Intencje mszalne 27.06. – 4.07.2021r. Ogłoszenia parafialne 27.06.2021r.

 

 

Niedziela  27 czerwca   XIII  Zwykła 

8.00  + Tomasza Śnieć w 1 r. śm.  int. rodziny

10.00 Msza św. zbiorowa: O Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Adasia w 1 r. urodzin i dla Jego Rodziców; + Janinę i Władysława Felczak; Janinę Kurkowską- dar imieninowy, Józefa i Damiana Kurkowskich, Dziadków Kurkowskich i Markiewiczów; + Tadeusza Majczak w 5 r. śm. int. Wandy i Asi Majczak z Włocławka; + Władysławę Kurkowską – dar imieninowy int. Męża i Dzieci; + Marcina Graczyka w 4 r. śm., Andrzeja Graczyka w 16 r. śm., Zygmunta Graczyka i Dziadków Graczyków, Tadeusza Bogulskiego; + Barbarę Niedzielską int. Rodziny; + Janinę i Jana Kuźnickich – dar imieninowy

12.00  ZA PARAFIAN (sakrament chrztu Zuzanny)

 

Poniedziałek 28 czerwca Wspomnienie św. Ireneusza bp. i m.

9.00  Msza św. pogrzebowa śp. Teresy Radeckiej

17.00 + Romana Gutkowskiego int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Danutę Orzechowską  int. od ucz. pogrzebu

 

 Wtorek 29 czerwca Uroczystość  św. Apostołów Piotra i Pawła

10.00  +  Stanisława Budzyńskiego int. od ucz. pogrzebu

17.00 + Agnieszkę i Bronisława Laseckich; Stanisława i Mariannę Łąpieś

 

 Środa 30 czerwca

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.  

O Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla nowo ochrzczonej Zuzanny Lis , Jej Rodziców, Chrzestnych  i  całej Rodziny (1)

- O Boże błog, opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Arlety i Rafała Wesołowskich (1)

- O Boże błog, opiekę Matki Bożej dla nowożeńców Anny i Damiana Przytulskich(1)

- O Boże błog. opiekę Matki Bożej dla Bartosza Komorowskiego z okazji 25 r. urodzin ; o łaskę zdrowia i dobre i mądre wybory w życiu

+ Teresę Radecką (1)

 

Czwartek 1 lipca

17.00 + Zdzisława Zakrzewskiego int. Wnuka Tomasza z Rodziną

18.00 + Jerzego Michalaka int. od ucz. pogrzebu

19.00 Msza św. Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa

 

Piątek 2 lipca  

17.00 + Czesławę Przewłocką int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Halinę Wyrwa – dar imieninowy o Męża

 

Sobota 3 lipca Dzień Chorego w naszej parafii

8.00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej Suserskiej Uzdrowienie Chorych o  łaskę zdrowia dla chorych i ulgę w cierpieniu dla cierpiących naszych parafian

10.00 O Boże błog. i opiekę Matki Bożej Suserskiej Uzdrowienie Chorych dla Rodziny Szafranów

12.00 Dziękczynna z prośbą o  Boże błog. i opiekę Matki Bożej Suserskiej Uzdrowienie Chorych dla Ks. Proboszcza Dariusza w pierwszą rocznicę posługi w naszej parafii int. anonimowych ofiarodawczyń

17. 00 + Mariannę i Franciszka Majchrzak

18.00  Msza św. ślubna Anny i Mateusza i chrzest Róży Anastazji

 

Niedziela  4 lipca    XIV  Zwykła 

8.00  + Danielę i Henryka Kiełbasa

10.00 + Lecha Wasielewskiego w 4 r. śm.

12.00  ZA PARAFIAN ( chrzest Eryka )

Ogłoszenia Duszpasterskie

  1.  We wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła Msze św. o godz. 10.00 i 17.00. Uroczystości odpustowe w Żychlinie.
  2. W czwartek 1 lipca o godz. 19.00 Msza św. dla Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. Serdecznie zapraszam.
  3. W piątek I miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy przed Mszą św. o godz. 17.00. 
  4.   Naszej Uroczystości Dnia Chorego, którą będziemy obchodzić w sobotę 3 lipca będzie przewodniczył ks. Zbigniew Drzał, proboszcz Parafii św. Anny i Joachima z Gdańska. Wygłosi on homilię na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Ten nie namalowany przez człowieka Obraz, papież Franciszek nazwał Ikoną Miłosierdzia Bożego. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. Będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi i przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszam osoby chore i starsze. Zapraszam wszystkich parafian i wiernych, abyśmy włączyli się we wspólną modlitwę za chorych i cierpiących. Tego dnia będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także książkę na ten temat autorstwa ks. Zbigniewa . Są to cegiełki na rzecz rozbudowy kościoła parafialnego w Gdańsku Letnicy. Wszyscy też będą mogli otrzymać pamiątkowy różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami. Zapraszam.
  5. W przyszłą niedzielę oficjalnie zostanie powołana nowa Rada Parafialna. Rada Ekonomiczna (4 osoby), Rada Duszpasterska (6 osób), Rada Kwestarzy ( przedstawiciele z  każdej z wioski – prośba do sołtysów o informację  do końca sierpnia) . Spotkania z członkami Rady ustalę osobiście z radnymi aby wszystkim pasował termin spotkania.
  6.  Jest propozycja zorganizowania pielgrzymki dnia 30 sierpnia (poniedziałek) na Jasną Górę. Na Jasnej Górze na Apelu o 21.00 podziękujemy Matce Bożej za nadanie naszemu kościołowi tytułu Sanktuarium Diecezjalnego Matki Bożej Uzdrowienie Chorych.  O godz. 19.30 będzie Msza św. na której chciałbym, aby dzieci przeżyły I rocznicę Komunii św. Na pielgrzymkę zapraszam również dzieci I Komunijne wraz z rodzicami. Jeśli będzie akceptacja rodziców  opracujemy program pielgrzymki. Dzisiaj tą informacje opublikuje na grupie  Komunia 2020 na faceboku. 
  7.  W tym roku o organizacje dożynek poproszę mieszkańców Suserza.
  8. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.   
  9. Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  10.  Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.