Intencje mszalne 30. – 05. 06.2016 r.

Poniedziałek : 17.00 + Piotra Kowalskiegou.pog.
Wtorek: 17.00 + Zofię Lis – u.pog.

Środa: 17.00 Nowenna + O łaskę zdrowia dla Waldemara. Oraz dziękczynna w intencji mieszkańców Suserza po szosie z prośbą o Boże błog. I opiekę MBSuserskiej dla nich i o dar deszczu. – int. Mieszkańców.

Czwartek: 17.00 + Mariana Bogulskiego – u.pog.
Piątek: 17:00
+ Juliannę Lis – u.pog.
Sobota: 17.00 +
Msza św. ślubna.

Niedziela:
8.00 +
Janusza Pijanowskiego, Janinę i Stanisława Pijanowskich w r.śm i rodziców Szymańskich- int.rodziny.
+ Franciszkę Szewczyk 10 r.śm, Stanisława Szewczyka i syna Jana..
12.00 + Antoniego i Kazimierę Rembowskich..

1 Trwają przygotowania do Wizytację Kanonicznej naszej parafii, którą przeprowadzi ks. Biskup Andrzej F. Dziuba Pasterz diecezji w dniu 19 czerwca – plan wizytacji.

2. Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane będą codziennie o godz 17.30 a w niedzielę po sumie.

3. W Gościu Niedzielny min. artykuł „Wszyscy o nas zapomnieli – syryjczycy błagają o pomoc.”.
4.W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków, małych dzieci oraz matek w stanie błogosławionym. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Mieszkańcom Suserza po szosie oraz mieszkańcom Budek Suserskich dziękuję za zaangażowanie i piękną dekorację czterech ołtarzy. Dziękuję serdecznie Asyście kościelnej, Chórzystom, Ministrantom, Bielankom, Strażakom i wszystkim uczestnikom procesji .

6. Natomiast panu Marcinowi Staniaszkowi dziękuję za skoszenie trawy kosiarką traktorową wokół plebanii.

7. W sobotę próba dzieci rocznicowych po mszy św. wieczorowej.

8. Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej przewodniczyć będzie 19 czerwca na mszy św. o 10.00. Ks. Biskup Ordynariusz

Zbiórka dla wszystkich ministrantów w niedzielę po mszy św. o 10.00.

9. W środę zapraszam Panie chętne do ożywienia i prowadzenia modlitwy różańcowej – przecież nasza parafia to sanktuarium, mamy więc pewne zobowiązania.

Plan Wizyty Kanonicznej:

1. Powitanie Ks. Biskupa na granicy parafii w Kamieńcu przy figurze Matki Bożej przez mieszkańców Kamieńca, Kaźmierkowa i Rakowa – godz. około 20 min przed godziną 8.00 rano.

2. Proboszcz w tym czasie czeka na powitanie Ks. Biskupa w drzwiach kościoła.

3. Msza św. o godz. 8.00 – celebruje ks. proboszcz – homilia Ks. Biskupa. Na tej mszy sprawozdanie proboszcza z życia parafii. Po mszy śniadanie na plebanii i sprawdzenie ksiąg i dokumentów kancelaryjnych.

10.00 – Msza św. – rocznica Pierwszej Komunii – celebracja oraz homilia Ks. Biskup. Po ogłoszeniach sprawozdanie sekretarza Rady Ekonomiczno -Budowlanej. Po mszy św. nawiedzenie p. Organisty i p. Kościelnego.

4. 12.00 suma – celebruje ks. proboszcz. Homilia Ks. Biskupa. Po sumie Nabożeństwo Czerwcowe.

5. Po sumie obiad dla księży dekanalnych, radnych i osób zaangażowanych w życie parafii w agroturystyce Holendry.

Tak wygląda proponowany rozkład wizyty kanonicznej ale mogą też zaistnieć jeszcze pewne zmiany.