Intencje mszalne 28.02. – 7.03.2021r. Ogłoszenia parafialne 28.02.2021r.

 

Niedziela 28 lutego  II Niedziela Wielkiego Postu

8.00 + Jerzego Borkowskiego w 3 r. śm.; Józefa i Henrykę Porosa

10.00 Msza św. zbiorowa:  + Jadwigę Wypych int. od ucz. pogrzebu; + Stanisława Nodzaka w 4 r. śm. ; Ewę Stanisława, Stefana, Wiktora Wojciechowskich; Apolonię, Jana i Władysława Nodzaków; ks. Franciszka Żeromskiego; Dziadków Osmolaków i Nodzaków; + Damiana Kurkowskiego (dar imieninowo – urodzinowy); Janinę i Józefa Kurkowskich; Dziadków Kurkowskich i Markiewiczów

12.00 ZA PARAFIAN

Poniedziałek 1 marca

17.00 + Grzegorza Wypych int. chrześniaczki Asi z córką Klaudią

Wtorek 2 marca (spowiedź rekolekcyjna w Śleszynie)

15.30  + zm. rodziców Helenę i Kazimierza Królikowskich int. Córki z Dziećmi

Środaa 3 marca 

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH i Msza św.  

Czwartek 4 marca Święto św. Kazimierza, królewicza       

17.00 + Kazimierza Sochackiego int. od ucz. pogrzebu

Piątek 5 marca

17.00   + Gabriela Kilijana int. od ucz. pogrzebu

Sobota 6 marca   

17.00  + Stanisława Kowalczyka  – int. od ucz. pogrzebu

Niedziela 7 marca  III Niedziela Wielkiego Postu

8.00 + Józefa Jóźwiaka w 26 r. śm.; Barbarę i Marka Jóźwiaków i dziadków Szymańskich i pradziadków Pików

10.00 + Teresę Szymańską, Stanisława Szymańskiego i dziadków Jagiełło – int. Dzieci i Wnuków

12.00 ZA PARAFIAN

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

  1.  Tydzień temu przeżywaliśmy wizytację kanoniczną. Bardzo serdecznie dziękuję: osobom witającym chlebem i kwiatami ks. biskupa w Kamieńcu i wszystkim zgromadzonym przy kapliczce; dziękuję tym osobom które przystroiły kapliczkę. Dziękuję druhom strażakom za asystę podczas przyjazdu i odjazdu ks. biskupa oraz za poczty sztandarowe na Mszy św. o godz. 8.00 i za posługę przy ołtarzu druhom trzymającym  insygnia biskupie. Dziękuje państwu Rutkowskim za przywitanie ks. biskupa w imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej.  Dziękuję naszemu chórowi i naszej scholii za śpiew podczas liturgii. Dziękuję osobom  które przygotowały i czytały sprawozdania o wspólnotach istniejących w naszej parafii. Dziękuję młodzieży bierzmowanej za pobożne uczestniczenie w liturgii. Rodzicom młodzieży bierzmowanej za złożoną ofiarę na rzecz parafii. Dziękuję paniom które pomogły w wystroju kościoła na tę uroczystość.  Dziękuję za wypożyczenie krzesła – tronu dla ks. biskupa. Dziękuję ministrantom za ich służbę przy ołtarzu podczas wizytacji. Dziękuję panu Adamowi za pomoc w przygotowaniu młodzieży do bierzmowania i bycie ceremoniarzem podczas wizytacji. Dziękuję paniom , które upiekły i ofiarowały pyszne ciasto.  Dziękuję panu organiście i panu kościelnemu za przygotowanie i posługę podczas wizytacji. Wszystkim parafianom bardzo serdecznie dziękuję za obecność i modlitwę podczas wizytacji. Dziękuje osobom chorym , cierpiącym i starszym , które duchowo łączyły  się z nami wypraszając u Boga błogosławione owoce wizytacji kanonicznej. Wszystkim za wszystko wielkie Bóg Zapłać.
  2.  Dzisiaj o godz. 15.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński.
  3. W piątek I miesiąca spowiedź od godz. 16.00 – 16.30 . Po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa .
  4. W sobotę I miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy Litanie do Matki Bożej.
  5. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.30 a Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 . Serdecznie zapraszam.
  6. Rekolekcje wielkopostne będą miały miejsce w dniach 12,13,14 marca. Spowiedź 13 marca w sobotę. Szczegółowy program podam za  tygodzień.
  7.   Zachęcam do  nabycia i czytania GOŚCIA NIEDZIELNEGO.
  8.   Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu.