Ogłoszenia parafialne 29.09.2024r. Intencje mszalne 29.09. – 6.10.2024r.

Niedziela 29 września XXVI Niedziela Zwykła

8.00  Dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Zofii Różyckiej z okazji 60 r. urodzin i w podziękowaniu za lata pracy

10.00 Msza św. zbiorowa:  Dziękczynno – błagalna z prośbą o Boże błog.      i opiekę Matki Bożej dla Hani i Marysi; O Boże błog. opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Czesława Jaśkiewicza z okazji 80 r. urodzin;  O Boże błog. opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla Iwony Szczepańskiej; + ks. Stanisława Puchaczewskiego; + Damiana Kurkowskiego w 16 r. sm., zm. z Rodziny Kurkowskich, Kuźnickich, Markiewiczów i Kijków; + Bogdana Felińczaka i Mirosława Zylaka int. od ucz. pogrzebu; + Tadeusza Ciechomskiego i zm. z Rodziny Ciechomskich; + Barbarę Darmach; + Stefanię, Mariana i Piotra Borkowskich; + Krzysztofa Marciniaka       i zm. z Rodziny; + Dariusza Walczaka; + Marcelego Szwarca; + Piotra Wojciechowskiego; + za Dusze Czyśćcowe;

12.00  ZA PARAFIAN   ( Chrzest Blanki Amelii)

Poniedziałek 30 września Wspomnienie św. Hieronima

17.00 + Wincentego Andrzejewskiego int. od ucz. pogrzebu

18.00  + Mariannę Ryś int. Stanisława Bożedaj

Wtorek 1 października Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

17.00 + Kazimierę Kowalską; Józefę i Bronisława Kowalskich; Helenę i Władysława Czajków;

19.00  Msza sw. Wspólnoty Mężczyzn sw. Józefa

Środa 2 października Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

O Boże błog. opiekę Matki Bożej Suserskiej dla nowożeńców Dawida i Kingi Majchrzaków (1)

O Boże błog. opiekę Matki Bożej Suserskiej dla nowo ochrzczonej Blanki Amelii Chodowiec dla Jej Rodziców, Chrzestnych i całej Rodziny  (1)

Czwartek 3 października

17.00 + Agnieszkę Szmul int. od ucz. pogrzebu

18.00  + Marie Krysiak int. od ucz. pogrzebu

Piątek 4 października  Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

17.00  + Krystynę Sikorską w 50 r. śm.; Edwarda i Stefana Sikorskich; Dziadków Sikorskich i Orłowskich

Sobota 5 października Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

17.00 + Teofilę Niewiadomską int. sąsiadów Moniki i Grzegorza

18.00 + Wiesławę Wójcik int. od ucz. pogrzebu

Niedziela 6 października  XXVII Niedziela Zwykła

8.00  + Adama Skoniecznego w 20 r. śm. zm. z Rodziny Skoniecznych; Wiesława, Annę i Stanisława Skoniecznych

10.00 + Teresę Szałamacha w 4 r. śm. i Stanisława Szałamachę w 26 r. śm.

1. Październik miesiącem modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec codziennie o godz. 16.20 a w niedziele po Mszy o godz. 12.00.
  2.  W piątek I miesiąca spowiedź od godz. 16.00.
  3.  W sobotę I miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 odmówimy litanie do NMP.
  4.  Za tydzień w niedzielę I miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00. Adoracja Najświętszego  Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna.
  5.  Od środy 25 września po Nowennie rozpoczęło  się nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię Obrazu Matki Bożej  Suserskiej. Obraz nawiedza mieszkańców Kaźmierkowa. Od niedzieli 6 października po Mszy św. o godz. 12.00 Obraz Matki Bożej rozpocznie peregrynację w miejscowości  Kamieniec.
  6. Organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Domaniewic 5 października (sobota). Wyjazd godz. 8.00. Koszt 25 zł. Płatne przy zapisie.
  7. Dziękuje za liczną obecność ( 26 osób) na wczorajszej Koronce do Bożego Miłosierdzia  którą odmówiliśmy na schodach przed kościołem.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję  nowożeńcom  za ubranie kościoła w kwiaty .   Na niedziele 6 i 13 października proszę o ubranie kościoła w kwiaty  mieszkańców Łuszczanowa Pierwszego i Łuszczanowa na Dołku. Na niedzielę 20 października kościół w kwiaty ubiorą nowożeńcy a na niedzielę 27 października poproszę o to mieszkańców Łuszczanowa Drugiego.
  9. Za dwa tygodnie w sobotę 12 października będzie miała miejsce  jak co roku Pielgrzymka Służby Zdrowia. O godz. 11.00 w naszym kościele będzie można wysłuchać wykładu pt. Skolioza – jak rozpoznać i leczyć dziecko ze skoliozą – aktualne zalecenia oparte o międzynarodowe wytyczne naukowe. Wykład poprowadzi pan dr n. o zdr. Łukasz Stoliński – Członek Komitetu Naukowego Międzynarodowego Towarzystwa Naukowego Zachowawczego Leczenia Skolioz SOSORT. Będzie możliwość zapisania dziecka na bezpłatna badanie.
  10. Tydzień temu do puszek na rzecz poszkodowanych podczas powodzi zebraliśmy 5625,75 zł. i 10 euro. Bardzo dziękuje za ofiarność. Pieniądze zostały przekazane do Kurii Diecezjalnej w Łowiczu.
  11. Dziękuje za złożone ofiary na rzecz naszego kościoła:  100 zł.  i 200 zł.
  12. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.

Ogłoszenie społeczne: W najbliższą niedzielę 6 października zapraszamy na kiermasz ciast przed kościołem zorganizowany dla Poli Płudowskiej z Mocarzewa (gmina Sanniki). Dziewczynka urodziła się z wadą wrodzoną rączek, obustronny wrodzony brak kości promieniowej z hipoplazją kciuka. Zbieramy na dwie operacje, których koszt to 800 tyś złotych. Serdeczne zapraszamy do wsparcia.

Do prowadzenia  nabożeństwa różańcowego zapraszam w tym tygodniu:

- wtorek (1.10.)  – ks. proboszcz

- środa (2.10.)  -  Adamów