Intencje mszalne 11. – 17. 04.2016 r.

Poniedziałek : 17.00 + Intencja własna
Wtorek: 17.00 + Kazimierza Bulskiego – u.pog.
Środa: 17.00 Nowenna + Stanisława Marczaka 8 r.śm. I Piotra Marczaka oraz Jadwigę. I w pewnej intencji – prosi Justyna. Oraz o Boże błog. dla Marcina.
Czwartek: 17.00 + Mariannę Kieszkowską – u.pog.
Piątek: 17.00 +
Zofię Lis 17. r.śm.
Sobota:17.00 + Jana i Zofię Dolniaków, Mariannę Sikora, dziadków Sobańskich i Dolniaków oraz Jana Kowalczyka.

Niedziela:
8.00 +
Zygmunta Jabłońskiego 26 r.śm.
10.00
+ O Boże błog. Dla Stanisławy i opiekę MBSuserskiej w 70 r.urodzin – int. Dzieci i wnucząt.
12.00 + Stanisława Wilskiego 13 r.śm i zmarłych z rodziny Wilskich i Brzozowskich.

1 Kancelaria parafialna czynna każdego dnia po mszy św. o 17.00. W niedzielę można tylko zamawiać msze święte.

2. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

3. W Gościu Niedzielny min. Katalog Dobrej Książki – warto zamiast tradycyjnego kwiatka kupić komuś dobrą książkę.

4.Usunięte zostały sterty śmieci z cmentarza. Składam serdeczne podziękowanie panu Hieronimowi Ciechomskiemu za załadowanie śmieci do kontenerów – posługując się przy tym własnym sprzętem. Taka wywózka to koszt kilku tysięcy złotych.

5. Z cmentarza korzystają wszyscy parafianie więc mamy obowiązek dbania o cmentarz. Nie kupujmy sztucznych wieńców i sztucznych kwiatów o ile to kupujmy naturalne, które nie szkodzą środowisku . Obowiązkowo już przy grobie segregujemy śmieci: szkło i plastyk wrzucamy do stojącego kontenera, a do boksu cementowego zanosimy tylko odpady naturalne: liście, łodygi zeschłych kwiatów naturalnych i ziemię z doniczek. Np doniczkę z uschniętym kwiatem – ziemię z kwitkiem uschniętym wrzucamy do cementowego boksu a doniczkę zanosimy do kontenera z plastykiem i szkłem.

6. Przy stawianiu nowych pomników i likwidacji starych obowiązkowo zabieramy wszystkie pozostałości: gruz, elementy płyt i krawężników, zdemontowane krzyże i tablice. Pan kościelny ma obowiązek odebrać wykonane prace.