Intencje mszalne 30– 05 .04 – 2020 r.

 

Intencje mszalne 30– 05 .04 – 2020 r.

Poniedziałek:  17.00 + Int. własna.

Wtorek: 17.00 +Aleksandrę Machała – u.pog.

Środa: 17.00  : Nowenna. -+ Halinę Wyrwa (gregorianka).+ Andrzeja Wróblewskiego 30 r.śm. I Genowefę Wróblewską. + Joannę Wachowicz u.pog.

Czwartek: 17.00 + Halinę Wyrwa.

Piątek: 17.00 + Józefa Kowalskiego, Krystynę i Mieczysława Wypych, Józefę i Bronisława Kowalskich. + Halinę Wyrwa.

Sobota: 17.00. + Mariana Ledziona u.pog. + Halinę Wyrwa greg.

Niedziela: 08.00. + Krzysztofa Rysia oraz Dariusza i Pawła Radeckiego. 10.00 + Zofię, Władysława i dziadków Lisieckich. 12.00 + Czesława i Zofię Bedyk, Józefę i Józefa Żabkę, Genowefę i Edmunda Dąbrowskich. + Mariannę i Tadeusza Kolasińskich. + Halinę Wyrwa.

Ogłoszenia Duszpasterskie

  1. Prosimy o pobieranie list na zbiórkę ofiar za wywóz śmieci z cmentarza 25 zł. od rodziny( jeżeli w domu mieszkają dwie rodziny to każda płaci osobno). A także 20 zł. od rodzin za ogrzewanie kościoła i prąd. Kwiaty zakupi parafia.

  2. W tym czasie zagrożenia wirusem i odosobnienia – mamy więcej się modlić: odmawiając różaniec rodzinny. Słuchając mszy św. niedzielnej w domach zapalmy świece i wzbudźmy pragnienie Komunii św. Duchowo przyjmując Komunie św. Modlić się za osoby chore i te które z narażeniem własnego zdrowia służą chorym. Pamiętajmy o niedzielnej lekturze Pisma św. Pomagajmy ludziom chorym i samotnym w trudach życia codziennego. Prosząc o odwrócenie panującej epidemii odmawiajmy modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej – Uzdrowienia Chorych – tekst na obrazkach z wizerunkiem maryjnym. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Poświęcenie pokarmów odbędzie się na zewnątrz kościoła. Na mszy św. może przebywać do 5. osób. Ten rygor jest konieczny… Nie będzie też konkursu palm wielkanocnych.

  3. Kościół nie jest zamknięty ale może uczestniczyć w liturgii tylko pięć osób. Trzeba pomyśleć o przesunięciu terminu Pierwszej Komunii św., a także terminów ślubnych. Na pogrzebach tylko pięć osób w kościele, reszta uczestniczy stojąc na dworze.

  4. Za tydzień niedziela Palmowa, poświęcenie palm na mszach św. Na czas epidemii kościół będzie otwarty – można będzie podjechać i prywatnie się pomodlić o co gorąco proszę, bo to obecne zagrożenie ma już wymiar światowy i cała nadziej w Bogu jak mawiali ojcowie „Bez Boga ani do proga”.

.