stoisko z żywnością dla pielgrzymów. Na Łuszczanów zawsze mogę liczyć.  Dziękuję  policji za czuwanie nad porządkiem. Dziękuję tym wszystkim którzy adorowali Najświętszy Sakrament w poniedziałek. Dziękuję panu Organiście.  Dziękuje panu Kościelnemu za przygotowanie kościoła i otoczenia na uroczystość. Dziękuje panu Adamowi za przygotowanie i czuwanie nad liturgią. Ale najbardziej chciałbym podziękować paniom  Zofii, Teresie i Iwonie za pomoc w sprzątaniu kościoła i pani Małgorzacie za upranie wszystkich komż ministranckich i obrusu za ołtarz. Dziękuje Paniom które dostarczyły ciasto i inne produkty żywnościowe na plebanie dla pielgrzymów. Brytfanny i inne pojemniki na ciasto czy talerze  są do odebrania w drugiej zakrystii.  Jeśli kogoś pominąłem bardzo przepraszam. Wszystkim zaangażowanym w uroczystość odpustową dziękuje.
  2.  Bardzo serdecznie dziękuje pewnej osobie która była sponsorem kwiatów do naszego kościoła  na  odpust parafialny. Dziękuje nowożeńcom za ubranie kościoła w kwiaty na dzisiejszą niedzielę .      Na niedzielę 29 sierpnia  poproszę mieszkańców Holender. Na niedziele 5 września kościół ubiorą mieszkańcy Suserza  – gospodarze dożynek.
  3. Z  pielgrzymką na Jasną Górę  udajemy się 30 sierpnia w poniedziałek. Wyjazd godz. 8.00 rano. Kto nie podał PESEL proszę to uczynić do wtorku włącznie.
  4. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.  
  5. Dziękuję za ofiary 2razy po 100 zł i 2 razy po 200zł  przekazane na rzecz parafii.
  6. Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Za tydzień w gazecie artykuł o naszej uroczystości.
  7. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.