Ogłoszenia parafialne 15.09.2024r. Intencje mszalne 15 – 22.09.2024r.

Niedziela 15 września XXIV Niedziela Zwykła

8.00  + Krystynę Andrzejewską w 7 r. śm. int. Rodziny

10.00 + Rodziców Tarków i Maślanków; Beatkę

Poniedziałek 16 września Wspomnienie św. Korneliusza, papieża i św. Cypriana biskupa , męczenników

Wtorek 17 września Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego biskupa

Środa 18 września Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski

+ Jadwigę Ciechomską (1)

Czwartek 19 września Wspomnienie św. Januarego bp. i m.

17.00 + Teofile Niewiadomską od ucz. pogrzebu

18.00  + Wincentego Andrzejewskiego int. od ucz. pogrzebu

Piątek 20 września Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Tow.

16.00 O Boże błog. opiekę Matki Bożej dla Teresy i Mieczysława z okazji 40 r. ślubu

17.00  + Jana Wasiaka  int. od ucz. pogrzebu

Sobota 21 września Święto św. Mateusza Apostoła  i Ewangelisty

12.00  O Boże błog. opiekę Matki Bożej dla Henryki i Grzegorza Wójcikowskich z okazji 50 r. ślubu

17.00  Msza św. ślubna Bartłomieja i Wiolety

Niedziela 22 września XXV Niedziela Zwykła

8.00  + Zofię i Władysława Lisieckich; Dziadków Lisieckich

10.00 + Mateusza Sitkiewicza – dar imieninowy

1. W czwartek 12 września 2024 r. w liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi Ojciec święty Franciszek mianował Biskupem Łowickim dotychczasowego biskupa pomocniczego i Administratora Apostolskiego Wojciecha Tomasza Osiala. Powierzamy apostolską posługę Pasterza naszej diecezji Matce Bożej Suserskiej.
  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj  po Mszy św. o godz. 12.00. ( uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej i I Średniej).
  3. Jeszcze raz dziękuję mieszkańcom Helenowa Słupskiego i Modły  za przygotowanie tegorocznych Dożynek Parafialnych.  Dziękuję Starostom  Dożynek Pani Dorocie Wypych i Panu Pawłowi Wypych. Dziękuje za dekorację dożynkową w kościele i  przed kościołem. Dziękuję za przygotowany poczęstunek przed kościołem.  Dziękuję za przyniesiony do kościoła wieniec dożynkowy. Dziękuje za zaproszenie  na obiad dożynkowy do Helenowa Słupskiego. Siostry ze Skrzeszew dziękują za otrzymane przetwory, zboże, warzywa i owoce.  Msza św. w intencji Gospodarzy Dożynek w naszym kościele będzie sprawowana 10 października o godz. 18.00.
  4. Gospodarzami Dożynek Parafialnych w 2025 r. będą mieszkańcy Dobrowa i Gór Dobrowskich.
  5. W najbliższą niedziele 22 września na godz. 16.00 do kościoła zapraszam  chłopców którzy chcieliby być ministrantami.
  6. Tydzień temu do puszki  na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego złożono 210 zł. Dziękuje.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję  mieszkańcom Budek Suserskich  za ubranie kościoła w kwiaty . Na niedzielę 22 i 29 września kościół w kwiaty ubiorą nowożeńcy.  Na niedziele 6 i 13 października proszę o ubranie kościoła w kwiaty  mieszkańców Łuszczanowa Pierwszego i Łuszczanowa na Dołku. Na niedzielę 20 października kościół w kwiaty ubiorą nowożeńcy a na niedzielę 27 października poproszę o to mieszkańców Łuszczanowa Drugiego.
  8. Dziękuje za złożone ofiary na rzecz naszego kościoła:  100 zł i 600 zł od Gospodarzy Dożynek .
  9. Od środy 25 września po Nowennie rozpocznie się nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię Obrazu Matki Bożej  Suserskiej. Obraz nawiedzi najpierw Kaźmierków a następnie Kamieniec. Bliższe informacje podam za tydzień.
  10. Bardzo proszę, aby  osoby które doznały łask modląc się za wstawiennictwem Matki Bożej Suserskiej napisały swoje świadectwa. Można je osobiście przynieść do kancelarii parafialnej , bądź przesłać na adres parafii.