Intencje mszalne 1.08. – 8.08.2021r. Ogłoszenia parafialne 1.08. 2021r.

 

 

Niedziela  1 sierpnia  XVIII Zwykła 

8.00  + Barbarę Wróblewską int. wnuczka ks. Tomasza

10.00 + Józefa i Jacka Szymańskich; Rodziców Szymańskich, Jędrzejczyków; zm. z Rodziny; Marka Jędrzejczyka

12.00  ZA PARAFIAN (chrzest Julii i Zofii Ewy)

19.00 Msza św. Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa 

Poniedziałek 2 sierpnia Wspomnienie Matki Bożej Anielskiej

17.00 O Boże błog. w Rodzinie i wyzwolenie syna Piotra z nałogu alkoholowego

18.00  + ZA DUSZE CZYŚĆCOWE

 Wtorek 3 sierpnia

17.00 + Genowefę Wróblewską w 6 r. śm. ; Andrzeja Wróblewskiego oraz z prośbą o opiekę Matki Bożej Suserskiej dla całej Rodziny

 Środa 4 sierpnia  Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.  

- O Boże błog, opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Ilony  i Macieja Jędrzejewskich (1)

- O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonej Julii Pszczółkowskiej , Jej Rodziców, Chrzestnych  i  całej Rodziny (1)

O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonej Zofii Ewy Sajak , Jej Rodziców, Chrzestnych  i  całej Rodziny (1)

+ Dariusza Cieślaka (1)

Czwartek 5 sierpnia Wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej  

15.00 Msza św. pogrzebowa śp. Bernarda Domżał

17.00 + Danutę Orzechowską int. od ucz. pogrzebu  

Piątek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego

17.00 + Zdzisława Zakrzewskiego int. od ucz. pogrzebu

Sobota 7 sierpnia Wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego

17. 00 + Elżbietę Szymańską int. od ucz. pogrzebu

18.00 O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Moniki i Cezarego Obszyńskich; dla  Anny i Kamila Żmudzińskich; dla Sylwii i Kamila Kurkowskich; dla  Barbary i Krystiana Banach

Niedziela  8 sierpnia  XIX Zwykła 

8.00  + Zofię, Wacława i Czesława w 21 r. śm. Wypych

10.00 + Zofię i Czesława Bedyk; Józefę i Józefa Żabka; Genowefę i Edmunda Dąbrowskich

12.00  ZA PARAFIAN

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 1.   Dzisiaj  z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.  
 2.   Dzisiaj 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie za tych którzy zginęli w obronie naszej umiłowanej Ojczyzny.
 3.  Bardzo serdecznie dziękuje za wykonane prace przy parafii. Panu Dariuszowi za wykonane prace naprawcze na dachu plebanii. Panom Sebastianowi i Jarosławowi za malowanie ogrodzenia.
 4.  Bardzo serdecznie dziękuje nowożeńcom za ubranie kościoła w kwiaty.   Na niedziele 8 sierpnia poproszę mieszkańców Gołasu. Na odpust parafialny kościół w kwiaty ubierze anonimowy sponsor. 
 5.  Od dzisiaj zapisy dla na pielgrzymkę na Jasną Górę ( 30 sierpnia – poniedziałek).   Koszt pielgrzymki 40 zł -  osoba dorosła,  dziecko  – 10 zł. 
 6.  W piątek I miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa odmówimy przed Mszą św. o godz. 17.00. 
 7.  W sobotę I miesiąca po Mszy sw. o godz. 17.00 odmówimy Litanie do Matki Bożej.
 8.   Za dwa tygodnie Odpust Parafialny. Bardzo proszę kilka kobiet , aby zgłosiły się do mnie w sprawie sprzątania kościoła. Planuję sprzątanie kościoła w czwartek 12 sierpnia. Dziewczynki sypiące kwiatki będą miały próbę za tydzień w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00. (godzina do wyboru). Ministrantów proszę o zabranie komeż  do prania.
 9.   Będziemy prosili Urząd Gminy o  pozwolenie na ścięcie akacji na cmentarzu która uległa złamaniu podczas silnych wiatrów i zagraża bezpieczeństwu ludzi i pomnikom. 
 10.  Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.  
 11.   W miesiącu lipcu zostały złożone ofiary na rzecz parafii w sumie 2980zł. Dziękuję.
 12.   Tydzień  temu w niedziele było poświecenia pojazdów . Zebrane  1029 zł zostało przekazana jako darowizna na pojazdy na misje do MIVA Polska. Dziękuję.
 13.  Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
 14.   Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.
 15.   Ogłoszenie społeczne: Dnia 14.08.2021r. (sobota) od godz. 8.00 druhowie strażacy OSP Suserz przeprowadzą zbiórkę fantów na loterię odpustową. Środki zebrane podczas sprzedaży fantów zostaną jak co roku przeznaczone na doposażenie jednostki OSP w Suserzu. Dziękują również za zeszłoroczne wsparcie. Proszą , aby nie przekazywać na loterię gołębi.