Intencje mszalne 25.04. – 2.05.2021r. Ogłoszenia parafialne 25.04.2021r.

Niedziela Dobrego Pasterza IV Wielkanocna 25 kwietnia

8.00 + Mariannę, Władysława i Józefa Tarka; Katarzynę i Romana Kaszubskich; Kazimierę i Władysława Wróblewskich; Zofię Dudkiewicz int. Rodziny

10.00 Msza św. zbiorowa:

- O dar potomstwa dla Katarzyny i Jędrzeja

+ Tomasza Śnieć int. Rodziny

+ Wandę Zakrzewską int. Córki z Mężem i Wnuków z Rodzinami z Kowala

+ Zofie, Władysława Lisieckich; Dziadków Lisieckich;

+ Zdzisława Kuźnickiego; Janinę Kuźnicką;

+ Stanisława Marczaka w 14 r. śm.; Zofię i Piotra Marczak;

+ Mariannę i Franciszka Majchrzak int. Synów

+Czesławę Gutowską int. Rodziny

Poniedziałek  26 kwietnia

17.00 + Czesławę Przewłocką int. od ucz. pogrzebu

18.00 O łaskę zdrowia dla Weroniki

Wtorek 27 kwietnia

17.00  + Kazimierza Sochackiego int. od ucz. pogrzebu

Środa 28 kwietnia

- Przez wstawiennictwo M.B. Suserskiej o łaskę zdrowia dla Rodziny Simińskich

- O Boże bł. i opieke Matki Bożej dla nowoochrzczonych Kaliny i Anieli dla Rodziców; Chrzestnych i dla całej rodziny

+ Czesławę Gutowską  (1)

+ Bernarda Majchrzaka int. od ucz. pogrzebu

Czwartek 29 kwietnia Święto św. Katarzyny Sieneńskiej

17.00  + Danutę Orzechowską int. od ucz. pogrzebu

18.00 + Jerzego Michalaka int. od ucz. pogrzebu

Piątek 30 kwietnia

11.00 Msza św. pogrzebowa śp. Wiesława Ranachowskiego

17.00 O wiarę w Boga – Jezusa Zmartwychwstałego dla wątpiącej Justyny

Sobota 1 maja Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

12.00  Msza św. za Mężczyzn naszej parafii z oddaniem św. Józefowi

16. 00 Msza sw. z udzieleniem chrztu św.

17.00 + Elżbietę Szymańską int. od ucz. pogrzebu

Niedziela  V Wielkanocna 2 maja

8.00 + Zygmunta Graczyka zm. z Rodziny Graczyków: Andrzeja, Marcina, Jana i Mariannę int. Rodziny

10.00 + Mieczysława Podrażkę w 2 r. śm.; Jego Rodziców; Zofię i Jana Dolniak; Mariannę Sikora i Reginę Oleczek

1.  Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Modlitwą i ofiarą wspieramy sprawę nowych powołań kapłańskich.
  2.  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 modlitwa o urodzaje z racji św. Marka patrona dnia dzisiejszego.
  3.  W najbliższa sobotę 1 maja wspominamy św. Józefa rzemieślnika. O godz. 12.00 Msza św. za Mężczyzn z naszej parafii i  z udziałem tylko mężczyzn. Zapraszam!
  4.  1 maja o godz. 9.00w kościele katecheza dla dzieci przed I Komunią.
  5.   W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe wciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.
  6. Dziękuję za złożone ofiary na rzecz odnawianej monstrancji: 50 zł; dwa razy po 40 zł i 30 zł. Dziękuję.
  7. Msza św. w intencji maturzystów z naszej parafii – 3 maja o godz. 12.00
  8.  Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.
  9.   Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  10.    Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Narodowy Spis Powszechny 2021

Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.

Podstawową metodą Narodowego Spisu Powszechnego jest samospis internetowy. Osoby starsze mogą prosić dzieci lub najbliższych o pomoc w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Gminy/Miasta, w którym jest przygotowane specjalne stanowisko do spisania się.

Więcej informacji:

INFOLINIA SPISOWA 22 279 99 99