Intencje mszalne 24 -31.01.2021r. Ogłoszenia parafialne 24.01.2021r.

Niedziela 24 stycznia   III  Niedziela Zwykła

8.00  + Jadwigę Wypych int. od ucz. pogrzebu

10.00  + Teresę Szałamacha int. od ucz. pogrzebu

12.00 ZA PARAFIAN

Poniedziałek 25 stycznia Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

17.00 + Henrykę Jabłońską

18.00 Msza św. Kolędowa w int. mieszkańców Adamowa, Adamowa Górnego i Gołasu

Wtorek 26 stycznia Wspomnienie św. bp. Tymoteusza i  Tytusa

17.00  + Romana Gutkowskiego int. Rodziny Majchrzaków z Suserza

18.00 Msza św. Kolędowa w int. mieszkańców Łuszczanowa I , Łuszczanowa II i Łuszczanowa na Dołku

Środa 27 stycznia

17.00 NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SUSERSKIEJ – UZDROWIENIE CHORYCH

Czwartek 28 stycznia Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

17.00 + Gabriela Kilijana int. Karola Szulca

18.00 Msza św. Kolędowa w int. mieszkańców Chorążek, Waliszewa i Waliszewka

Piątek 29 stycznia  Wspomnienie bł. Bolesławy Lament

17.00   + Gabriela Kilijana int. od ucz. pogrzebu

18.00  Msza św. Kolędowa w int. mieszkańców Suserza po Szosie i Budek Suserskich

Sobota 30 stycznia

17.00  + Jadwigę Wypych   int. od ucz. pogrzebu

18.00  Msza św. Kolędowa w int. mieszkańców Szczawina Borowego Wieś; Szczawina Borowego Kolonia i Andrzejowa

Niedziela 31 stycznia   IV  Niedziela Zwykła

8.00  + Jana Mroczkowskiego; zm. z Rodziny Dzięgielewskich i Mroczkowskich

10.00 Msza św. zbiorowa

• O łaskę zdrowia dla Sławomira int. Przyjaciół
  • + Tadeusza i Stanisławę Kurkowskich w 3 r. śm.; Dziadków Kurkowskich oraz Władysławę Kurkowską
  • + Janinę i Jana Kowalczyk; zm. z Rodziny Kowalczyków i Paliwodów
  • + Mariusza Siedleckiego i Janusza Domżał
  • + Mariannę z okazji imienin i Tadeusza Kolasińskich int. Dzieci z Rodzinami

12.00 ZA PARAFIAN

1.  Dzisiaj  przeżywamy Niedziele Słowa Bożego.
  2.  Dzisiaj do puszki pod chórem zbieramy ofiary na rzecz poszkodowanych w skutek trzęsienia ziemi mieszkańców Chorwacji.
  3.   Dnia 21 lutego w  I niedziele Wielkiego Postu będziemy przeżywali wizytację kanoniczną. Przybędzie do nas Bp Wojciech Osial. Bardzo proszę, aby wszystkie wspólnoty istniejące w parafii do niedzieli 31 stycznia dostarczyły mi sprawozdanie z działalności wspólnot ( chór, schola , Koła i Róże Różańcowe, Asysta, Ministranci, osoby dorosłe czytające Słowo Boże i  inne które istnieją). Prosiłbym o  podanie listy osób należących do wspólnoty. Dokładny program wizytacji podam w niedzielę 31 stycznia.
  4.  Zapraszam  przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych istniejących na terenie parafii na spotkanie po Mszy św. o godz. 10.00  dnia 2 lutego w Święto Matki Bożej Gromnicznej .
  5.  Jak ogłaszałem nie będzie w tym roku tradycyjnej kolędy – odwiedzin duszpasterskich rodzin. W wyznaczonym terminie udam się do wyznaczonej miejscowości z Najświętszym Sakramentem , aby Jezus  pobłogosławił osoby tam mieszkające  i ich domy. Proszę kierowcę o przyjazd na godz. 9.00. Miejscowości będą nawiedzane w kolejności podanej w programie.  Kierowcy powinni się porozumieć w celu uzgodnienia trasy przejazdu w danym dniu po wyznaczonych miejscowościach. Może jeden kierowca objechać wszystkie miejscowości  wyznaczone danego dnia, albo każda miejscowość będzie miała swojego kierowcę. Podczas wizyty kapłan udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Możemy wtedy stać na schodach z zapaloną świecą albo  postawić zapaloną świecę w oknie.  Tego dnia zapraszam  na Mszę św. na godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji mieszkańców. Zabieramy ze sobą do kościoła wodę do poświęcenia. Po powrocie do domu z Mszy św. proszę o wspólną modlitwę rodziną z pokropieniem domowników i mieszkania wodą świeconą. Teksty modlitw otrzymacie na Mszy św. w kościele.
  6.   Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom tych miejscowości które przeżywały KOLĘDĘ: Za przyjecie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem ; za uczestniczenie we Mszy św. i modlitwę kolędową w gronie rodzinnym. Dziękuje za złożone ofiary na potrzeby parafii.
  7.   Za tydzień zapraszam na spotkanie w kościele młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Chłopców po Mszy św. o godz. 10.00 a dziewczęta po Mszy św. o godz. 12.00

Terminy  „Kolędy 2021’’

25 stycznia ( poniedziałek) – Adamów; Adamów Górny, Gołas

26stycznia (wtorek)  – Łuszczanów II, Łuszczanów I; Łuszczanów na Dołku